Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 39 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 26.02.11
Prihlásený: 07.07.12
Príspevky: 156
Témy: 49
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 18:49

Dobrý večer, chcem sa vás spýtať kamaráti mi stále tvrdia že načo kupujem hry do PC že si ich mám zadarmo stiahnuť, ja hry kupujem ešte som si ani jednu nestiahol ale chcem vedieť že čo im mám
povedať , že čo všetko stahované hry spôsobia.
Neviem či ste ma pochopili Ďakujem. :)

- ale dosť ma to "sere" že ja si kúpim Brotherhood a oni si ho stiahnú :jaw:


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Stahované hry

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 18:51

so stiahnutymi hrami mozes "sosnut" aj hromadu bordelu ktory ti moze rozsypat PC na prach (metaforicky povedane)
dalej mozu tzv. warez verzie tychto hier obsahovat rozne bugy alebo chyby v hre (anomalie, chybajuci zvuk,...)







_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 03.03.11
Prihlásený: 25.06.14
Príspevky: 297
Témy: 30
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 19:02

prekto píše:
Dobrý večer, chcem sa vás spýtať kamaráti mi stále tvrdia že načo kupujem hry do PC že si ich mám zadarmo stiahnuť, ja hry kupujem ešte som si ani jednu nestiahol ale chcem vedieť že čo im mám
povedať , že čo všetko stahované hry spôsobia.
Neviem či ste ma pochopili Ďakujem. :)

- ale dosť ma to "sere" že ja si kúpim Brotherhood a oni si ho stiahnú :jaw:

daj mi neaký kontakt na nich, chcem sa spítať kde stiahli brotherhood lebo ja ho nikde nemôžem nájst :D







_________________
CPU : AMD Phenom X4 3,3 Ghz , RAM : 4 GB Kingston 1333 Mhz , GPU : GIGABYTE HD 7790 2GB, HDD : Seagate Barracuda 500 GB , MB : GIGABYTE MA78LMT-US2H , PSU : Corsair cx 430 , CASE : coolermaster elite 334
OS: Windows 8 Pro 64 bit, Kali Linux
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 19:04

Bohuzial, realita je taka, že jednia nevyhoda je, že na niektorych sa pri stiahnutych neda hrat multi player.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 19:05

ak by nikto nekupoval hry nebolo by na vyvoj novych, a ten kto nevie ake tazke je takuto naprogramovat nevie jej " skutocnu" cenu ( bohuzial do ceny hry sa znacne podpisuje aj marketing, niekedy aj 50% )
ale vacsinou cakam kym je dana hra v zlave, nemusim mat vzdy nove hry hned a cracknutym hram nefunguje multiplayer







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 26.02.11
Prihlásený: 07.07.12
Príspevky: 156
Témy: 49
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.07.2011 19:12

manslayer dufam že si to nemyslel vážne :D diki vám all :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Stahované hry

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 19:40

Trápi ťa to, že oni sťahujú a ty nie? Mne to je jedno. Ja si kupujem filmy, hudbu na CD a ak sa ma niekto opýta, prečo si to nestiahnem, tak mu poviem, že nie som socka ako on a ja si to môžem dovoliť. A ak to nezaberie, tak... tak mi to je jedno, lebo socka je on, nie ja.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 21:24

Má na to kade kto, ale peniaze sa dajú použiť aj na iné veci.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2011 23:42

to je uz otazka priorit. Dakto ma miesto hry tyzdnovy nakup pre rodinu. Ale to ze na to nema nikoho samozrejme neopravnuje kradnut.
ked si hru kupit nechce, tak nech si taha, ale potom nak nepisti, ze mu daco nejde. Musi pocitat s rizikami.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 03.03.11
Prihlásený: 25.06.14
Príspevky: 297
Témy: 30
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 7:59

prekto píše:
manslayer dufam že si to nemyslel vážne :D diki vám all :)

jasné že myslel :D ja som mal jedinú hru origo prince of persia a niečo s časom.. myslím že sands of time alebo také niečo.. aj to nebolo moje lebo mi to jeden požičal a už som mu to nevrátil :D







_________________
CPU : AMD Phenom X4 3,3 Ghz , RAM : 4 GB Kingston 1333 Mhz , GPU : GIGABYTE HD 7790 2GB, HDD : Seagate Barracuda 500 GB , MB : GIGABYTE MA78LMT-US2H , PSU : Corsair cx 430 , CASE : coolermaster elite 334
OS: Windows 8 Pro 64 bit, Kali Linux
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Stahované hry

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 8:03

Cize zatial si vsetky hry ukradol a dokonca aj tu, s ktorou sa chvalis, ze mas ako jedinu original. Tak to je mile.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 4979
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 8:13

killer píše:
so stiahnutymi hrami mozes "sosnut" aj hromadu bordelu ktory ti moze rozsypat PC na prach (metaforicky povedane)
dalej mozu tzv. warez verzie tychto hier obsahovat rozne bugy alebo chyby v hre (anomalie, chybajuci zvuk,...)

To je len propaganda organizacii ako BSA, vetsinou su virusy len vo falosnych verziach, ktore tam davaju samotni vyvojari, ale v tej druhej casti mas pravdu, ak je crack len na 1.00.

Ja som ako student warezil vsetko, potom som zistil, ze na otvaranie obrazkov nepotrebujem Photoshop a na 5 viet nepotrebujem Microsoft Office, teraz pouzivam len freeware.

Co sa tyka hier a filmov, tam je to komplikovanejsie, v dnesnej dobe su uz ludia zvyknuti vyskusat a az potom kupit. Dema nie su vzdy a filmy su z 99% odpad, co clovek zisti, az ked si ich pozrie. Ja nie som proti warezu, pretoze nuti vyvojarov, aby hry neodflakli, ja si hru vyskusam, zistim ci ide vobec spustit a pod a ked sa mi paci a vsetko je OK, tak si ju kupim, rovnako aj filmy, samozrejme vetsinou z bazaru ako ebay a pod, na licenciu netreba cisto nove DVD, ved ho pouzijem len raz, ked spravim kopiu do PC. Ale napr Spellcross mam kradnuty, orig nie je.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 01.07.11
Prihlásený: 09.07.14
Príspevky: 186
Témy: 7
Bydlisko: Vlárska 78,...
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:03

*thumbs up* TOMxEU. Celkom si to vystihol


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:06

ManSlayerX píše:
jasné že myslel :D ja som mal jedinú hru origo prince of persia a niečo s časom.. myslím že sands of time alebo také niečo.. aj to nebolo moje lebo mi to jeden požičal a už som mu to nevrátil :D


Tak ty si potom iný zlodej :lol:

No keď sme už pri tejto téme, tak mi nie je jasné jedno. Prečo nezakážu fóra na ktorých sa dá zohnať warez ? Veď je to do očí bijúce pirátstvo. Tých fór je milión a na každom sú tisícky kradnutých vecí. Je na to predsa aj zákon či nie ? :roll:


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Stahované hry

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:08

Vidis to prilis jednoducho, ked nedokazali zlikvidovat http://thepiratebay.org/ , tak sa ostatne weby nemusia bat :)







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:14

TOMxEU píše:
Co sa tyka hier a filmov, tam je to komplikovanejsie, v dnesnej dobe su uz ludia zvyknuti vyskusat a az potom kupit. Dema nie su vzdy a filmy su z 99% odpad, co clovek zisti, az ked si ich pozrie.


Treba si uvedomiť, že v dnešnej dobe, kedy je pre výrobcov hocičoho prvoradá nie kvalita ale rýchloobrátkovosť tovaru a teda ten tovar sa väčšinou už predáva s predpokladom, že sa čoskoro pokazí,,,veď ani topánky za 20 eur si najprv nemáš možnosť vyskúšať alebo ty máš ? Zistíš že si kúpil šmejd až keď sa ti rozpadnú. To nie je odôvodnenie , čo si povedal. Len výhovorka. :D

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

jtbs píše:
Vidis to prilis jednoducho, ked nedokazali zlikvidovat http://thepiratebay.org/ , tak sa ostatne weby nemusia bat :)


ja sa do toho až tak nevidím :roll: len mi je divné, že tých fór je veľa, každí vie, že sa odtiaľ kradnú už predtým ukradnuté veci a nič...Tie fóra predsa musia mať niekoho za sebou nie ? Tu je správcom janoF a keby také veci boli aj tu tak prídem, dám mu putá a hotovo :lol: A keď už za nič iné tak aspoň za to, že mi nedovolil v bazáre inzerovať moje auto :lol:


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Stahované hry

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:18

nicobb: miesas jablka s hruskami. Ty nebodaj nevies co je to zaruka a reklamacia? Mozes kupit cinaky za 3 eura a aj tak sa to na ne bude vztahovat

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

nicobb píše:
ja sa do toho až tak nevidím :roll: len mi je divné, že tých fór je veľa, každí vie, že sa odtiaľ kradnú už predtým ukradnuté veci a nič...Tie fóra predsa musia mať niekoho za sebou nie ? Tu je správcom janoF a keby také veci boli aj tu tak prídem, dám mu putá a hotovo :lol: A keď už za nič iné tak aspoň za to, že mi nedovolil v bazáre inzerovať moje auto :lol:
Opat to vidis prilis jednoducho. Das mu puta a hotovo? :D Nekomenutujem. Nezabudaj, ze na kazdom warez fore je veticka typu: "za pridany obsah zodpoveda prispievatel" a za druhe linky nefunguju ako link, ale su len v code a obsah je ulozeny na nezavislom servri.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:23

Prečo by som nevedel ? Ty si myslíš, že na nejaké trebárs topánky ktoré sa ti po 5 mesiacoch rozpadnú bude platiť záruka ? Ja som síce ešte nikdy nič nereklamoval pretože na to nemám nervy sa handrkovať keď viem, že to bude zdĺhavé jak...radšej odhodím a kúpim nové. A o to výrobcom aj ide. Kúpiš si kanicu za 15 eur a po roku ti odíde. Budem sa serinkať s reklamáciou ? Odhodím a kúpim novú, 15 eur kašlal to pes. Samozrejme sa bavím o veciach ktoré sú cenovo prístupné. Iné to je s autom atd...

Len som tým chcel povedať, že aj na reklamované rozpadnuté topánky ti môžu povedať, že sa to stalo zlým používaním. Že je to tvoja vina.

Ale to je jedno...a mne je to tiež v podstate jedno :D A keď už hovoríš o tých jablkách, idem si jedno dať :)

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

jtbs píše:
nicobb: miesas jablka s hruskami. Ty nebodaj nevies co je to zaruka a reklamacia? Mozes kupit cinaky za 3 eura a aj tak sa to na ne bude vztahovat

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

Opat to vidis prilis jednoducho. Das mu puta a hotovo? :D Nekomenutujem. Nezabudaj, ze na kazdom warez fore je veticka typu: "za pridany obsah zodpoveda prispievatel" a za druhe linky nefunguju ako link, ale su len v code a obsah je ulozeny na nezavislom servri.


Aha, tak potom to majú dobre premyslené. Fakt som si to predstavoval jednoducho :-)

P.s. Ak budeš mať čas mohol by si poradiť s tou fifou 11 ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.03.11
Prihlásený: 17.01.20
Príspevky: 995
Témy: 106
Bydlisko: Martin, Slo...
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:31

Ja to robím tak že hry ktoré hrávam po nete tj. Modern warfare 1,2 bfbc2 a taketo podobné strielačky si kupujem a ostatné ktoré su len na prejdenie napr. Mafia 2 si stiahnem zatial sa mi to vypláca pretože nemám pocit že kupujem zbytočné hry ktoré len raz prejdem, a takisto ma nehryzie svedomie že stiahnem 10gb warezu za deň. Na pc je dosť blbé to že vačšinou keď chceš hrať multi tak si musíš kúpiť novú hru pretože k nej máš cd key/serial a ten máš už skoro vždy v bazarových hrách použitý. Na ps3/xbox stačí kúpiť z bazaru a len sa uistiť že nieje poškrisbaná a možem hrať veselo :)







_________________
uz nemam pocitadlo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 10.01.11
Prihlásený: 06.06.22
Príspevky: 1079
Témy: 36
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 9:52

prekto píše:
Dobrý večer, chcem sa vás spýtať kamaráti mi stále tvrdia že načo kupujem hry do PC že si ich mám zadarmo stiahnuť, ja hry kupujem ešte som si ani jednu nestiahol ale chcem vedieť že čo im mám
povedať , že čo všetko stahované hry spôsobia.
Neviem či ste ma pochopili Ďakujem. :)

- ale dosť ma to "sere" že ja si kúpim Brotherhood a oni si ho stiahnú :jaw:

Nevýhody warezu sú rôzne ale najčastejšie takéto: 1. nevsťahuje sa ti na sw technická podpora, 2. nemôžeš používať patche (pokým nevyjde crack) a 3. nemôžeš hrať mp (sú aj výnimky ako napr. CoD MW2) ;)
ja osobne si niektoré hry kupujem (až po zľave) a pár softwarov sťahujem ako napr. Advanced system Care :D Ale warez má aj výhody pri niektorých hrách a ako príklad uvediem Call of Duty Modern Warfare 2. Táto hra nemá serverlist, žiadny anticheat a ani niektoré mapy ktoré mali byť pôvodne v hre. Preto hrávam takzvaný AlterIWnet ktorý všetky vystrihnuté veci obsahuje a plus to nieje warez ale alternatívny server. ;) Niektoré hry sa oplatí aj sťahovať :D dúfam že to neberete ako reklamu...







_________________
Zostava: zobraziť
CPU Intel i5 4460 oc 3,40GHz
VGA Gigabyte GTX 960 2GB
RAM Kingston 8GB 1600MHz CL9
MB MSI H97 PC Mate
PSU Seasonic S12II 620W
HDD Seagate Barracuda 7200.12 2TB
CASE Bitfenix Merc Beta
OS Windows 8.1 Pro
PHONE Oneplus 3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 26.02.11
Prihlásený: 07.07.12
Príspevky: 156
Témy: 49
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.07.2011 11:04

toto ma riadne domotalo :D ale dik


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.06.09
Prihlásený: 18.11.19
Príspevky: 40
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 11:29

Je to pomerne zaležitosť ktora ma velmi vela veci o ktorych normalny človek ani nepremyšla :roll: .

Tak idem po poriadku .
Niekto spraví hru - investuje do toho teda svoj čas a určite priamo alebo nepriamo aj peniaze.

Otazka ostava či ta hra je free alebo je to nejaka platena hra.

Ak je free možeš si ju stiahnuť zadara.
Ak je pomerne nova tak zaplatiš za ňu ovela viac ako by si za ňu zaplatil o dajme tomu daky rok alebo dva.Ked si kupiš hru v poniektorych štatoch maš pravo na to spraviť si jej zalohu - teda si ju prepaliť.

Peniaze ktore za tu hru daš idu firme ktora tu hu spravila a ešte dalšim ludom čo sa podielali na distribucii.

Pokial je to poriadne stara hra a politika firmy to dovoli môžeš si stiahnuť staru hru za ktoru by si pred nejakimi rokmy dal nejaketie peniaze zadarmo .

Väčšina štatov rozhoduje ktore hry sa môžu dostať na ich pôdu a ktore nie - takže namiesto toho aby si zaplatil za hru ktora ma u nas "nalepku" zakazana hra musiš vynaložiť nemale finančne prostriedky na to aby si si ju kupil a dostala sa nakoniec ku tebe.

Tak a teraz do oblasti free hier.Ak si skočiš ku novinovemu stanku je možnosť že tam najdeš nejake cd čka z hramy.Problem je že poniektore CD čka obsahuju free hry a ty za to CD zaplatiš dajme tomu okolo 2 E.

Tieto peniaze potom idu na CD + obal a potom na "pracu" ktora vznikla tym že to niekto skompiloval,nasledne spravil nejaky html dokument v ktorom popisal jednotlive hry a programy a nasledne navrhol a dal vytlačiť "kartonovy obal".
No povieš si 2 E to neni až tak vela ( ale pokial predaš iba 100 takychto CD tak to už maš 200E ).
Opakujem tie hry su free, teda stačilo by si sadnuť na net na nejaky čas a maš všetky hry zadara a nie platiť 2 E za to .

Hry a ine veci čo mam doma su aj stiahnute a su aj kupene .Tie čo mam stiahnute sa pomerne tažko zhanaju ,alebo mavaju nalepky zakazanych hier a normalnym sposobom by som musel ešte zohnať aj dajme tomu Japonsky Windows :lol: .Alebo su tak stare že na ne v obchodoch nenatrafiš.

Pokial si stiahneš nejaku hru za ktoru by si normalne mal platiť je celkom možne že tam najdeš subor v ktorom je pisane niečo taketo : pokial sa ti pači tato hra tak si ju kúp .
Osobne som tak spravil napriklad pri filme IronMan a ešte aj Interstella 5555 ;)
Prirovnam to ako skušanie topanok v obchode .

Kupa "topanok" - prideš do obchodu , poobzeraš sa poriadne.Najdeš to čo sa ti pači ale jedina možnosť ako to odskušať je že si to kupiš inak nemaš možnosť to skusiť.By si nedajbože mohol poškodiť tovar.Tak si vybereš svoju velkosť - teda iba podla čisla,zaplatiš a možeš isť.To je už ale druhorade že ked prideš domov a skusiš si ich tak su ti na :shit: .

Tak a teraz sa vydaš do obchodu kde si topanky budeš aj môcť odskušať pred tym ako ich kupiš .

Co je teda lepšie ?

No ono je už potom čisto na mentalite konkretnych ludi či si tu ktoru vec čo sa im tak strašne pači po vyskušani kupia alebo nie.

No a v dnešnej spoločnosti nikdy nemaš zaručene to že ked si kupiš audio CD,hry alebo filmy pojde vačšina penazi ludom ktory tu vec vytvorili - teda hudobnikom,hercom režiserom , programatorom :shock: .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 12:33

nicobb píše:
Ty si myslíš, že na nejaké trebárs topánky ktoré sa ti po 5 mesiacoch rozpadnú bude platiť záruka ? Ja som síce ešte nikdy nič nereklamoval pretože na to nemám nervy sa handrkovať keď viem, že to bude zdĺhavé jak...radšej odhodím a kúpim nové. A o to výrobcom aj ide. Kúpiš si kanicu za 15 eur a po roku ti odíde. Budem sa serinkať s reklamáciou ? Odhodím a kúpim novú, 15 eur kašlal to pes. Samozrejme sa bavím o veciach ktoré sú cenovo prístupné. Iné to je s autom atd...

Len som tým chcel povedať, že aj na reklamované rozpadnuté topánky ti môžu povedať, že sa to stalo zlým používaním. Že je to tvoja vina.

o to prave ide vyrobcom. vyhadzuj a plat. ale preco by si mal, ked ti predali smejd? Ked mas 15e nazvys, prosim. Su to tvoje prachy. Ale dakto iny ze to spravi nakup na pol tyzdna pre malu rodinu. Tiez si radsej kupis novu kanvicu, ked mas v chladnicke mrazeny vzduch a jeden syr? ;-)
Velmi rychlo si zrovnas ze ci na to nemas nervy ked mas v zaludku koncert.

15e je cca 500sk. S prichodom eura ludia riadne osprosteli, beru za bezne ze rozok stoji 10c...ale 10c je 3sk..kym nebolo euro, stal rozok 90 halierov. Takze kde sme skoncili? Kto normalny by predtym kupoval rozky za 3sk? Hlavne ze vyplaty su stejne.

Zaruka zo zakona plati na zapalky za 20c aj na znackove Nike boty za 100e.
Reklamacny proces toho-ktoreho tovaru je uz vec ina, to si musi poriesit kazdy sam. Je pravda ze obchodnici su zmrdi v tomto, hlavne pri obuvi.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 4979
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 12:45

Ja som kupil botasky za ~80€, ktore nosim nonstop s goretex membranou, ktora zarucuje priedusnost ale vodotesnost a zhruba po pol roku zacali trocha presakovat, ale pri obuvi boli take podmienky, ze clovek ani nema sancu. Je tam pisane ze reklamacia sa nezvtahuje v pripade, ze sa botasky opotrebuju nadmernym nosenim alebo potenim (su v sekcii na leto/zima podla sezony) a naco som ich potom kupoval, aby som ich mal v policke a v lete chodil bosi? Takze clovek ma pravo na reklamaciu, ale kupou suhlasi s podmienkami produktu.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.06.09
Prihlásený: 18.11.19
Príspevky: 40
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 12:53

Toto je už OT ale :

žijeme v nehoraznom kapitalizme kde čas a peniaze vynaložene na uplatnenie zaruky - reklamacie su častokrat väčšie ako cena tovaru a tym padom od toho ludia radšej upustia a kupia si novu vec (spotrebna spoločnosť).

Ide o to že oni robia moderne povedane sk*rvitka ktore sa pokazia aby vam mohli predať dalšie ...

Ako dalšia vec je že teda žijeme v tejto kapitalistickej spoloťnosti ale v principe vladny uradnici a birokrati ludi budu presviedčať aký je Slovensko socialny štat .Ale stači sa teda pozreť na štaty a krajiny ktore sa hrali na "socialne" a ako skončili - grecko .....

Ale toto vyššie sem teda nepatri kedže sme začali z hramy .


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 4979
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 13:00

Inak vezmite si, ze v zahranici, konretne USA a Kanade (na zaklade licencnych podmienok), si mozte hry kupit lacnejsie, v akcii, prenajat a plno dalsich vyhod, u nas daju max cenu a pritom vedia, ze mame 10x nisiu kupyschopnost, takze warez je nieco ako odplata a kto je v takom pripade zlodej je otazne. Napr. Windows 7 sa na zaciatku predaval za 50€, ale nie u nas a preco, ved prave ludia ako my by sme ho skor kupili ako amik, ktory nema problem dat 200$. Iste, da sa vyuzit proxy, ale ide o princip. Dobry priklad je Steam kde 1$ = 1€.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2011 13:40

AlbiDartanan píše:
žijeme v nehoraznom kapitalizme kde čas a peniaze vynaložene na uplatnenie zaruky - reklamacie su častokrat väčšie ako cena tovaru a tym padom od toho ludia radšej upustia a kupia si novu vec (spotrebna spoločnosť).

Ide o to že oni robia moderne povedane sk*rvitka ktore sa pokazia aby vam mohli predať dalšie ...

Ako dalšia vec je že teda žijeme v tejto kapitalistickej spoloťnosti ale v principe vladny uradnici a birokrati ludi budu presviedčať aký je Slovensko socialny štat .Ale stači sa teda pozreť na štaty a krajiny ktore sa hrali na "socialne" a ako skončili - grecko .....

Ale toto vyššie sem teda nepatri kedže sme začali z hramy .


Veľmi múdro povedané a aj dostatočne vysvetlené ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 26.07.10
Prihlásený: 18.09.16
Príspevky: 1198
Témy: 40
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2011 13:19

Tak toto je hrdinsto,stahujte si hocijake verzie od SKIDROW ,razor a nevie kade jaky bordel ale ked sa vam pokazí PC budete musiet zaplatit opravu za 60€ budete lutovať že ste radšej nekúpili tu originalku za 30€ ako ten bordel z FTP torrentov a kade čoho :D




PS:Za gramatiku sa ospravedlnujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Stahované hry

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 4979
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2011 13:25

Praveze vsetky verzie, ktore spominas, su ciste a netreba pouzit crack odtial, ale stiahnut nocd z overenych stranok. Inak pouzivanim torrentov alebo inych p2p programov nehrozi absolutne ziadne riziko infekcie, az naslednym spustenim stiahnuteho infikovaneho softu (zo zleho zdroja). Ale demagogia protipiratskych a antivirovych spolocnosti zjavne funguje. :D







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.07.2011 13:39

za co by som prosim ta zaplatil 60€?? Za to, ze v najhorsom pripade budem musiet vymenit windows? CO ine ti moze stiahnuta hra spravit? Maximalne ked stiahnes crack, prides o windows, pripadne data na disku. Ale stale neviem, preco by ma to malo stat 60€. A ti ludia, ktori nei su uplne dementni, si najskor precitaju info o tom, co idu stahovat, komentare inych, ktori to uz skusili a az tak spustaju cracky, keygeny, patche, atd...

Druha vec - Dema. Ja si pamatam, ze niekedy bolo ovel viac stahnutenych Demo verzii, takze ked si niekto chcel kupit hru, vedel do coho ide. Dnes ich je pomenej a su nahradzane warez verziami. I ked originalku si potom ludia kupia len kvoli tomu, ze sa im to evlmi paci a stanu sa fanusikmi, alebo sa im to paci, ale nefunguje im vsetko tak, ako by chceli.

Osobne nemam problem zaplatit za original hru. Ale pozadujem uz kvalitu za to, co si zaplatim. Zatial tuto podmienku splna velmi malo hier. Sice je tiez pravda, ze niekedy som mal v PC 20 hier, teraz tam mam len WOW a BFBC2. Jendoducho ma tie singleplayerovky nebavia.

Co sa tyka programov. Uvediem priklad. Robim projekt do skoly. Bola to jednoducha 2D hra v jave. Potrebujem k tomu spravit instalator. Najdem si konecne jeden program, ktory mi vyhovuje. Free verzia funguje, ale vzdy pred instalaciou vyhodi nechutnu hlasku, ktoru nechcem.
Plna verzia stoji 999 dolarov. Pride mi dost nezmyselne, platit za program, ktory pouzijem raz v zivote 999 dolarov a hlasku tam nechcem. Co si myslite ze spravim?

Su hry a programy, ktore si zasluzia, aby som si ich kupil. Nemal by som problem zaplatit za windows, za BFBC2, rovnako si kupim aj BF3. Tie ostatne ani nestahujem, ani nehram, ciez ani nekupujem. Ale ked som bol mladsi, stahoval som ich. Co ine moze mlady clovek robit, ked sa otec nevozi v najnovsom BMW a chce sa zahrat? Nic ine ako warez mu neostava.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 39 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. V: Humble bundle hry za nejake ine hry

v Vymením a darujem

6

901

22.08.2014 12:04

peto9110 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zamrzol PC počas hry, dá sa zistiť či je to problém tej hry?

v Ostatné programy

3

743

29.05.2016 15:08

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: PS4 hry - hry - Horizon Zero Dawn, Shadow of the Colossus, Final Fantasy XV.

v Predám

4

599

01.08.2019 23:13

Rainmaker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CO JE LEPSIE NA HRY AMD ALEBO PENTIUM?? NA HRY

v PC zostavy

21

2012

23.05.2007 7:29

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ake hry na tejto zostave?Na strednom grafickom nastaveni hry

v Počítačové hry

6

949

10.06.2009 22:50

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zostava na hry+NB na hry

v PC zostavy

4

797

04.08.2010 15:14

Hexicek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Počítačové hry

1

442

07.03.2013 17:02

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Operačné systémy Microsoft

2

671

14.08.2009 12:40

maugggly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hry

v Ostatné

2

1184

06.03.2007 9:47

Rammstein16 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hry

v Počítačové hry

12

894

03.01.2010 18:21

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Počítačové hry

2

505

19.06.2017 17:29

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HRY

v Predám

0

505

31.12.2013 17:49

xVladoX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hry

v Ostatné

2

370

22.01.2023 8:49

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Steam hry

v Počítačové hry

24

2341

21.08.2010 11:55

foxXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. stare hry

v Počítačové hry

6

696

04.01.2010 14:37

Lukas9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najlepšie hry

v Počítačové hry

29

999

07.05.2017 15:04

void Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra