Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.10.2009 13:21

Recenzia: DELL Studio XPS 16
Obsah krabice (príslušenstvo)
Krabica je obyčajná bez akéhokoľvek popisu no keď ju otvoríte a vyberiete z nej druhú ktorá je celá čierna s pekným logom DELL tak viete čo vám prišlo. V krabici sa nachádza samotný notebook a inštalacné CD pre už nainštalovaný Win a rôzny software ktorý už máte nainštalovaný. V hornej časti (predel) nájdete zdroj s káblom ktory potrebujete ešte pripojiť (EU zásuvka – vstup do zdroja). Samozrejme máte pribalené knižky “ako na to” a “Váš DELL”.

Konštrukcia a vzhľad
Proporcie
Notebook ma nijak nešokoval veľkosťou či váhou, je to predsa 16” s výkonným obsahom. Rozmery sú šírka: 384,9 mm
výška: 24,1 mm vpredu / 33,95 mm vzadu hĺbka: 254,6 mm hmotnost: 2,91 kg.

Telo, šasi
Nemal som v rukách veľa notebookov (Apple macbook pro, macbook a MSI) takže nemôžem hodnotiť ako profesionál no pevnosť plastov ma milo prekvapila, pri väčšom tlaku na veko displeja je vidno že tlačím na LCD panel ale nieje to nič hrozné. Plasty vedľa touch padu – pod klávesnicou sú tak isto výborne spracované. Celý podvozok notebooku je skonštruovaný z jedného kusu plechu ktorý pokračuje ešte po bokoch kde sú konektory. Všetky plasty sú lesklé s takým nádychom metalízy.

Dizajn
Pre dizajn by som tu rád vyhradil jednu kategóriu lebo to je práve jedna z vecí, prečo som si vybral DELL. Na veku figuruje logo DELL s krúžkom okolo nápisu, obe tieto časti loga sú ako keby zapustené mierne do plastu (je tam priehlbina, pri bližšom pohlade to vidno).
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Spodná časť veka je pokrytá kožou, na dotyk je príjemne mäkká a dobre sa za ňu drží keď notebook niekam presúvate.
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Nad kožou je hliníkový pás ktorý pokračuje v jednom kuse až ku kĺbom ktoré obkolesuje.
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Na kĺbe máte nápis XPS to biele obkolesenie pri zapnutom notebooku svieti a pri hybernovanom “bliká ako keby dýchal” nieje to nič rušivé svietivosť vidno len ked sa na to pozriete, prirovnal by som to k mliečnej farbe.
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Displej, klávesnica, touchpad a reproduktory
Displej
Môj displej je 15,6” WLED (keďže na Slovensku mi RGBLED nevedeli dodať) s rozlíšením 1920x1080. Je to normálny TN panel ktorý trpí dost silno na vertikálne uhly. Horizontálne uhly pozerania sú na môj obdiv dosť dobré nieje problém si pozrieť s kamarátmi film, hrať hru. Farby sú výborné biela je naozaj biela . Kĺby displeja sú kovové a naozaj pekne tuhé takže niekedy máte dokonca (prvých pár stupňov ked otvárate veko) problém otvoriť jednou rukou.

Klávesnica
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Klávesnica je naozaj súčasťou dizajnu, je pekná podsvietená tak akúrát mliečne (slovenské klávesy tiež a Y pri Z je podsvietený sivo a naopak). Fn je umiestnené tak asi ako u vetšiny notebookov, enter je klasický dvojriadkový všetko má svoj výborný priestor. Píšem na tom notebooku denne asi 7 až 8 hodín a som spokojný. Veľkosť kláves je 19x19 mm.
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Tento notebook nemá num klávesnicu. Nad klávesnicou nájdete multimediálne dotykové tlačidlá ktoré su naozaj fajn a reagujú dokonale, tak isto sú podsvietené jemne no keď napríklad stlačíte tlačidlo pre vypnutie Wifi a BT (v jednom) tak sa podsvietenie daného tlačidla vypne a ostane len také sivé (v noci sivé) pri potvrdení dotyku (zvýšenie hlasitosti a pri iných sa zvýši na chvíľku podsvietenie.
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Tlačidlo pre vypnutie sa nachádza v hornom ľavom rohu vedľa nápisu StudioXPS toto tlačidlo nieje dotykové a je tak isto mliečne bielo podsvietené.

Touchpad
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Oblasť touchpadu je prehĺbená a zdrsnená (vytvára matný povrch) nemá multitouch ale práca s ním je výborná. Tlačidla touchpadu niesu očividne oddelené ale ešte ani raz sa mi nestalo že by som sa preklikol. Zvuk tlačidiel je extrémne tĺmený. Tiež sú podsvietené bielo-mliečne.

Indikátory
Indikátory su len na prednej strane konkrétne na prednej hrane. Nesvietia rušivo silno a majú tiež bielu farbu.
Recenzia: DELL Studio XPS 16
činnosť disku, bluetooth, wifi.

Reproduktory
Na to že sú to reproduktory integrované v notebooku hrajú dobre (Aj speedmetal a DnB). K nim nemám čo iné napísať.
Chladenie, hlučnosť
Chladenie
Chladenie je obstarávané jedným ventilátorom v zadnej strane. Teploty hodnotím výborne neprekročili 80°c (izbová teplota ~20°c). Prejavovanie tepla pri hraní je jemné sálanie tepla (moj subjektívny pocit) z klávesnice a teplé plasty pod klávesnicou (čo je mimochodom mne príjemné a nie obťažújuce) no niesu to horúce.

Hlučnosť
Hlučnosť je závislá od záťaže samozrejme, pri písani a práci v Photoshope ide notebook pasívne prinajhoršom (Photoshop) sa málokedy zapne na pár sekúnd na najtichší režim ktorý aj tak nepočuť. Všeobecne vás hluk nebude rušiť pri ničom, pri hraní počúvate hru cez reproduktory alebo cez slúchadlá.

Konektory
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Kensington lock ... VGA vstup ... RJ45 (LAN) vstup ....Display port .... HDMI ... USB .... USB .... mikrofon vstup ... 2x audio výstup
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Express card slot pod ním čítačka kariet SD/MMC – MS/Pro .... 1394 fireware .... DVD napalovačka pod ňou USB/eSATA a napájanie.
Webkamera
Recenzia: DELL Studio XPS 16
Webkameru hodnotím kladne jej kvalita je veľmi dobrá a má 2mpix. Konieckoncov, kvalitu si posúďte z obrázku. Vedľa webkamery je pri jej zapnutom stave indikačná dióda ktorá ako každé svetlo na tomto notebooku svieti mliečne bielo.

Osadený hardware
CPU: P8600 2,4Ghz
GPU: Ati mobility 4670 1GB
RAM: 4GB DDR3 1066Mhz
Chipset: Intel PM45
HDD: Seagate Momentus 7200.4 SATA 500GB
LCD: 15,6” WLED 1920x1080

Výdrž
Výdrž na batériu pri browsovaní víde približne na 3 hodiny. Podľa mna je to pri tejto konfigurácii výborné. (Písanie textu bez wifi vyšlo na 3 hodiny a 40minut) V oboch prípadoch bolo podsvietenie 100% a pri stave batérie 20% a nižšie 0% podsvietenie.

Záver
Záver si musíte vyvodiť. Ja by som tento notebook chválil, to je samozrejmé pretože som si ho kúpil. Musíte zvažíť či naozaj chcete notebook za 1272€ v mojej konfigurácii alebo si kúpite nejaký iný ohodne lacnejší. Tí čo zvažujú kúpu môžem jedine doporučiť. Ľudia ktorý si kúpili acer(msi) za 400€ nech mi sem prosím nepíšu že by za to nedali toľko a aké je to predražené. :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: DELL Studio XPS 16

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.10.2009 14:19

Stručná recenzia, no na oboznámenie s notebookom vcelku stačí.

Nemyslím, že 1272€ za tento notebook je priveľa, vzhľadom na kvalitu prevedenia a výkonnosti hardwaru je to na značku Dell celkom adekvátne.

Tá "diera" bude zrejme slot na zámok kensington.

Čo by ma mrzelo sú jedine tie lesklé plasty, neviem čo je to za trend spraviť s notebooku knihu odtlačkov, no a samozrejme, v tejto cenovej kategórií som minimálne od Dellu čakal kovové veko. Taký HP Elitebook ho má a ku jeho celkovej tuhosti významne prispieva.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.10.2009 14:47

Ešte by som poprosil nejakého moda nech mi opraví "dieru" na kensington lock pretože mne to už editovať nejde.

/by cthulhu: upravene


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2009 7:22

Pekná recenzia a aj dobrý výber notebooku ... :) Tiež som nad ním rozmýšľal (respektíve nad jeho 13" variantou ), ale hlavne to lesklé plastové vyhotovenie, ktoré sa zababre skôr ako vytiahneš notebook z krabice mi nesmierne vadilo, a tiež aj pomerne slabá výdrž na bateriu v porovnaní so SONY VAIO/Macbook Pro :(


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.09
Prihlásený: 10.10.09
Príspevky: 7
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 0:27

A kde si ho zohnal za taku cenu?? lebo nakonfigurovat sa da na orig. dell stranke sa da ale stoji to hrozne vela :((((((


priblizne za taku cenu aku uvadzas som nasiel len s rozlisenim 1366x768


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.10.2009 9:45

Choď do poradne pri nákupe, potom do notebookov a potom do "Ako nakupovať DELL" a zistíš. V skratke: Cez telefón nakonfigurovať. Pri najhoršom sa opýtať na nejakú zľavu ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.09
Prihlásený: 10.10.09
Príspevky: 7
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 12:46

Vdaka! .. inac neviem prco taka firma ako dell si neopravia tu slovensku stranku a neupravia ceny.... takto ich budu stale otravovat ludia aby im zistili cenu konfiguracie.... a pritom to mozu dat rovno na tu stranku ....


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.10.2009 13:05

Možno sa im to oplatí, nie každý je znalý a tak možno im objednávajú cez stránku (ktorá je mimochodom out-of-date lebo tam nieje ani 4670)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.09
Prihlásený: 10.10.09
Príspevky: 7
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 13:16

Ano to som si vsimol .... inac keby som si vzal disk 5400 ot. namiesto 7200, o kolko by mi asi stupla vydrz na beterke?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.10.2009 13:42

Par minut? Nieje to veľký rozdiel v spotrebe ale je to rozdiel vo výkone no nieje až tak veľký ale je jednoznačne vetší ako ten v spotrebe :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: DELL Studio XPS 16

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 13:55

K tomu webu - oni si to prakticky ani nemusia upravovať, hento sú ceny, za ktoré sa z webu normálne nakupuje, pokial nie si firma, ktorá je tam zaregistrovaná (na "Premier" webe). Takže pokial by si spravil objednávku podla toho čo tam je, tak ti normálne príde faktúra na tú sumu a takisto aj ten tovar čo si si kúpil.
Je to škoda, ale je to tak.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.09
Prihlásený: 10.10.09
Príspevky: 7
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 14:49

ScorpionSX píše:
K tomu webu - oni si to prakticky ani nemusia upravovať, hento sú ceny, za ktoré sa z webu normálne nakupuje, pokial nie si firma, ktorá je tam zaregistrovaná (na "Premier" webe). Takže pokial by si spravil objednávku podla toho čo tam je, tak ti normálne príde faktúra na tú sumu a takisto aj ten tovar čo si si kúpil.
Je to škoda, ale je to tak.



Povedal by som ze to ani nie je skoda, ale je to velmi smutne ... keby som si objednal ntb z webu a neskor by som zistil ze som ho mohol mat o cca 500 EUR lacnejsi, len koli tomu ze tam zavolam a zistim cenu , tak by som asi na firmu dell pekne nadaval.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.11.09
Prihlásený: 07.11.09
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2009 16:46

zdravim .... mam zaujem o tento NB ale docital som sa ze ma problem s vysokymi teplotami na povrchu ... po dlhsej zatazi (narocnejsia hra) je problme udrzat ruky na NB ... dokonca niektory odporucaju externu klavesnicu .. je to tak alebo to neje az take strasne?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.11.2009 18:23

Podľa mna to sú ľudia tvz. "negativisti" a odporci DELLu ako aj applu... Ja na tom hrám GTA 4 bez problémov aj niekoľko hodín s rukami na laptope ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: DELL Studio XPS 16

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 07.11.2009 19:54

...ale samozrejme pokial je už pre niekoho to teplo nepohodlné vždy je tu možnosť kúpiť si externú klávesnicu a hrať na tej.

Anyway, notebook je vždy stavaný tak aby teplo odchádzalo jeho spodkom, ten je vždy horúci viac ako vrch kde je klávesnica a touchpad, takže s podobnou HW výbavou bude cca rovnako "horúci" každý notebook podobných rozmerov.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.06.08
Prihlásený: 27.05.15
Príspevky: 154
Témy: 8
Príspevok NapísalOffline : 07.12.2009 19:41

Peterson píše:
Pekná recenzia a aj dobrý výber notebooku ... :) Tiež som nad ním rozmýšľal (respektíve nad jeho 13" variantou ), ale hlavne to lesklé plastové vyhotovenie, ktoré sa zababre skôr ako vytiahneš notebook z krabice mi nesmierne vadilo, a tiež aj pomerne slabá výdrž na bateriu v porovnaní so SONY VAIO/Macbook Pro :(


Vydrz je na notebooku v pohode. Macbook Pro tiez neda ovela dlhsiu vydrz pod Windowsom. Pri tych Mac-och je to vela o zosuladeni softwaru a hardwaru,a to pri Windowse nikdy nebude, kedze Windows na rozdiel od Mac-u rozbehas aj na platke sunky, a Mac OSX je presne robeny na hardware Apple pocitacov, cize ti tam nebezi kopec roznych instrukcii.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recenzia: DELL XPS 1530

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Články

46

12005

13.12.2008 21:09

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DELL Studio 1737 alebo DELL XPS 16

v Notebooky a netbooky

6

1178

18.04.2009 10:59

Comeau Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DELL STUDIO 1555 - recenzia

v Články

20

6175

04.08.2011 6:31

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DELL XPS vs. STUDIO

v Notebooky a netbooky

20

1106

15.08.2009 23:01

BnuLL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dell studio xps 13

v Notebooky a netbooky

0

541

28.07.2009 20:22

pista_kamos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Recenzia tabletu DELL XPS 10 s operačným systémom Windows RT

v Články

4

1051

24.02.2013 23:58

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DELL STUDIO XPS 13 alebo APPLE MACBOOK UNIBODY ?

v Notebooky a netbooky

10

1152

08.04.2009 13:34

hosssss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell Studio XPS M1530 black vs HP Pavilion dv5-1060 (FM581EA

v Notebooky a netbooky

17

1913

23.08.2008 19:00

legolas380 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DELL STUDIO XPS 13 vs APPLE MACBOOK PRO 13

v Notebooky a netbooky

8

1756

20.06.2009 14:53

ScorpionSX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Batériu pre Dell: Inspiron 1318/XPS M1330/XPS M1350

v Predám

3

786

24.02.2012 17:04

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell XPS M1330

v Notebooky a netbooky

15

959

30.06.2008 19:25

ScorpionSX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell XPS 15

v Notebooky a netbooky

16

790

16.08.2016 0:23

encheels Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell XPS M1710

v Notebooky a netbooky

0

351

04.01.2013 23:52

JacobRSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell XPS M1330

v Notebooky a netbooky

19

1377

03.07.2008 13:25

Peterson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell XPS M1330

v Notebooky a netbooky

0

333

30.03.2015 21:09

michallo64 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell xps m1530

v Notebooky a netbooky

0

313

25.01.2013 12:00

guess.whoo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra