Obsah fóra
PravidláHľadať
Posledná návšteva Sob 02.08.14 2:20Aktuálny čas je Sob 02.08.14 2:20

Časové pásmo: Europe/Bratislava [ letný čas ]

[ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
 Poslať Napísal: Sob 26.05.12 17:50 | Predmet: Uzatvorenie verejnej cesty pre potreby natáčania filmu...

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Témy: založil / prispel

Re: Uzatvorenie verejnej cesty pre potreby natáčania filmu...

Dobrý deň. Síce ma nepoznáte, ale mojou najväčšou záľubou, už dosť dlhú dobu, je natáčanie filmov. Zatiaľ ako amatér, avšak neskôr by som sa tomu chcel venovať naozaj profesionálne. Aj keď som v tom zatiaľ amatér, nejedná sa o žiadne kamerovanie "Sony Ericssonom" ani "Nokiou 6300". Vlastním 4 kvalitné značkové kamery a moje zameranie je predovšetkým na akčné scény typu naháňačky na starých autách (1 Favorit, 1 Nissan Bluebird, 1 Jeep Wrangler 1999), vyskakovanie auta počas jazdy, búračky atď. Autá naozaj nešetrím! Už som ich veľa krát naozaj ťukol ale ten záber stojí za to! Mojím najväčším vzorom sú filmy zo 60. až po 90. roky...
Kamerujem aj so svojím "tímom" a veľa ľudí čo sa na nás pozerá sa naozaj čuduje, keď po 100 metrovom úseku prejdeme s autom niekedy aj 100 krát. Ale oni nevedia ako sa filmy točia...

Teraz moja otázka: toto je na Slovensku možno nereálne, ale existuje nejaký orgán, kde by som mohol požiadať o uzatvorenie verejnej komunikácie? Cca 1,5 km úsek na pol hodiny. Ide o to, že by som chcel natočiť už niečo, čo nebude zaváňať "amatérčinou". Lebo počas bežnej premávky sa to dá, ale musíme dávať sakramentský pozor na ostatných. Ved nie som predsa blázon. Lebo napr. seriál Kobra 11 sa natáča na uzavretej diaľnici, ktorá slúži len pre tieto účely. Verejná premávka tam tuším nepremáva.

BTW: A nečudujte sa, prosím Vás, čo za kraviny sa pýtam, ale každý nejak chce začať, no nie?

Poslať Napísal: Sob 26.05.12 18:01 | Predmet:

Správca fóra
Správca fóra
Obrázok užívateľa

Môžeš sa pokúsiť podať žiadosť o povolenie na uzávierku v príslušnom krajskom úrade pre cestnú dopravu a komunikácie. Aké bude ich stanovisko, uvidíš potom - no nerátaj s tým, že by to bolo zadarmo a bez problémov. Je okolo toho viac papierovačiek, ako sa ti možno teraz zdá (už len pri uzávierke cesty pre pripojenie novostavby rodinného domu na inžinierske siete je to dosť komplikované - nechcem si radšej predstaviť, ako sa zatvária, keď prídeš s týmto).
Navyše, ak je to nejaká frekventovaná cesta, silno pochybujem o pozitívnej odozve. GL

Poslať Napísal: Sob 26.05.12 18:23 | Predmet:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Vek: 37

Si priprav pekny balik eur.

PC-MB:Asus p7p55d-le,CPU:i5 750,Cpu Cooler:Cm Hyper 212+,RAM:Kingston 2x4gb DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series,VGA:Msi Gtx 760,PSU:CoolerMaster 620w 80+,HDD:Samsung 1tb,DVD-RW:Asus,CASE:Thermaltake Tsunami,MOUSE:Razer Lachesis,KEYBOARD:Logitech G110,LCD:Samsung P2450,OS:Win7 Profesional 64bit,VOLANT:Logitech G27,GAMEPAD:Microsoft Xbox 360 Wireless Controller,Playstation 4
 Poslať Napísal: Sob 26.05.12 18:41 | Predmet:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Vek: 16

ja by som si vybral nejaku najopustenejsiu cestu aku poznas, cesta ta vide menej ako obsadenie niecoho blizsieho
alebo natacat na polnej ceste, to by mohlo byt pre divaka aj zaujimavejsie, diery v ceste prach, jazdci iduci nadoraz schopnosti... :D
najlepsie nejaku cestu pri dedine, resp. aj v niektorych dedinach kebyze sa aj "tuknes s autom" na ulici tak ti idu bud pomoct alebo im staci ked im nieco povies, ak povies ze tocis film, len ho chcu potom vidiet
ja byvam na dedine, prakticky mestska cast BA ale az na jeden bus MHD je to dedina a 12-14 rocny lietaju na babetach

PC: CPU: Intel i5-2400 @3,1GHz & Noctua NH-D14 MB: Gigabyte Z68X-UD3P RAM: Samsung DDR3 1333MHz CL9 2x2GB HDD: Hitachi 7200RPM 500GB GPU: Sapphire HD7870 Dual-X 2GB @1050MHz Case: Fractal Design Define R3 Black Pearl + 2x Icemodz 30cm blue LED strips PSU: Corsair CX500M + Silverstone single-sleeved 24pin extension KB: Razer Blackwidow Mouse: Razer Deathadder Black Edition Mousepad: Steelseries QcK Headphones: AKG K512 + Kos HQ1 earpads (sandwich)
Mobil: HTC One V (stock 4.0.3)
 Poslať Napísal: Sob 26.05.12 18:48 | Predmet:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Vek: 21

hod volake ukazky, celkom ma zaujma ako vypadaju buracky na amaterskych zaberoch

Poslať Napísal: Sob 26.05.12 19:58 | Predmet:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Dá sa to, ako ale píše killer stojí to strašné prachy, musíš obehať kopu úradov, všade nejaké povolenie...a kludne sa môže stať, že vybavíš všetko a stopne ti to posledný úradník, lebo zrovna nebude mať deň.

Poslať Napísal: Sob 26.05.12 22:05 | Predmet:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

potom poprosim fotecku toho Nissana Bluebird ;) , inak zaujimave co robis a drzim palce nech sa ti to podari

Poslať Napísal: Sob 26.05.12 22:07 | Predmet:

Užívateľ
Užívateľ

neviem ako je to s tymi vybavovackami ale tiez by som rad videl nieco co si natocil ;-)

LED: PHILIPS 196V3LAB // CASE: COOLERMASTER MiniT Elite 361 // PSU: SEASONIC 400W SS-400ET T3 // MB: MSI A55M-P33 // CPU: AMD Athlon II X4 651 BE // GPU:: Sapphire Radeon HD 7770 OC // RAM:: KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz // HDD: WD 1TB HDD Caviar Blue // extHDD: TREKSTOR Datastation maxi m.ub 1,5TB // MOBIL: Sony Xperia U // MOBIL2:???// SEN:vlastný dom bez hypotéky
 [ Príspevkov: 8 ] 

Uzatvorenie verejnej cesty pre potreby natáčania filmu...

Časové pásmo: Europe/Bratislava [ letný čas ]

Podobné témy

Témy  Autor  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mierne sekanie hd filmu a 3d filmu

v nVidia grafické karty

blackdark

6

625

Štv 29.12.11 14:06

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program pre konverziu a komprimaciu videa/filmu

v Video programy

venom2

7

2365

Str 29.06.11 11:23

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. uzatvorenie html znaciek

v PHP, ASP

javo

5

290

Str 30.05.07 12:10

javo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava na kancelárske potreby

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

Pietro_SK

36

384

Pia 17.01.14 14:55

Pietro_SK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktora 4850 z ohladom na potreby

v ATI/AMD grafické karty

kmsa

2

303

Uto 21.10.08 21:25

kmsa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Smerovanie verejnej IP

v Siete

KoLo86

2

49

Štv 05.12.13 17:00

Tomas1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nastavenie verejnej IP

v Siete

SETL

7

303

Ned 02.09.07 22:08

SETL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nastavenie verejnej IP (smerovanie...)

v Siete

caprnka

8

135

Ned 19.05.13 18:24

Tomas1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prvý „skutočný“ 3D monitor bez potreby použitia okuliarov.

v Novinky

mirom

6

313

Pia 15.07.11 14:55

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pripojenie desktopu k verejnej sieti

v Siete

perdo

2

99

Ned 24.06.12 13:50

perdo Zobrazenie posledných príspevkov

Kto je online

Užívatelia prezerajúci fórum: erik131 a 0 hostia