Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 16:12

Recenzia: Creative ZEN 2GB


Keďže mi môj Emgeton Meizu X6 prestal stačiť s kapacitou, rozhodol som sa poohliadnuť po nejakej novšej prenosnej mašinke, najlepšie s SDHC slotom, pre ďalšie zvyšovanie kapacity. Za 2000sk boli síce aj vyššie kapacity k dostaniu, ale Zen si ma získal hlavne SDHC slotom, veľkým displayom, svojou veľkosťou a čistotou, vernosťou zvukového prejavu.

Recenzia: Creative ZEN 2GB

Základné parametre ZENu:

Rozmery: 55 x 83 x 12 mm
Hmotnosť: 64g
Display: 2.5" 16.7 mil. farieb
Rozlíšenie: 320x240
FM Rádio
Pamäťové karty: Podpora SDHC (Secure Digital High Capacity)
Podpora audio formátov: MP3, AAC, M4A, WMA, Wave, Audible
Podpora video formátov: WMV, DivX, XviD (320 × 240)
Ďalšia podpora: Prehliadanie obrázkov, 3.5mm jack, miniUSB

Za dobrú podporu multimediálnych formátov a vysokokapacitných kariet dávam prehrávaču 4 z 5 možných bodov.

V balení:
Creative ZEN 2GB
CD so softwarom
USB to miniUSB prevodník
Špuntové slúchadlá
Návod

Za slabé príslušenstvo bez nabíjačky (len cez USB) dávam prehrávaču 2 z 5 možných bodov.

Materiály, povrchová úprava, celkový vzhľad:

Predný panel ZENu je vyrobený z celkom kvalitného plastu príjemného na dotyk. Bohužiaľ, odtlačkom sa nevyhnete tak či tak, lesklé plasty, ako je tento, veľmi priťahujú odtlačky, a každá nečistota je vidno. Zadný panel je pravý opak - matný, drsný plast, pre dobré uchopenie prehrávača. Celý prehrávač je malý, porovnatelný s kreditkou, veľmi ľahký a elegantný.
Tlačítka sú zapustené dovnútra prehrávača a majú tuhší stisk, takže aj keď zabudnete na tlačítko HOLD, je tu veľmi nízka šanca na náhodné stlačenie tlačítka.
Na čo by som si ale určite dal pozor sú škrabance - v balení sa ale nenachádzajú žiadne screen protectory, a tri kusy stoja v bežnom obchode 270sk (zderstvo). V obchode sa taktiež dá prikúpiť za 270sk sada troch silionových puzdier, takže za ďalších 500sk je vybavená ochrana ZENu :)

Na pravom boku ZENu sa nachádza miniUSB port, tlačítko ON/OFF/HOLD a 3,5mm jack prípojka. Multifunkčné posuvné tlačítko na vyputie/zapnutie prehrávača, či jeho zablokovanie proti náhodnému stlačeniu kláves je prevedené výborne, navyše je podsvietené modrou kontrolkou indikujúcou stav prehrávača, či jeho nabíjanie.
Na hornom boku prehrávača sa nachádza slot na pamäťové karty typu SD/SDHC.

Za celkový vzhľad, kvalitu materiálov, a rozmiestnenie ovládacích prvkov dávam prehrávaču 8 z 10 možných bodov.

Recenzia: Creative ZEN 2GB
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Zvukový prejav prehrávača:

Veľmi milo ma prekvapila kvalita zvuku, je veľmi čistý, dynamický a prirodzený - zvukový výstup je veľmi kvalitný. Neskresľuje ani pri najvyšších hlasitostiach, a všetky tóny krásne prekresľuje - tak to má byť u kvalitného prehrávača. ZEN má samozrejme aj ekvalizér, nachádza sa tu pár preddefinovaných nastavení, a jedno užívateľské, v ktorom sa síce dá nastaviť len 5 fixných frekvencií, ale myslím, že to úplne dostačuje. Mimo ekvalizéra obsahuje prehrávač aj funkciu "Bass Boost" ktorá zvýrazní nízke tóny v pesničkách, ale vďaka celkovej kvalite a čistote zvuku to na kvalitnejších slúchadlách vôbec netreba. Funkcie Restrict Volume (prednastavenie maximálnej hlasitosti) a Smart Volume (rovnaká hlasitosť pre skladby s rôznou úrovňou) už len dotvárajú celkovú slušnú ponuku schopností prehrávača.
Prekvapili ma aj pridávané špuntové slúchadlá, majú slušné zvukové podanie, a aj keď to nieje kvalita drahých slúchadiel, na vypočutie si hudby v autobuse cestou do školy to naozaj úplne stačí.

Za vynikajúci zvukový prejav dávam prehrávaču 10 z 10 možných bodov.

Display:

Display je kategória sama o sebe. V ZENe je osadený naozaj kvalitný 2.5 palcový displej s rozlíšením 320x240 ktorý vie zobraziť až 16.7 milióna farieb.
Na preverenie jeho kvalít je tam sada videí a obrázkov. Po ohliadnutí obrázkov v počítači je ale zrejmé, že výrobca si trošku dopomohol ku kráse zvýšením saturácie :) Prikladám sem aj pôvodné obrázky pre porovnanie.
Z môjho hľadiska je displej naozaj podarený, farby sú pekné, neskreslené. Možno mi chýba nastaviteľnosť vyššieho kontrastu, keďže sa na videu občas vytvárajú vo veľmi tmavých prostrediach viditelné stopy po komprimácií. Povedal by som, že svoj podiel na tom má práve podpora až 16.7 milióna farieb, a všetko sa vykresľuje až moc verne, čo pre skomprimované video nieje až taká výhra.

Prehrávanie videa funguje dobre, občas som si všimol, že na veľmi veľkých súboroch (800+MB) sa stáva, že obraz nestíha za zvukom, každopádne neviem, či to robí všade, otestoval som len jeden kvalitne skonvertovaný film (Transformers) kde sa prejavovala táto chyba (môže byť aj zlá kompresia, potom dám vedieť).
Kratšie videá sú bezchybné (až na tú viditelnú kompresiu) a dobre je vymyslené aj pretáčanie - čím dlhšie je stlačené tlačidlo pre pretáčanie, tým rýchlejšie sa pretáča.
Čo je škoda, ale na druhú stranu aj celkom pochopitelné, je fakt, že ZEN nemá integrovaný reproduktor. To je ale len malá vada na kráse, ktorá nie každého zaujíma.
Displej má taktiež veľmi slušné pozorovacie uhly, až na horný, ktorý je veľmi slabý, ako môžte vidieť aj na obrázku.

Za výborný displej, ktorý ale bohužiaľ odkrýva aj nedokonalosti kompresie videa, a za slušné prehrávanie videa dávam prehrávaču 7 z 10 možných bodov.

Recenzia: Creative ZEN 2GBRecenzia: Creative ZEN 2GB
Recenzia: Creative ZEN 2GBRecenzia: Creative ZEN 2GB

Systém, nastavenia, rýchlosť:

Systém ZENu ma prekvapil minimálne rovnako ako jeho zvuk. Je veľmi svižný, prechody medzi oknami sú animované, ale vôbec to neuberá na celkovej rýchlosti a odozve prehrávača - po stlačení tlačítka sa obrazovka okamžite "posunovým efektom" rýchlo premiestni na ďalšiu. Načítanie obrázkov je rýchle, a listovanie v nich taktiež - omnoho rýchlejšie ako na viacerých mobilných telefónoch.
ZEN obsahuje funkciu nahávania cez mikrofón, FM rádio, prehrávač audia a videa, prístup k pamäťovej karte, a organizér.

FM rádio je zjednodušené až na kosť, nedajú sa ani manuálne hľadať stanice, všetko prehrávač zvláda sám. Malou zaujímavosťou je potom kontrolka vľavo hore - sila signálu.

Audio prehrávač dovoľuje vytvárať si vlastné playlisty, púšťať hudbu od jedného umelca, či jedného albumu, poprípade žánru, či spustiť všetky skladby. Funkcie ako shuffle, repeat, sú samozrejmosťou. Prehrávač ale ráta s tým, že mp3ky majú ID3 tagy, inak ich nemá ako zoradiť.
Zaujímavou funkciou je potom rating pesničiek - hodnotenie práve hraných pesničiek hviezdičkami (maximálne 5). Následne si môzte spustiť najlepšie skladby, či najmenej hrané, a podobne.

Video prehrávač sme už popísali v sekcii Display

Nastavenia sú celkom bohaté, napríklad si môžete vybrať zo šiestich tém, a dá sa aj zmeniť wallpaper (ktorý vlastne zmení celú tému, lebo jej prvky sú čiastočne priehľadné). Nastavenie jasu displeja je užitočné, (10-100%) a predlžuje životnosť batérie.
V časti "Information" si môžte zistiť aktuálnu revíziu firmvéru, a voľné miesto v pamäti.
Prehrávač obsahuje češtinu, a taktiež funkciu hodín (digitálne/analógové).

Za svižný a jednoduchý systém, množstvo nastavení a grafickú vyladenosť dávam prehrávaču 9 z 10 možných bodov.

Výdrž batérie:

Výdrž batérie je skvelá. Na trojštvrtinovej hlasitosti s vypnutým displayom zvládol prehrávač hrať cca. 19 hodín, čo je úctyhodné skóre. Výdrž batérie pri prehrávaní videa pri 50% jase, s rovnakou hlasitosťou je neuveritelných 6 hodín 20 minút, čo je vynikajúce aj na dlhšie cesty, či do auta.

Za skvelú výdrž batérie dávam prehrávaču 5 z 5 možných bodov.

Celkové skóre prehrávača: 45 z 55 možných bodov.

Hlavné klady prehrávača:
+ Rozmery a hmotnosť
+ Kvalita zvukového výstupu
+ SDHC slot
+ Veľký display
+ Dobré rozmiestnenie ovládacích prvkov
+ Svižnosť systému a nastavenia
+ Vysoká výdrž batérie
+ Kvalitné slúchadlá v balení

Hlavné zápory prehrávača:
- Nutnosť prekonvertovania videa (nezvláda downscaling z vyšších rozlíšení, software na konverziu je pribalený)
- Viditelnosť kompresie videa pri tmavých scénach
- Absencia nabíjačky v základom balení
- Horný pozorovací uhol displeja


Recenzia: Creative ZEN 2GB
Recenzia: Creative ZEN 2GB







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 04.04.08
Prihlásený: 27.02.12
Príspevky: 531
Témy: 27
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 16:23

Pekná recenzia :)

Otázka: Nevadí ti pri filmoch menší display?







_________________
V príprave...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 16:34

Vieščo, dá sa povedať, že ani nie, samozrejme netreba do toho čumieť nejako dlho lebo si oči dokafreš :) Doteraz som filmy pozeral na LG KC550 keď som sa nudil, a to má ešte o 0,1 palca menší displej. :)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 16:44

Nuz, 10 z 10b by som nedal ani prehravacu Cowon D2, co je ina kategoria ako ramos a uplne ina ako ZEN, takze recenzie podobneho typu su bohuzial zbytocne a nic nehovoriace, hlavne, ak autor nema s cim porovnat a je to to najlepsie, co mal moznost testovat. Inak ale pekna praca. :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 16:52

Spirit, netreba to brať z pohľadu "nemám čo robiť s peniazmi" ale s pohľadu výberu prehrávača do tých 2000sk. Tam s kvalitou audio výstupu nemá ZEN konkurenciu, a aj náročnejšie skladby prehráva výborne.
Mal som možnosť počuť veľa výrobkov do tejto ceny, aj nad ňu ;)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 17:00

No ked to beries tak, tak dobre, to uznam... Ja ibaze ZEN v cene akej je, neprekvituje v ziadnej oblasti a nicim nevynika. Cely je taky nemastny neslany. A to od displaya, cez funkcie, podporu formatov, vydrz az po kvalitu vystupu. 2000Sk nie je naozaj vela ale zabudas, ze ma iba 2GB.
8GB verzia stoji 4300Sk a to malo nie je vobec, pricom ma uplne totozne (slabe) vlastnosti, ako tvoj 2GB. Verzso Cube v 8GB verzii stoji 3300Sk, co je presne o tisicku menej a najdem ti hned kopu veci, v com ma navrch. A s tym vystupom sa mi to nezda, Cube ma byt HW totozne zariadenie s ramosom az na vylepseny display, ale moje ucho to este nemalo moznost potvrdit. Neverim vsak, ze hra horsie, alebo vobec inak, ako ramos. Do mesiaca s nim budem mat moznost dlhodobejsie pracovat, tak sa urcite ozvem...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 17:08

Spirit práve preto som zobral 2GB verziu, lebo stojí LEN 2000sk :) a 8GB karta stojí 500sk (class 6) takže vyššie modely sa cenovo naozaj neoplatia, a uvedomí si to každý, čo rozmýšla ekonomicky :)
Nemastný neslaný... zvuk oproti ostatným prehrávačom do 2000sk naozaj až tak nemastný-neslaný nieje :rolleyes: no prehrávanie videa nieje nič zvláštne, to beriem.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 17:20

V poriadku, za 2 litre verzso nekupis, to je pravda, lebo sa v 2GB verzii nevyraba. Skusim byt teda konkretny. ZEN 2GB je v kategorii 2 tisic zrejme naozaj najlepsi audio-video prehravac. Vo vsetkych vyssich verziach je vsak priemer ci dokonca horsim riesenim. Viem, karta kapacitu riesi...

K tomu nestastnemu zvuku. Ak mam byt i v tomto konkretny, tak je zvuk naozaj priemerny, nechapem, co tak uzasne natom pocujes. Je porovnatelny ba parametrami dokonca horsi ako lubovolny dnesny integrovany kodek na zakladnej doske. Nejaka SB Live! ma vystup neporovnatelne lepsi...

/A este k minulemu dodam, ze to, ze mas EQ nastaveny na FLAT vobec neznamena, ze sa zvuk bude aj naozaj valit z prehravaca neposkvrneni. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 17:36

V globálnom merítku beriem, tam zvuk priemerný môže byť, no ja sa nepovažujem za profesionála, alebo audiofila, a zaujíma ma zvuk lacnejších prehrávačov, z týchto zvuk ZENu naozaj exceluje :) nepočujem na ňom nič zvláštneho, a to je práve to čo je na ňom dobré ;)

K tomu poslednému dodatku by som napísal len tolko, že zvuk je poškvrnený už len moduláciou z analógu do digitálu, a naspäť :) Takže keď chcem nepoškvrnený zvuk zapnem doma kotúčový magnetofón, či gramec.
Jasné, že nemôžeš presne určiť, či zvuk bude nejako ovplyvnený, ale čakáš, že pri FLAT EQ, a vypnutých všetkých vylepšení zvuku bude ovplyvnený čo najmenej (ak sa to tak dá nazvať)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 28.12.2008 18:18

eXistenZ píše:
tomu poslednému dodatku by som napísal len tolko, že zvuk je poškvrnený už len moduláciou z analógu do digitálu, a naspäť :) Takže keď chcem nepoškvrnený zvuk zapnem doma kotúčový magnetofón, či gramec.

Slovickaris, ale neide ti to. :) Pretoze ak chces detailizovat, tak vedz, ze neposkvrneny zvuk nedostanes ani zo zvojho gramca ci magnetofonu, ale to sme uz trosku vedla...
Mal som namysli, ze to, ze nechas EQ v prehravaci nastaveny na FLAT neznamena, ze samotny prehravac nebude zvuk dalej kurvit svojou ekvalizaciou. Zrozumitelnejsie? ZEN obzivuje zvuk aj v pripade EQ off, cim ciastocne zakryva kvalitu DAC a pouziteho integraca. Ak ti prisiel zvuk Ramosa na Flat "suchy", tak vitaj v realite, tak ma zniet nedoku*vena hudba. Aj ked sa ti to nepaci, pretoze dnesny trend dokazal to, ze si ludia na prikraslenu hudbu zvykli. Az velmi. ;)

eXistenZ píše:
Jasné, že nemôžeš presne určiť, či zvuk bude nejako ovplyvnený, ale čakáš, že pri FLAT EQ, a vypnutých všetkých vylepšení zvuku bude ovplyvnený čo najmenej (ak sa to tak dá nazvať)

No prave a to sa nedeje :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.12.2008 18:33

OK, nepoškvrnený zvuk nedostaneš zo žiadneho zariadenia, ani z nautilusov, blabla... vieš ako som to myslel ;)

No a ty zase vkladáš mne do úst to čo som nepovedal - zvuk z ramosa bol celkom v poriadku, tak isto ako bol v poriadku zo ZENu. Keď to porovnám so staršími typmi mp3 prehrávačov, alebo nebodaj s krámami predávanými na miletičke, zvuk oboch prístrojov bol aj na flat charakteristike velmi vyvážený, čo sa ti na lacnej srande od číňanov nestane. Staré veci ako Kiss, Zeppelin, Judas priest, a podobné rockové kapely počúvam výhradne bez ekvalizérov a podobných vtákovin, takže viem, ako má znieť to, ako tamto atď.

Stále sa na mňa pozeráš ako na nejakého blbca, čo v živote neprečítal jeden článok o zvuku, hudbe atď, a potom sa s tebou vôbec nedá na túto tému debatovať. Mohol by si zletieť s tých audiofilských výšin :rolleyes:

Samozrejme, že sa kvalita DAC prevodníkov zakrýva, ale zakrýva sa u každého, nie len u ZENu, ale aj u tvojho ramosu, a aj u oveľa drahších prístrojov... Vôbec ale neviem, o čo ti ide. Ramos má lepšie prehrávanie videa, má lepší displej, ale zvuk lepśí nemá. Maximálne ho nazvem porovnatelným, ale nie lepším. Je to môj subjektívny názor, a uši mi slúžia dobre, takže celkom viem o čom hovorím.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.12.2008 0:59

Spirit píše:
Nuz, 10 z 10b by som nedal ani prehravacu Cowon D2, co je ina kategoria ako ramos a uplne ina ako ZEN, takze recenzie podobneho typu su bohuzial zbytocne a nic nehovoriace, hlavne, ak autor nema s cim porovnat a je to to najlepsie, co mal moznost testovat. Inak ale pekna praca. :)


http://reviews.cnet.com/8301-12519_7-9968448-49.html

Našiel som článoček, kde je ZEN porovnaný aj s Cowon D2, nuž práve Cowon D2 je ten, ktorý má aj pri Flat EQ dobre pokrútenú frekvenčnú charakteristiku. Naproti tomu ZEN ju má pekne hladkú. Takže práve Cowon D2 si dopomáha ku krásnemu zvuku vyladením frekvenčnej charakteristiky. Čo ty na to?

Tiež som milo prekvapený z odstupu signálu od šumu... 97dB? Dobrá hodnota, naproti väčšine prehrávačov, ktoré mávajú tak do 90...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2008 1:18

pride mi to divne, az mi v tom nieco smrdi. Nechce sa mi verit, ze prehravac, ktory osadia tak kvalitnymi suciastkami by zamerne dokurvili tkz. crystalizerom. Vo vseobecnosti je to jeden z najuznavanejsich prehravacov spolu s iAudio a pokial by nieco podobne malo byt realitou, pride sa nato velmi skoro. Ale je dobre, ze si tu stranku nasiel, budem po tom dalej patrat. Co mi este viac na tom clanku smrdi je, ze vysledok zenu je prave opak toho, naco som v minulosti narazil ja. Nemal charku zvlnenu az tak ako udajne ten cowon tam, ale +3-4dB to boli.


Naposledy upravil Spirit dňa 04.01.2009 0:26, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.12.2008 1:24

Potom daj vedieť, som celkom zvedavý. Článok mi príde vcelku seriózny, prečítal som si ho, a vyzerá to tak, že CowonD2 má upravenú charakteristiku na akési hudobné frekvencie, teda je to zámer, ale príde mi tá krivka až moc divoká...
Možno preto sa zdá byť tak dynamický Cowon D2 - nízke a vysoké frekvencie má dosť zdvihnuté... stredné netreba, tie zahrá väčšina slúchadiel poriadne...


Naposledy upravil eXistenZ dňa 29.12.2008 1:26, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 29.12.2008 1:25

Pozerm nato poriadne a na 99 percent to bude blbost - ta nimi namerana charka sa odlisuje az o celych +10dB oproti flat, co nemoze byt pravda uz len z toho dovodu, ze pri takom booste by si mal zvyraznene niektore pasma az skoro 4-nasobne. Nemyslis, ze je to trochu vela nato, aby to zostalo nepovsimnute? ;)


/E: Tych papierovych 97 SNR je sice peknych, ale nehrozia. Je to udaj, ktory sa berie pri maximalnom vykone a urcitom skresleni. Nie lenze nam creative nezdelil, o ake skreslenie sa jedna, ale hlavne ide o udaj, ktory v praxi nemozes dosiahnut, pretoze v zene je software-ove obmedzenie hlasitosti. Tym padom je realne SNR o poznanie nizsie a aj to na maximalnej (umoznenej) hlasitosti.


Naposledy upravil Spirit dňa 29.12.2008 1:33, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.12.2008 1:28

No pozerám, že +9dB to získava niekde pri 60-80Hz, čo je pochopitelné, tam už veľa slúchadiel kape. Pri 10k je to cca. +8dB.

Celkovo sú ale tie hodnoty ťažko uveritelné, pretože sa jedná o dosť vysoké zvýraznenie, ktoré by na hocjakom lacáku dobre drnčalo. Ako to je ale s Cowonom povedať nemôžem, nepočul som ho...

//no ale vyzerá to tak, že článok písal, a charky meral profík... rád by som o tom počítal čosi viac, ale nieje... škoda

//

The world is not flat

It's been fun to geek out on all these numbers, but ultimately I don't recommend anyone buy an MP3 player based on stats alone. My best piece of advice: if audio quality is important to you, trust your ears over anything else. Your perception of what sounds good or bad is unique to you, shaped over years of listening habits and a personal musical taste.

For instance, one of our favorite-sounding MP3 players, the Cowon D2, tested poorly because it has a musically flattering EQ curve engineered into it. So what? It sounds great, supports all kinds of lossless audio formats, and has one of the best EQ sections you can buy on a portable device.


Pekne napísané. Má, ale aj nemá pravdu. Keď chceš byť objektívny, potrebuješ aj zopár čísel, keď nechceš, vystačíš si so svojim sluchom.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2009 0:02

Zazrak rozrieseny. Ekvalizacia aka sa nachadza v prehravaci Cowon D2 ako z rozpravky vykryva nedostatky 99 percent sluchadiel na trhu (prakticky vsetkych malo, stredne, menej kvalitnych) a vo vysledku znacne zrovna frekvencnu charakteristiku.

Pre nazornost, charka Cowon-u D2:
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Charka sluchadiel Sennheiser px100:
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Sluchadla Koss Porta Pro:
Recenzia: Creative ZEN 2GB







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2009 0:42

Tak to beriem. Nemá síce rovnú charakteristiku, ale vedia čo robia :) Aj keď si k Cowonu D2 nekúpiš šunty slúchadlá, tak ako pozerám, porty, či sennheisery majú charku dobre pokrútenú.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2009 1:18

samozrejme, co si cakal? :) Porty a vyrovnany zvuk maju pekne daleko. To, ze su legendou, masovo predavanym produktom a velmi oblubenym produktom vdaka schopnosti (az hyperschopnosti) zvladnut reprodukciu nizkych tonov este neznamena, ze su hned kvalitne. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2009 1:22

To som nepovedal, Porty boli vždy prebasované, len narážam na to, že kedysi vcelku drahé slúchadlá (keď som si ja vyberal, porty stáli niečo cez trojku, a všetci boli ohúrení ako tlačia tie basy do uší) majú takto zvlnenú charku. Bohužiaľ, Basy vládnu dnešnej "super" muzike :loony: (aj keď je pravda, že poriadny heavy metal si rád vypočujem s poriadnymi nízkymi tónmi :) aj keď tam sú aspon normálne nástroje)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2009 1:28

Ani to nie je prekvapive. Ono mini "hifi" veza, ktoru som kupil niekedy v roku 2000 za 10 litrov hrala tiez pekne nahovno. Dnes hoc jaky system za 2 tisicky z tesca hraje lepsie... No a druha dolezita vec, porty pro sa odjakziva predavali za 30 dolarov, to len hajzli v strednej europe si tuto sumu riadne upravili, pretoze to boli asi najlepsie portable, bezne dostupne sluchadla.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Recenzia: Creative ZEN 2GB

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.01.2009 2:11

Preto som si aj kúpil lacnejšie KOSS KSC-75 - zvuk pomerne dobrý, niesú prebasované...
BTW, stále si držia cenu, za ktorú som ich kúpil pred dvoma rokmi - 1290sk... :) (bohužiaľ amíci ich majú aj za 20 babiek čo je asi tak 13 euro :()







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 04.01.2009 2:18

ja som kupil porty pred 3 rokmi z amazonu za 950Sk aj s postovnym na slovensko. Teraz sa porty pro predavaju v cechach za 700kc, aspon za tolko ich kupil sused z koleje nedavno. To len slovenske hovada sa odvazia este dnes pytat 2 tiscky za tieto sluchadla. Nastastie mame dnes mnoho moznosti odkial objednat, no ale to sme uz trosku odbocili...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 10.10.09
Prihlásený: 10.10.09
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 11:38

Mam menšiu prosbu pre tých ktorí su majitelia Creative Zen, asi pred mesiacom som svoju mp3 naformatoval, ale zabudol som zalohovať obrazky teda pozadia ktore boli v mp3 už nahraté. Tie stratene obrázky nemôžem nikde inde na nete najsť. Nemôže mi to niekto zkopírovať a poslať alebo uploadnuť ? ... Vďaka


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.01.10
Prihlásený: 21.06.12
Príspevky: 57
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 05.04.2010 10:43

ja len k tomu zvuku. Kamarat ma ten ZEN. Ale ta kvalita zvuku je daleko ina ako 10z10 bodov. Ked som to pocul som bol inak prekvapeny. Prirovnal by som to k cinskemu prehravacu,tak za 3eu!


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: MP3 creative ZEN stone (popripade inu MP3-creative/iPod)

v Kúpim

0

400

22.02.2012 23:03

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Zen

v Mobilné zariadenia

4

543

01.05.2008 15:21

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém Creative Zen

v Mobilné zariadenia

9

866

05.11.2008 15:02

pukepulos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I : Creative ZEN

v Informujem sa

3

538

04.04.2010 10:05

Matus654321 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Zen Nano Plus 1GB

v Mobilné zariadenia

11

2091

05.11.2006 15:08

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: MP4 Creative ZEN Style M300

v Predám

0

342

03.10.2012 17:38

System32 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Creative Zen aj s príslušenstvom

v Predám

2

524

28.01.2010 7:35

lord_ufo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative ZEN x-fi 2 vs. STYLE

v Mobilné zariadenia

1

422

28.04.2011 19:06

Repok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Boj displejov: Creative ZEN vs. LG KC550

v Články

28

2897

29.12.2008 0:06

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I : Creative ZEN X-FI 2 8GB

v Informujem sa

0

453

12.05.2011 14:58

StrikeGUNxXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sluchadla, cca.50 € ku Creative ZEN x-fi2

v Ostatné

20

849

16.10.2010 15:07

StrikeGUNxXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative Zen 8GB vs Sony NWZ-A816 Black

v Ostatné

8

572

23.08.2008 19:42

Zafod Biblbrox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. USB adapter pre Creative ZEN 8GB X-Fi

v Ostatné

2

567

31.12.2008 12:35

Mikesh Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. REPRO k PC vymena Creative P5800 5+1 za Creative S750 7+1??

v Ostatné

8

1004

23.11.2008 13:24

Ja som funradio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SB X-Fi Titanium PCI-e vs. Creative SB Recon3D PCIe

v Zvuk

0

544

13.01.2012 12:20

giggso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Creative SB Live! 5.1 vs. Creative SB Audigi 2 ZS

v Zvuk

0

668

06.03.2008 21:44

_DanWer_ Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra