Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 15:30

Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku


Každý z nás má rád hudbu. Niekto si ju vypočuje z rádia, pustí si mp3, má doma chrastitko – minivežu za pár šupov, alebo špičkový hifi, či high end. Niekomu nezáleží na kvalite nahrávky a niekto si na tom doslova zakladá. A práve tým, ktorí si zakladajú na kvalitných nahrávkach a zvuku za každých okolností či ste doma, alebo vonku na prechádzke je venovaná táto recenzia sluchátok Ultimate Ears Triple.fi 10.

O čo tu ide?

Každý si hovorí, že nie je predsa možné, aby nejaké špunty do uší zahrali dobre a dokázali ukojiť našu chuť po kvalitnom zvuku. Výrobca Logitech ktorý vyrába sluchatka pod značkou Ultimate Ears (ďalej len UE) však hovorí niečo iné a ide vlastnou cestou. Rozhodli sa, že každý má právo vychutnať si zvuk nech je kdekoľvek. Ako bonus dostávate veľmi dobrú izoláciu okolitého ruchu. A idem im to skvele. Dôkazom je aj fakt, že tento model používa množstvo renomovaných zvukárov a hudobníkov počas svojich koncertov.

http://www.youtube.com/watch?v=0iDfmrHHE_o

Popis a špecifikácia

Jedná sa o trojpásmový systém. Aj keď tu by som podotkol, že úplne sa nejedná o plnohodnotný a stredový s vysokotónovým meničom sú koaxialnej konštrukcie, čiže „vyšák“ je zabudovaný do stredotónového ako to poznáme napríklad z auto reproduktorov. Samotný zvukový systém má vlastnú pasívnu výhybku, takže si do uší vkladáte niečo ako reproduktorové sústavy.
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Charakteristika:

Frekvenčný rozsah: 10 Hz -17 kHz
Impedancia: 32 Ohm
Citlivosť: 117 db/mW
Izolácia okolitého ruchu: 26dB
Kábel: 3.5 jack + ďalšia kabeláž.


Obsah balenia:

Pribalený je odnímateľný kábel k sluchátkam, kábel do lietadla, predlžovací káblik, viacero veľkostí špuntov zo silikónu a peny podobnej molitanu. Redukcia na 6.3 jack, čistiaca kefka na sluchátka (od mazu) a samozrejme transportné hliníkové púzdro.
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Testovacia zostava:

Ako zostavu som použil vlastný PC v ktorom je zabudovaná zvuková karta M-audio Delta 1010LT, o zosilnenie zvuku sa stará externy sluchátkový zosilňovač BV-audio Headamp. Ako kabelaž je použitá vlastná výroba podľa špecifikácii: http://www.hifipassion.com/stranky/rg62mk3.php s dvojitým tienením, koncovkami Nakamichi a legendárnym koaxiálnym káblom RG62. Sluchátka a celý reťazec bol zahorovaný po dobu 48 hodín testovacím CD WATT. Samotné sluchátka majú za sebou odohratých cca viac ako 100 hodín.

Testovacie nahrávky:

Ladyhawke – Ladyhawke (2008), Manic Street Preachers – This is my truth tell me yours (1998), Nouvelle Vague (2005), U2 – Rattle and Hum (1988), Richard Muller – Mullenium live (1999), D-Trance 1/02 (2002), The KLF – The white room (1991), Delta Goodrem – Mistaken identity (2004), Koop – Koop islands (2007), U2 – 360° live at Rose bowl (2009 Bluray), Cloverfield (2008 mkv), Temný rytier (2008 mkv), F.E.A.R. 2 (2009), Half Life 2 (2004)

Recenzia:

Moja počiatočná veľká nedôvera v takýto typ sluchátok plynul z minulosti, kedy som odvšadiaľ počul, že štuple nemôžu nikdy dobre hrať a bola to v podstate pravda, pretože som nikdy nemal v ušiach niečo, čo by malo aspoň priemerný zvuk. A tak som vždy dával prednosť o niečo väčším mostovým sluchátkam, ktoré už vyzerali mierne divnejšie keď ste sa s tým objavili na ulici. A takýto systém mi moc nevyhovoval, pretože som chcel mať na doma niečo kvalitnejšie a na vonka taktiež. Takže som musel zákonite byť vlastníkom dvoch druhov sluchátok. A to som vlastne nevedel, že niečo také sa dá obísť. Z tohto omylu ma vyviedol Tomaš Haverlik (známy producent a dj), aby som investoval do kvalitných špuntov ktoré ma posadia na zadok. Neveril som spočiatku niečomu takému, ale samotné recenzie hovorili v ich prospech. Cena bola na tú dobu dosť závratná (cca 360€ až 400€ (dnes však stoja cca 200€)). Tak som riešil ich nákup z USA kde bola ich cena polovičná.

Popravde som sa nevedel dočkať na ten okamih, kedy konečne dorazia tieto zázračné špunty a ja ich budem môcť používať. Ten deň prišiel. Po rozbalení papierovej krabice na mňa hľadeli dvoje modrých sluchátok s podľa mňa veľmi dobrou výbavou, ktorá vás nebude obmedzovať. Potešila hlavne prítomnosť viacerých druhov nadstavcov do uší, takže sa rozhodne nemôže stať, že by sa našlo ucho, do ktorého nepôjdu zasunúť a nebudú držať. Toho som sa popravde bál, lebo mám tak tvarované uši, že mi nedržia klasické špunty. Po zasunutí sa strach úplne vytratil a nastalo hrobové ticho. Ten útlm 26dB robí svoje. Oceníte to hlavne vtedy ak ste v dopravnom prostriedku, alebo na rušnej ulici a vy musíte vytočiť hlasitosť viac doprava. To pri nich skutočne nehrozí a môžete pokojne mať tú istú hladinu hlasitosti bez toho, aby ste sa obávali, či nie ste o niečo ukrátení. Takže šetrenie sluchu sa koná. Za toto patrí pre UE môj veľký obdiv.

Konštrukcia sluchátok mohla byť o niečo kvalitnejšia a pogumovanie určitých častí nemá moc vábny vzhľad. V tomto je rozhodne premiantom značka SHURE - rival značky UE. Ako nejakú nevýhodu to neberiem, pretože ich budete počúvať a nie pozerať sa. Samotná kabeláž je kvalitná, kde v časti ktorú dávate za uši je použitý vystužovací drôtik. Samotné nasadenie chce trochu cviku, pretože hĺbka zasunutia mierne vplýva na zvuk. Po pár nasunutiach a vypočutiach si nájdete tú správnu polohu. Veľmi oceňujem komfort nosenia a ani po niekoľkých hodinách nepociťujete únavu zvukovodu, či nebodaj z hlasného zvuku na ktorú môžete rovno zabudnúť. Šanca, že by vám sluchátka vypadli z uší je prakticky nulová.
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku
No a čo zvuk. Popravde som sa naň veľmi tešil. Pokúsil som sa vydržať a nechal som ich zahorieť, pretože podľa viacerých recenzentov je to naozaj nevyhnutné! Po niekoľkých hodinách som to však nevydržal a nastal ten krásny okamih, kedy som ich nasadil na uši a pustil svoju prvú nahrávku. A začali sa diať veci. Najprv prišlo vypleštenie očí, výkrik WOW a nechápavé krútenie hlavou. Tak toto je iná káva! Po každej skladbe som si hovoril, dosť, nechám to zahorovať. Lenže to dopadlo tak, že po krátkej dobe bol stôl plný CD-čok a ja som mal neutíchajúcu chuť počúvať neustále znova a znova. Narážal som neustále na detaily, ktoré som predtým v živote nepočul. Aby ale malo nejaký význam na subjektívne hodnotenie zvuku, tak som sa nakoniec prehovoril a počkal. Bolo to však ťažké. Môžem ale povedať, že ten zvuk sa citeľne zlepšoval, takže dávam za pravdu, že treba vydržať a nechať ich hrať naprázdno.

Vždy som si myslel, že nahrávka Mullenium Live od Riša Mullera je veľmi dobrá, tak počas sústredeného posluchu som zobral ako prvé práve toto CD. A nastalo sklamanie. Ten zvuk bol skutočne hrozný a bez štipky šťavy. V hlave kolovali myšlienky „čo sa do pekla deje?“ Odpálil som ich? Toto je skrátka neduh referenčných sluchátok, ktoré nič nedarujú zlým nahrávkam a tak neustále narážate na CD, kde to zvukár skutočne odflákol. Z počiatočným rozčarovaním som vložil druhé CD od Manic street preachers a ihneď pustil nahrávku You’re tender and you’re tired. A tu sa to otočilo o 180 stupňov. Po sóle piana nastúpili bicie a to ma doslova posadilo na zadok. Ohromná dynamika, čisté a kontúrne basy, ktoré za žiadných okolností neprebíjajú ostatné frekvencie a pekne si pradú a bafkajú. Niekomu môže vadiť ich miernejší úbytok. Ja však hovorím, že radšej pevné basy ktorých nie je moc ako mať z toho dunenie v hlave a neskoršie bolesti. A tie basy najlepšie cítiť pri nahrávke Black dog on my shoulder. Pri týchto sluchatkach je cítiť mierne zvýraznenie stredných kmitočtov na úkor výšok. Tie mohli byť výraznejšie, avšak nič nestrácajú na svojej čitateľnosti a jemnosti. Kladom však je hlas, ktorý sa viac zareže do vaších uší. A práve to ma donútilo vložiť do pc hneď druhé CD speváčky s anjelským hlasom Delta Goodrem. Pri skladbe Disorientated mi behali zimomriavky po celom tele. Ten priezračný hlas sa do vás doslova zareže a nepustí. Opisovať to nemá zmysel, pretože všetko je najlepšie vyskúšať len na vlastnej koži. Pár ľuďom som však „nanútil“ sluchatka aby si ich vyskúšali a prakticky sa naše názory zhodovali. Tieto sluchátka majú vážne čo ponúknuť. Vytiahol som na ne aj staré Koss Porta Pro a Sporty o ktorých som si vždy myslel, že majú v danej kategórii skutočne výborný zvuk. Po vypočutí som si povedal, toto fakt nie! Ten zvuk je veľmi zlý, mdlý a bez štipky krásy. Nemal prakticky nič čo mi ponúkali UE. Ihneď putovali späť do šuplíka s tým, že toto na uši už nedám. Myslím si, že UE sluchátka sa hodia na takmer všetky typy hudby, ale najviac budú doma pri akustike ktorú podávajú nekompromisne. Elektronická hudba sa veľmi dobre počúva, ale niekomu môže chýbať dunivejší bas. Lenže kvalita ide iným smerom. Pripravte na to, že skrátka nebudete počuť tie krásne ľubozvučné živé nástroje, ktoré robia hudbu hudbou a môže sa dostaviť mierné sklamanie. A to sklamanie bude o to väčšie, že komprimované mp3 vám skrátka nebudú chutiť. Jedinou alternatívou je kompresia 320kbps. Aj pri tejto je však mierne cítiť zhoršenie zvuku. Ostatné kompresie sú prakticky nepoužiteľné. Ja osobne to ale ako nevýhodu nevidím, pretože vás to len donúti počúvať kvalitnejšie. Nepredpokladám ani, že si ich bude niekto kupovať kvôli tomu, aby sedel za pc a mal ich na ušiach. Lenže človek mieni a... budete ich určite počúvať aj tu. Zvuk je hodne dynamický a čistý, lenže mostové sluchatka vám ponúknu väčšie pohodlie. Tak je to skutočne len na vás.

Na koniec som si nechal hranie hier a ak mám povedať pravdu, tak tu ma veľmi potešili a pri hraní hry F.E.A.R. 2 mi pripravili taký zvukový zážitok, že obrazová časť šla skutočne do úzadia. Hlavou sa mi preháňali desivé zvuky. A práve preto už len tie používam počas hrania. Výstrely zo zbraní majú zvuk ako by vám to niekto odpálil priamo pri hlave. Skutočne veľmi atmosférické a sugestívne. Moju recenziu ukončujem tým, že som dodnes nemal možnosť naraziť na akýkoľvek typ sluchátok, ktoré by mi dokázali tak vyčarovať úsmev na tvári a pri tých skutočne kvalitných nahrávkach aj pocit nirvány. Chce to však kvalitný zdroj zvuku a nedá sa čakať, že budú čarovať na nekvalitnom zvukovom reťazci. Keď to však všetko vyladíte, tak to stojí za to a oceníte každý jeden investovaný cent. Cena je na úrovni 200€, čo hodnotím veľmi priaznivo.
P.S. k vášmu iPodu prakticky nevyhnutnosť! ;)

Výbava: 9,5/10
Kvalita konštrukcie: 7.5/10
Zvuk hudba: 11/10
(záleží od kvality nahrávky)
Zvuk filmy: 8/10 (viac si to vychutnáte s home cinema)
Zvuk hry: 10/10
Komfort nosenia: 9/10

Výdrž: 9/10 (ak sa vám presekne káblik, tak sa dá vymeniť bez demontáže a nutnosti navštíviť servis)

Klady:
Špičkový a referenčný zvuk, v dnešnej dobe už aj cena, utlmenie okolitého hluku

Zápory:
Nič zásadné ma nenapadá, možno "dunenie" v hlave počas chôdze a odhalenie nekvalit nahrávok (za to ale sluchátka nemôžu)







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 16:26

Pekna recenzia ;) . Napada ma ale otazka, ci ma zmysel kupovat taketo sluchadla vyhradne k mobilnemu telefonu ktoreho zvukovy vystup je dost chaby. Napr HTC EVO 3D.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2012 16:35

Dikes... Ja si myslím že sa možno aj oplatí, lebo nebudeš to používať len na telefóne. Ale ak je zlý výstup, tak by v pohode stačil aj model super.fi 5:
http://sk.sluchatka.net/37-ultimate-ears-super-fi-5/
Ten zvuk je ale úplne niekde inde oproti desiatkam.
Tieto 10-tky používam aj na mojom SGS2, ktorý má taktiež zlý zvuk, ale dokážu zase z neho vymlátiť maximum. Máš ale istotu, že keď v budúcnosti kúpiš niečo lepšie, tak z toho lepšieho zase vymlátia maximum atd atd. Sú to sluchátka na celý život. Tvoj iPhone má veľmi dobrý zvuk, tam by boli ideálnou kombináciou.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 16:42

Pekný článok, ak mi niekedy finančná situácia dovolí takéto slúchadlá, tak sa na ne obrátim :roll:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2012 16:53

Dikes...
Ono tá investícia je vyššia, ale tá cena je plne adekvátna. Keď sa dokázali predávať u nás zo začiatku za 14000Sk, nikto nefrflal a teraz stoja ani nie polovicu, tak... Kamarátka nadávala, že sa jej zdajú drahé, ale keď som jej ich dal vyskúšať a zrovna jej pustil ten track čo som vyššie spomínal ( http://www.youtube.com/watch?v=TVeeyNNaBdA ), tak jej padla sánka a už na ne ťažko boľavo šporí. :D No hold, je to veľmi veľká návykovka. Preto som aj napísal túto recenziu, nech o týchto skvostoch vie čo najviacej ľudí... :-)







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 06.11.08
Prihlásený: 06.09.21
Príspevky: 3091
Témy: 84
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 16:59

V pohode, ja tú cenu beriem. Inak neskúšal si ich aj podrobnejšie ne nejakom slabšom zdroji zvuku, ako nejaký mobil a pod?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2012 17:04

No skúšal som ich na rôznych zariadeniach. Od DVD playera, cez mp3 player (Iops X5), po rôzne telefóny a aj Dj player Pioneer CDJ800 s mixpultom DJM600 a vždy som počul isté nedostatky vo zvuku ako tie zariadenia limitujú. Mixpult šumel, DVD mal strašne slabučký zvuk. Zatiaľ najlepšie si viedla staručka Omnia ktorá má veľmi dpbrý zvuk a bolo radosť na nej počúvať prakticky čokoľvek. Rád by som vyskúšal nejaký reťazec, čo by bol kvalitnejší ako sluchátka, lebo mám pocit, že im nestačí ani BV audio Headamp. Chcel by som niečo elektrónkové, ale to by boli ďalšie 3 stovky v r...
Ich výhoda je v tom, že ak majú dobrý zdroj zvuku, tak sa ani pri vyššej hlasitosti nedostavuje únava. A majú práve ten dar, že nútia troška vypiecť...







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 20:59

Ja prave dost zvazujem kupu HTC EVO 3D, aspon na nejaku dobu a kvalitne sluchadla by ma potesili. Na beznu hudbu a pocuvanie doma mam K514 a s nimi som celkom spokojny. Nieco "rozumne" ale budem potrebovat k telefonu a nerad by som platil za sluchadla ktorych potencial je s mojim "hw" nevyuzitelny.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2012 22:03

No tak vyberaj fón aj po stranke zvuku a budes milo prekvapeny...
Inak vraj 3D nie je dobry. Taha oci a nema to ten spravny efekt. Podla mobilmanie je to krok spat.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 22:14

Ja ho chcem kvoli cene. 3D ma nezaujima a pri 2D obsahu by to malo byt rovnake ako pri inych telefonoch. Povodne som chcel nieco s WP 7.5, ale vzhladom k tomu, ze pride update na WP 8 a pribudne podpora pre viacjadrove CPU a vyssie rozlisenie, bola by Lumia 800 za 500eur dost draha kupa, kedze uz o pol roka by bola moralne zastarala. Tak som si povedal, ze skusim na nejaky cas Droida. Premyslal som nad SGS II, ale je to dost penazi a EVO sa mi zda za cenu 260eur ako solidna volba.

PS: alebo je s tym displejom problem aj pri 2D ? Ale to je hlupost, nie ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2012 22:34

Uff, tak ten EVO šiel dosť dole, lebo keď som kupoval Galaxy, tak mal tuším porovnateľnú cenu.
Pri 2D by sa mal chovať normálne. Ja len, že pri telefónoch je niečo ako 3D výstrel do prázdna.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 22:37

To bez debaty, ale mne sa paci ta cena. Je mi jasne, ze su lepsie telefony, ale ako vravim, ide mi skor o vyskusanie a nato je ten telefon dokonaly. Ale na druhej strane, mozno by nebolo od veci kupit kvalitnejsie sluchadla, ak ho nahradim nejakym pokracovatelom Lumie, ktora uz ma zvukovy vystup celkom solidny,







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.02.2012 22:51

Veď ako som hovoril, kúpa UE sluchadiel ktoré som testoval je kúpou do budúcnosti. Tie ti vydržia dlhéééé roky. Prakticky sa Ti na nich nemá čo pokaziť. Jedeine zlomiť kábel, ale nakoľko je vymeniteľný bez zásahu servisu, tak je tu úplne ideál. Zo sluchatok ako Porta a pod. robia tieto zbytočné a nepoužiteľné plasťaky. A navyše vieš, že ti vydržia bez toho, aby si mal pocit, že prestávajú stačiť. Spolu so Shure SE530 je to absolútny vrchol v in-ear sluchátkach. Už potom sú len značky čo sa vyrábajú "na mieru", tj. že si zhotovíš odliatok ucha a pošleš ho výrobcovi a on ti vyrobí sluchatka na mieru. Tomu sa venuje aj UE:

Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.02.2012 23:01

Johnnny píše:
Ja prave dost zvazujem kupu HTC EVO 3D, aspon na nejaku dobu a kvalitne sluchadla by ma potesili. Na beznu hudbu a pocuvanie doma mam K514 a s nimi som celkom spokojny. Nieco "rozumne" ale budem potrebovat k telefonu a nerad by som platil za sluchadla ktorych potencial je s mojim "hw" nevyuzitelny.


Tie sluchadla su podla mna k EVO 3D, SGS2 viacmenej zbytocne. Rozdiel v kvalite oproti nejakym 50e sluchadlam k tymto mobilom bude neumerny vzhladom k cene. Ak neplanujes teda iPhone popripade mas vyhliadnuty nejaky WP7 phone s kvalitnym vystupom.

btw: test SGS2 vs Evo 3D http://www.youtube.com/watch?v=pY7nHi2Lcbg


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.02.2012 8:17

No ja prave planujem neskor prechod na nejaku Nokiu s WP 8. Zatial skusim nejaky Android. Co sa tyka tej recenzie, pozriem si to, ale ako som povedal. Verim, ze SGS II je lepsi, ale viem, ze je podstatne drahsi a 500eur za telefon ktory mozno o pol, mozno o 3/4 roka vymenim je dost.

Tie sluchadla by som mozno zobral nizsi model a mozno nieco uplne ine. 100eur za sluchadla je stale dost, ale pokial su tak kvalitne, mozno ich uz nevymenim ... .







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.02.2012 8:21

Neviem ci je dobry napad najprv skusit Android a potom prechadzat na WP7 :) Radsej si tie peniaze usetri a investuj do sluchadiel. Potom budes urcite spokojny aj so zvukom a aj s WP7 :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.02.2012 8:24

Ale ja WP 7.5 nechcem a nejaky telefon potrebujem. Ale to je myslim trochu OT :rolleyes:







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.12
Prihlásený: 14.03.13
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2012 14:13

Ok, zaujimava diskusia - sluchatka si idem prave kupit. Vlastnim EVO 3D takze par poznamok:

1. telefon je zaujimavy pomerom cena/vykon - lepsi na trhu nie je.
2. 3D je celkom pouzitelne, avsak obmedzuje sa len na Fotky a videa. Nijak inak do systemu nezasahuje, bez neho ide o jeden z najlepsie vybavenych fonov na trhu. Inac k tomu 3D - skus si pozriet "How to train your dragon" v 3D a garantujem efekt spadnutia sanky.
3. CO sa tyka zvuku, podla mna vystup nic moc. Ovela lepsi bol na Samsung 8500 wave, tam som mal vsetko vo formate flac. MP3 vobec neodporucam. AJ Koss porta pro vedia pekne zahrat s vyssim datovym tokom, ale do mesta, ci na cestovanie su nepouzitelne.
4. Mal som aj HTC Trophy s WP, ale ten system je tak neuveritelne obmedzeny, ze nikdy viac. Rozhodne neodporucam...Android sice nie je dokonaly, ale na multimedia je to ovela lepsia volba.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 27.09.09
Príspevky: 9444
Témy: 218
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2012 14:14

a co to ma so sluchatkami ?







_________________
SKiLEX píše:
moc ome mevodo, teraz _D maúoci
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.03.13
Prihlásený: 14.03.13
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2013 10:35

Perfektný článok.Práve riešim nákup sluchátok.Teraz už som pripravený pridať na tento účel neajkých 100 éčiek viac len sa chcem spýtať kde sa dajú Ultimate Ears Triple.fi 10 kúpiť?Dík


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Recenzia: Ultimate Ears Triple.fi 10 - high end za babku

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2013 12:18

http://forums.hardwarezone.com.sg/headp ... 67637.html
tu je dôkaz že aj lacné slúchadlá môžu hrať dobre.Kúpil som tie hd 381(čierne) a som ešte stále v šoku ako niečo také lacné môže hrať tak dobre,tak ako na hore opísaných zreťelne poznám rozdiel medzi kvalitou nahrávok(mp3 Samsung S5).Začalo to tak že som kupoval v Muzikeri veľké hd 662b ktoré mi poradil kamarát a k nim som prihodil aj tieto 381.Predtým som počúval vonku Akg K 450 a doma Sony MDR XB700 ,teraz zapadajú prachom iba tie Sony občas hodím na pc kôli ich extrémnemu basu(World of tanks)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HIGH END 1800 €

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

50

2352

16.04.2010 15:11

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. High-End Notebook

v Notebooky a netbooky

4

520

15.07.2010 15:09

Yaevin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herný high-end

v PC zostavy

9

545

30.06.2015 13:16

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. High end pc

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

39

1000

26.12.2012 17:54

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový High-end telefón.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Mobilné zariadenia

30

1454

03.09.2011 12:32

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový High-end smartphone

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Mobilné zariadenia

38

984

19.06.2014 12:19

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: High-end komponenty

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Predám

30

1745

24.01.2013 21:53

Muxazon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový HIGH-END PC

v PC zostavy

26

855

01.09.2014 16:05

max80 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kontrola High-End Zostavy

v PC zostavy

12

1323

02.03.2019 23:13

Janci6 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. High-end gaming PC

v Základné dosky

14

624

02.11.2020 16:41

trionq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Zostava High End (Gaming)

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

30

1154

13.01.2014 19:58

dark_globe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. High end Notebook do 1700e

v Notebooky a netbooky

9

526

26.10.2018 11:30

cherryman Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. High End zostava - potrebujem radu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC zostavy

36

2141

17.06.2010 22:34

zino Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/I: High End komponenty

v Predám

3

819

07.09.2014 17:23

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. High-end PC cca 6000€

v PC zostavy

0

438

15.09.2023 15:49

Thorner Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I: high-end PC 2010

v Informujem sa

15

717

08.11.2013 1:40

alexis333 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra