Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 56 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 19:34

Po pomerne vycerpavajucom skuskovom obdobi som v case neustaleho odpocinku, relaxu a nic
nerobenia :) dostal chut opat nieco upgradovat a pretestovat. Moj pohlad padol na najnovsie
vyrobky mysi na trhu a ani som sa nenazdal a okolo mna sa nachadza hned niekolko mysi.
Vzhladom nato, ze som zahrnul (resp casom este zahrniem) a mal moznost odskusat prakticky
vsetky kvalitne hracske mysi na trhu, by som sa rad podelil o skusenosti aj s ostatnymi. Som si
vedomy toho, ze na nete je recenzii kopec a preto si z nich ani neplanujem robit priklad, naopak,
skusim tuto minirecenziu zhotovit nejakym nevsednym stylom.


A4Tech XL-750BF:
http://klavesnice-a-mysi.alza.sk/mys-a4 ... d86619.htm

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Pomerne rozsireny hlodavec aj v hernej oblasti znamy svojim vybornym pomerom cena/vykon a svojskym
stylom. Mnou kupena mys je v oznaceni XL-750BF kde B predstavuje rozmerovo o nieco vacsiu mys oproti
ostatnym v kategorii a disponuje najlepsim snimacom z "dielne" firmy A4Tech (v skutocnosti je to cip
ADNS6010 vyrabany firmou AVAGO, ktorej cipy su pouzite v 90 percent mysiach). Mys obsahuje 4
programovatelne tlacidla, jednoose kolecko a tlacidlo 3Xfire. Najdeme na nej aj knoflik na zmenu DPI
"za behu" v celkom siestich urovnach. K ergonomii sa zamerne nebudem velmi rozpisovat, pretoze po prve
je to subjektivna zalezitost a po druhe mojim zamerom je porovnat schopnosti samotnych snimacov v
zatazovych testoch. Mys vsak do ruky sadne celkom dobre a aj ked preferujem vyhotovenie v style razer
(symetria), tak sa mi s mysou pracuje pohodlne. Na druhu stranu musim priznat, ze na moje ruky je verzia
"BF" velka a palec nedotiahol na vzdialenejsie postranne tlacidlo. Ruky mam si myslim priemerne, cize
pokial nemate velke laby, tak chodte do mensich verzii.

Po 3 dnovom pouzivani mysi hodnotim skusenost kladne, predovsetkym slusne snimacie schopnosti
vzhladom na predajnu cenu. Pohyb mysi je plynuly o co sa stara I/O kontroler schopny bezat na 500Hz,
co reprezentuje reakcnu dobu do 2ms. Mys vdaka laseru nema problem bezat na vacsine povrchoch, stol,
postel, plachta ci vsemozne podlozky (aj farebne) nerobili senzoru vaznejsi problem. Necakajte vsak
extremy, ako bezproblemovy tracking na skle, zrkadle ci inych lesklych povrchoch. Je vsak zname, ze
senzorom a hlavne tym s laserovou iluminaciou najlepsie sadne podlozka s tmavym, najlepsie ciernym
povrchom. Pri investicii do hernej mysi sa rozhodne pocita s pouzitim kvalitnej podlozky a urcite zakupenie
minimalne latkovej ciernej podlozky Steelpad QCK je tu na mieste.

Radic zvlada uz spominanych cca 500Hz, co je rozumne minimum k hraniu FPS hier:
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Pri tejto mysi vsak musim podotknut, ze na zaklade rozboru mysi zvnutra, vzhladom nato, akym snimacom
je osadena, je schopna zvladat hardwarovo "iba" 2000dpi. Z toho vyplyva, ze ak nastavime maximalnu
uroven DPI (2500), integrovany firmware mysi bude pri pohybe - snimani podlozky interpolovat kazde 4
fyzicke pixely na 5 pixelov na obrazovke. V praxi to znamena to iste, akoby sme v systeme zvysili citlivost
mysi (posunom jazdca napravo) o 25 percent, teda softvareovou cestou zvysili citlivost. Vyznam to nema
ziadny, presnost mysi klesa teoreticky presne o 25 percent a preto to pokladam za nepekny reklamny tah
vyrobcu.
To je vsak teoria a zatial mi nie je celkom jasne, nakolko je upraveny pouzity snimac. Spominam to, pretoze
je mozne tovarensky zvysit maximalne rozlisenie snimaca, ale za cenu zhorsenia ostatnych (dolezitejsich)
parametrov. Kto sa pamata, tak podobne sa dialo so snimacom ADNS-2051 v myske Razer Viper, kde bolo
tovarensky zvysene dpi z 800 na 1000, no urokom bolo znizenie parametru "speed per second", takze mys
bolo mozne lahsie utrhnut (S tym suviselo aj varovanie Razeru, ktory neodporucal tuto mys "low-sensitivity"
hracom). Ako to je teda s mysou A4Tech naozaj, sa pokusim v najblizsich dnoch zistit a dufam, ze cip nie je
od vyroby "pretaktovany" na 2500dpi, pretoze to by bol ten horsi pripad, znizena schopnost snimat rychly
pohyb za 500dpi navyse rozhodne nestoji. Obzvlast, ked ide o laser prvej generacie, ktory v zakladnom
nemodifikovanom prevedeni je schopny snimat rychlost 45"/s, to predstavuje cca 113cm/s na idealnej
podlozke, co nie je zrovna najviac.
Podozrenie na modifikovany senzor mam aj na zaklade toho, ze mys som schopny prudsim pohybom
utrhnut aj na steelpad podlozke, co sa mi u razer copperhead nepodarilo (Obe mysi su teoreticky osadene
"rovnakym" snimacom).
Mys ponuka prepnutie DPI v hodnotach 600,800,1200,1600,2000 a 2500 a kazda hodnota je reprezentovana
farbou podvieteneho scroll kolieska ci blikanim. To vsetko je mozne pouzivat bez potreby ovladaca a funguje
to bezproblemov aj pod linuxom. Integrovany software v mysi ma mnoho vyhod a tadial rozhodne vedie cesta...
Kazdopadne tuto mys mozem odporucit aj na hry a kto nema zrovna niekolko tisic na razer, logitech a pod.,
tak to bude dobra volba. Rozhodne si vsak mys odskusajte pred kupou, pretoze mys je skor pre vacsie ruky,
nieco na styl mx518 od logitech a nemusi sediet kazdemu. Rovnako tak tato mys nie je vhodna pre ludi, ktori
ovladaju mys lavou rukou. Za pozitivum hodnotim moznost odobrat z mysi 18g zavazie a tak mys odlahcit.

Klady:
- vyborny pomer cena/vykon
- zmena DPI "za behu" priamo na mysi
- integrovany ovladac v mysi
- odnimatelne zavazie
- tenky privodny kabel

Zapory:
- Skutocne DPI iba 2000 (2500 dosahovanych sofwareovo alebo na ukor inych parametrov)

Pouzity senzor - ADNS 6010:
http://www.avagotech.com/products/optic ... adns-6010/

Parametre snimaca:

* High speed motion detection - up to 45ips and 20g
* New LaserStream architecture for greatly improved optical navigation technology
* Programmable frame rate over 7080 frames per second
* SmartSpeed self-adjusting frame rate for optimum performance
* Serial port burst mode for fast data transfer
* 400, 800, 1600, and 2000 cpi selectable resolution
* Single 3.3 volt power supply
* Four-wire serial port along with Power Down, and Reset pins
* Laser fault detect circuitry on-chip for Eye Safety Compliance

Typ: IR laser
Ppooling rate: +-500Hz
Utrhnut: stredne obtiazne
HW DPI: 2000
MAX DPI mysi: 2500 (sofverovy interpoling)


Razer Diamondback:
http://www.razerzone.com/index.php?main ... ducts_id=9

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Tuto mys som som pouzival 1.5 roka az doteraz a nemal som voci nej jedinu vyhradu. Ako jedna z prvych mysi
s krasnou odozvou nepresahujucou 2ms bola/je zamerana na hracsky segment a vlastni ju nejeden profi gamer.
Mys patrila kedysi medzi to najlepsie, co poskytoval trh spolu so znamou Logitech MX518.

*Planoval som aj test vobec prvych, pre gaming stvorenych rivalov a to Razer Viper (1000dpi) a Logitech MX500 (800dpi),
no tie som bohuzial zatial nezohnal. Kazdopadne tuto minirecenziu planujem aktualizovat aj v buducnosti, takze nic nie je
stratene...
:)

Mysi po stranke snimania nie je co vytknut, v case, ked boli dostupne iba lasery 1. generacie, tato mys bola jednou
z najlepsich, co sa pre gaming dalo zaobstarat. Dodnes je mys pouzitelna ako na hranie tak na profesionalnu grafiku
vdaka legendarnemu snimacu ADNS-3080 v spojeni s velmi sviznym radicom, ktory s USB komunikuje na frekvencii
v priemere 700hz. Utrhnut je ju velmi obtiazne (500Hz) ba az nemozne na kvalitnej podlozke. Tuto mys viac do hlbky
rozoberat nebudem, nakolko ide o starsi vyrobok, vsade znamy a na nete kopu krat zrecenzovany. Do testu som ho
zapojil z dovodu, ze ho mam a pre porovnanie byvalej spicky s novymi (stredne) dobrymi mysami.

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Klady:
- skvely tracking
- prepracovany design
- rychla odozva
- dnes vyrabana v novej revizii s najlepsim optickym senzorom na trhu (1800dpi 3G)

Zapory:
- vyssia cena

Senzor - Avago ADNS-3080 (taky isty ako v MX518):
http://www.avagotech.com/products/optic ... adns-3080/

Parametre snimaca:

# 1600dpi optical sensor
# Seven independently programmable buttons
# On-The-Fly Sensitivity™ adjustment
# Always-On™ mode
# Ultra-large non-slip buttons
# 6400 frames per second (5.8 megapixels per second)
# 16-bit ultra-wide data path
# Up to 40 inches per second and 15g of acceleration
# GlowPipe™ non-slip side rails
# Ergonomic ambidextrous design
# Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon feet
# Gold-plated USB connector
# Seven-foot, lightweight, non-tangle cord
# Approximate size: 129mm (length) x 63mm (width) x 38.5mm (height)

Typ: IR optika
Pooling rate: +-700Hz
Utrhnut: obtiazne
HW DPI: 1600
MAX DPI: 1600


Razer Krait:
http://klavesnice-a-mysi.alza.sk/optick ... d64690.htm

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Mys pouzivana mojim kamaratom-spolubyvajucim necely rok, z jeho strany maximalna spokojnost v kazdom smere,
no zacali mu casom chybat postranne tlacidla a dnes uz lutuje, ze si nepriplatil na Diamondback.

Krait sa po technickej stranke snimania a odozvy nijak nelisi od Diamondback. Jediny rozdiel je prave v absencii
bocnych tlacidiel (u Kraita) a rozmeroch (Krait je mesni).

Klady:
- skvely tracking
- prepracovany design
- rychla odozva
- tenky privodny kabel

Zapory:
- vyssia cena
- absencia postrannych tlacidiel

Senzor - Avago ADNS-3080 (taky isty ako v Diamondback, MX518):
http://www.avagotech.com/products/optic ... adns-3080/

Parametre snimaca:

* 1200 actions per minute
* 1600dpi Razer Precision™ infrared sensor
* On-The-Fly Sensitivity™ adjustment
* Always-On™ mode
* Ultra-large non-slip buttons
* 6400 frames per second (5.8 megapixels per second)
* 16-bit ultra-wide data path
* Up to 40 inches per second and 15g of acceleration
* Three independently programmable Hyperesponse™ buttons
* GlowPipe™ non-slip side rails
* Ergonomic ambidextrous design
* Scroll wheel with 24 individual click positions
* Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon feet
* Gold-plated USB connector
* Seven-foot, lightweight, non-tangle cord
* Approximate size: 120mm (length) x 60.5mm (width) x 37mm (height)

Typ: IR optika
Pooling rate: +-700Hz
Utrhnut: obtiazne
HW DPI: 1600
MAX DPI: 1600


Razer Lachesis:
http://klavesnice-a-mysi.alza.sk/herni- ... d84504.htm

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v testeRazer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Mys, ktora u mna nahradila povodneho Diamondback-a predstavuje to najlepsie na trhu z hladiska schopnosti snimania.
Razer ako prvy vytvoril a patentoval laser 3. generacie a okrem rozlisenia 4000dpi dokazal konecne dobehnut naskok
optickych senzorov (voci laserovym 2. generacie) v schopnosti snimat rychly tracking (pohyb mysi). Tato mys sa z hladiska
snimania stava tym najlepsim co trh ponuka a to ako pre hernu sferu, tak i profesionalnu. Mys som nedokazal "utrhnut"
ani najrychlejsim pohybom, ktory som schopny vykonat a to na prakticky lubovolnom povrchu. Odozva mysi pohybujuca
sa stabilne na 1000Hz hovori za vsetko a tak mys tazi z USB rozhrania maximum. Odozva tlacidiel je teraz tiez bleskova
o co sa stara integrovany firmware a tak sa stlaecnie tlacidla vyhodnocuje okamzite, bez zdrzania v ovladaci. Co na mysi
naozaj chvalim, je "ne-snimanie nad podlozkou". Najprv som sa obaval, pretoze mnoho inych laserov stale snima, aj ked
mys zdvihnete o nejaky centimeter nad podlozku, no u razerky sa to nekona. Pri prudsom prelozeni mysi na podlozke
senzor okamzite rozpozna nadvihnutie (rozostrenie obrazu) a mys prestane reagovat az kym ju nepolozim na nove
miesto. V FPS hre ste pri troske cviku schopny mys prelozit na ine miesto podlozky prakticky bez toho, aby sa vam kurzor (obraz)
akokolvek pohol. Snimac nastastie snima iba do cca 2mm nad podlozkou a vysledok je lepsi, nez v pripade mysi
diamondback. Nastastie aj v tomto smere pracuje snimac na jednicku a obzvlast pri lasery to hodnotim velmi kladne.

Design nech posudi kazdy sam, no po technickej stranke je mys spracovana na jednicku. V matnom prevedeni posobi
tajomne a elegantne zaroven. Cela vrchna cast je tvorena jednym "odliatkom", ktory je po celom povrchu pogumovany.
Drzanie mysi je nie len prijemne a pohodlne, ale zaroven pevne a nestane sa vam, ze vam uklzne ruka.

Mys obsahuje celkom 9 plne programovatelnych tlacidiel + knoflik zospodu na prepnutie profilov. Tych ma mys celkom 5 a
v kazdom je mozne si vlastne nadefinovat kazde tlacidlo, senzitivitu, USB rate, a 5 DPI urovni (ktore mozete prepinat
"za behu"). Ovladace su naozaj prepracovane a okrem zakladnych nastaveni ponukaju aj zmeny citlivosti na jednotlivych
osach, nastavenie USB frekvencie 125/500/1000Hz, alebo zapnutie/vypnutie podsvietenia scroll kolecka a zvlast pulzujuce
logo razer na "chrbate" mysi.
Na mys som presedlal z Diamondback a potreboval som priblizne 2 dni na pre-zvyknutie si na novy tvar. Mys (ako aj
ostatne) som testoval v CS 1.6 (steam), HL2:DM (steam) a RTS Warcraft 3 - DOTA, kde pozadujem rychlost a presnost a
potrpim si na pohodlnom a zaroven pevnom drzani. Mys reaguje excelentne rychlo a mozete sa spolahnut na senzor v
lubovolnej situacii. Urovne citlivosti mysi si nastavite podla seba a to v krasnom rozsahu 125-4000dpi v krokoch po 125.
K prepinaniu DPI standardne sluzia dva male knofliky pred scrollom a teda kedykolvek podla potreby si prepnete na
rozlisenie, ktore potrebujete. Musim uznat, ze na HW rozliseni 125dpi sa naozal prefektne pracuje na styl pixel-to-pixel
v grafickom editore, pricom ani na tomto rozliseni nie je mozne mys utrhnut co znaci, ze sa ostatne parametre
nedegraduju spolu s rozlisenim. Myslim, ze svojich fanusikov si tato mys rozhodne najde aj napriek vysokej cene
(2750Sk -alza.sk). Komu tato mys sadne do ruky tak uzna, ze je snou radost pracovat. :)
Mys sa predava v modrom a bielom podsvieteni.

Klady:
- najlepsi senzor na trhu
- vyborne ovladace, bohate nastavenia
- perfektne dielnenske spracovanie
- odozva max. 1ms, Hyperesponse tlacidla
- integrovana 32KB pamat pre 5 profilov
- zmena DPI za behu, krokovanie DPI po 125
- snimac snima iba do 2mm nad povrch

Zapory:
- vysoka cena

Radic s 1ms ultrapolling:
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Snimac: Razer Precision 3G Laser™, parametre:

* 4000dpi Razer Precision 3G Laser™ sensor
* 32KB Razer Synapse™ onboard memory
* Nine independently programmable Hyperesponse™ buttons
* 1000Hz Ultrapolling / 1ms response time
* On-The-Fly Sensitivity™ adjustment
* Variable true dpi setting adjustments in increments of 125dpi
* Always-On™ mode
* Ultra-large non-slip buttons
* 16-bit ultra-wide data path
* 60-100 inches per second
* Ambidextrous design
* Scroll wheel with 24 individual click positions
* Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon feet
* Gold-plated USB connector
* Seven-foot, lightweight, non-tangle cord
* Approximate size: 129mm (length) x 71mm (width) x 40mm (height)

Bohate ovladace:
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Typ: IR laser
Ppooling rate: +-1000Hz
Utrhnut: nemozne
HW DPI: 4000
MAX DPI: 4000


Genius Netscroll 200:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... Z000000F92

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Perlou na zaver je tato mys, ktoru som kupil za 165Kc hned potom, co som zazrel, ze mys ma 1600dpi laserovy snimac. :)
Vedel som, ze budem pripravovat minirecenziu mysi, tak som ju zakupil do testu s tym, ze ju s ironou porovnam s kvalitnymi
mysami. Hned ked som mys zapojil do USB som si overil, ze ide naozaj o laserove osvetlovanie povrchu a tak som viac
nevahal a pustil sa do testovania mysi. Prve co ma sokovalo bol vysledok z mouse rate checkera. Radic mysi je schopny
komunikovat s USB na stabilnych 500Hz, co predstavuje odozvu 2ms. Ano, 165 korunova mys ma rovnako rychly radic, nez
3x drahsia a najlepsia A4Tech mys na trhu. Spomeniem aj to, ze lasorova MX400 od logitechu disponuje 4x pomalsim radicom,
schopnym komunikovat len v 8ms cykloch. Prijemnym prekvapenym bola aj schopnost mysi pracovat na mnohych povrchoch
a na podlozke steelpad qck bolo "utrhnut" mys celkom obtiazne. Konstrukcia mysi je pomerne krehka, plast je pouzity
obycajny, co plne zodpoveda koncovej cene. Elektronika v myske je skromna, konstrukcia jednoducha, no mys je osadena
naozaj slusnym snimacom. Urcite pri tejto cene necakajte postranne ci ine pridavne tlacidla. Mys je velmi lahka a bohuzial
privodny kabel dost hruby a neohybny, co je dost citit pri praci. Keby vyrobca osadil tymto senzorom kvalitnejsiu konstrukciu
a pouzil tenky kabel, aj za cenu o sto korun vyssiu by ta mys nemala konkurenciu siroko daleko a predstavovala by perfektny
pomer cena/vykon v hernej sfere. Kazdopadne davam tip na kupu kazdemu, komu stara optika zacina dosluhovat a pozaduje
nenarocnu nahradu za nizku sumu. Mys sa hodi urcite aj k notebooku, kedze je mensich rozmerov a snimac pracuje solidne
na rozlicnych povrchoch co sa pri mobilite casto pozaduje.

Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Klady:
- laserovy snimac 1600DPI
- v cenovej kategorii luxusne rychly radic (2ms)
- perfektna cena aj pomer cena/parametre

Zapory:
- absencia postrannych tlacidiel
- hruby a tazky kabel

Senzor - PAW3601DH (zatial ziadne dostupne materialy ako datasheet)

Typ: IR laser
Pooling rate: +-600Hz
Utrhnut: obtiazne
HW DPI: 1600 (?)
MAX DPI: 1600

Zatial vsetko, dufam ze som niekomu pomohol, alebo aspon niekoho minirecenzia zaujala. Casom ju planujem rozsirovat
o dalsie mysi, takze je sa urcite na co tesit. Este chcem podotknut, ze si na svoj text vyhradzujem prava a neprajem si
aby bol sireny na ine fora ci weby. Forma odkazu na forum je samozrejme povolena. :)


Naposledy upravil Spirit dňa 18.03.2008 23:21, celkovo upravené 1






_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 20:42

Hmm, len tak okrajovo, poznáš niekoho, kto vie pohnúť rukou o 4dpi? Ak nie tak potom sme dvaja a potom sa asi zhodneme, že praktický rozdiel v koncovom pohybe snímačov 1000DPI a 4000DPI v rovnakej kvalite je nulový :)

//Snáď som tú vetu sformuloval dobre :D Hik...







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 21:25

o 4dpi mozno nevie pohnut nik, ale o 3000 uz hej ;):D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.03.2008 21:39

Pochopil som a mas pravdu. Aj v clanku som schvalne (pre rypalov :) ) spomenul teoreticke zhorsenie v percentach. To co pises, ze rovnaky snimac na 1000dpi je to iste ako na 4000dpi je sice pravda, lenze dpi je asi az 3.-4. najpodstatnejsi udaj pri snimacoch. Kedysi laser predstavoval vysoke dpi (na profi pracu na velkych rozliseniach) a nizku schopnost rychleho pohybu. Dnesny najlepsi opticky snimac dosahuje hw rozlisenia 1800dpi (G3) a kto mal moznost pracovat na display-i s rozlisenim 1650 ci 1920 tak uzna, ze aj 2000dpi je malo. Tu sa naskyta vyuzitie laserov, ale v gamingu je poznat neschopnost rychleho trackingu a tak sa radi laser pre "low-sensitivity" hracov nevhodny. To, co uviedol Razer v tejto mysi na trh spaja tie najlepsie vlastnosti z optikckych a laserovych snimacov. Teda naozaj vysoku citlivost pre protreby profi sfery ci "high-sensitivity" hracov a zaroven rovnaky az lepsi v tracking vlastnostiach ako 3G optiky. Clovek si nastavi rozlisenie ake potrebuje a v kazdom pripade sa moze na senzor spolahnut. Nemusi riesit povrch, schopnost/neschopnost byvalych laserov atd, pretoze tato mys sa stava momentalne najlepsou volbou pre lubovolnu sferu.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 22:50

Drako píše:
o 4dpi mozno nevie pohnut nik, ale o 3000 uz hej ;):D

Asi si nepochopil :)

Je podľa teba 4000 / 1000 = 3000? Podľa mňa nie ;)

Spirit píše:
...

Potlesk :) No napriek tomu sa mi s mojou Intelimouse so 450 DPI hráva nadmieru dobre, rovnako ako väčšine členov klanu Inx :D

//Mimochodom som zly rypal, zly a zly :lol:


//Hrávam/e UT 2k4 :)







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 22:53

triminka jak som to poslal tak mi to uz doblo :D ale co uz


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 23:01

Lepšie neskoro ako nikdy :)

//Mimochodom ak mi pripomeniete tak sem možno aj ja hodím recenziu na Intelimouse 3.0 =p







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2008 23:58

ano ano pls hod to sem na tu IE 3 , podla vas jaka je dobra mys na cs . a ece otazka , ked nastavim na USB 500hz bude to znacna zataz na PC ? jednojadro sempron ? alebo to je nespoznatelne . default je 125hz pri mojej myske 400dpi ci 800 to nema vyznam tahat vysie tie hz . aj tak rozdavam hlavy :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.03.2008 1:17

250hz odporucam pre kazdu opticku mys. Je pravda, ze zvysenie USB pozaduje o nieco viac casu procesora, ale je to tak nepatrne zvysenie, ze sa tym zaoberat nemusis. Pre vacsinu hernych mysi tak odporucam 500Hz a spicke ktora to zvladne stabilne tych 1000hz.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 2:33

cize pre 400 dpi 250hz. a pre 800 a viac uz 500 ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.03.2008 2:45

nie, s dpi to nema absolutne nic spolocne. Zalezi na pouzitom radici. Ved rychlost, aku mys max. zvlada s jednoducho odskusas na jednom z 2 mnou pouzitych softov, Na ktorom, to je jedno. Asi to vidim na dalsi clanok vysvetlujuci technologie snimacov s popisom parametrov, lebo dost ludi v tom ma misung. :)


Triminka píše:
No napriek tomu sa mi s mojou Intelimouse so 450 DPI hráva nadmieru dobre, rovnako ako väčšine členov klanu Inx :D

Aby som nezabudol. Jasne ze sa ti s nou hra dobre, ked ma senzor 10000FPS ;) Je to prave dokaz, ze aj senzor s nizsim dpi moze byt dobry. Ved vobec, dpi iba urcuje hw citlivost, az ostatne parametre urcuju kvalitu snimania. "Low-sensitivity" hracom 450dpi moze stacit, ini sa musia obzriet po inej mysi. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 7:17

Ok, ok... Ešte by som ťa poopravil, že tých 'FPS' je iba 9 000 :D







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 8:23

Prídavok k minirecenzii len pre porovnanie:

Genius Traveller 100, PS/2 Laser Mouse, 1200 dpi.

Cena 160 Sk.

Mouse Rate Checker: 90-110 hz.
(takže reakčný čas je cca 10ms)

Preferujem PS/2 myšky - dôvody sú technického rázu (lepšia kompatibilita aj so starším DOS ovládačom, ktorý pozná Com port a PS2 port ale USB mu nič nehovorí)

Utrhnúť sa nedá, je celkom precízna - robím s ňou 2d grafiku.

Mám tu ešte dve myši, jednu staršiu PS2 optiku a guličkovú - skúsim aj tie len pre tú srandu :)







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 8:30

mir a tie tvoje starsie ovladace maju problem s usb myskou zapojenou cez redukciu do ps2 ?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 15:31

neviem, ale nehodlám prehadzovať konektory vždy ked si chcem ísť zahrať SimCity 2000 alebo Discworld.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 18:36

cim to je ze ked postupne zvatsujem usb hz od 125 , 250 ,500 tak postupne sa mi zmensuje sensitivita . slaba mys nestiha alebo co ne ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.03.2008 21:38

Triminka píše:
Ok, ok... Ešte by som ťa poopravil, že tých 'FPS' je iba 9 000 :D

Tak pardon, az ten novsi 800dpi (v novsej intellimouse) mal viac nez 10k, mam pravdu? Kazdopadne 9k je krasna hodnota. :)

Mir píše:
Genius Traveller 100, PS/2 Laser Mouse, 1200 dpi.

Cena 160 Sk.

Mouse Rate Checker: 90-110 hz.
(takže reakčný čas je cca 10ms)

Ako kotrapriklad ti mozem dat prave recenzovany genius netscroll 200 ktora stoji o nieco viac (165Kc) ale bezi stabilne na 500Hz a ani ten snimac nie je na zahodenie. ;)


Mir píše:
Preferujem PS/2 myšky - dôvody sú technického rázu (lepšia kompatibilita aj so starším DOS ovládačom, ktorý pozná Com port a PS2 port ale USB mu nič nehovorí)

Ved to je prave na kazdom, ake potreby ma. PS2 ma defaultne 200Hz tusim, cize oproti 125hz defaultnych u USB je pohyb plynulejsi. Kazdopadne 5ms nemusi stacit kazdemu a z technickych dovodov by nestacilo ani dnesnym TOP snimacom na trhu. Vzdy je to o preferenciach a potrebach. ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 17.03.2008 21:48

Drak píše:
cim to je ze ked postupne zvatsujem usb hz od 125 , 250 ,500 tak postupne sa mi zmensuje sensitivita . slaba mys nestiha alebo co ne ?

bezny jav u XP co som spozoroval, na vistach to nerobi. O to vacsi dovod ak ma mys radsej vyssie dpi, pretoze zvysenim USB rate klesa senzitivita na starsich systemoch. Rozhodne vsak pouzivat USB aspon na 250Hz, rozdiel je citit aj na lacnych/starych mysiach.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 22:25

dik za recku, fakt mi pomohla pri vyberani mysi... ;)







_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 17.03.2008 22:37

Mno mňa by zaujímaly nejaké Com Myšky... fakt je ten že rôzne serial porty majú rôzne rýchlosti. tej môj má skoro jeden Mbit (921600 bit) čo je dosť velká kapacita ...

trochu škoda že sa už nič také nerobí...







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.03.2008 0:18

no ved hej, ale nie je ani dovod, usb radic je dnes asi najlacnejsi a samotne rozhranie poskytuje slusnu priepustnost a 1000hz polling rate + ked pripocitame univerzalnost USB tak sa nemozes divit, ze vsetko bezi prakticky uz len cez to.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 06.03.08
Prihlásený: 01.10.12
Príspevky: 1732
Témy: 15
Bydlisko: triminka@sp...
Príspevok NapísalOffline : 18.03.2008 17:45

Spirit píše:
...Tak pardon, az ten novsi 800dpi (v novsej intellimouse) mal viac nez 10k, mam pravdu?...

Prepáč ale celkom som ťa nepochopil =p







_________________
Redeem the game of law! Despair the Billy, here are the morals! Come, relentless eraser rain, relentless eraser rain...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.03.2008 23:10

myslel som, ze vysla vo viacerych reviziach, vratane 800dpi, ale to som sa docital niekde na nete, takze to moze byt blabol. osobne som ju pod drobnohladom nemal, aj ked som snou uz mal moznost pracovat davnejsie. Skusim ju zaobstarat a doplnit o tuto skvelu mys recenziu. Dovtedy by ma vsak potesilo, keby si mohol otestovat, aky rychly ma mys radic. :)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2008 22:08

hmm. tak toto je zaujímavé. zohnal som si za 600 korun používaného Razer DiamondBack. jeho konštrukcia je skvelá čo do designu, ale divné je že mi ukazuje v priemere len 150 hz... pritom je ale jeho skutočné meranie určite o niečom úplne inom než laserový genius... neviete poradiť?







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2008 22:11

sak ale to si treba nastavit , to ten razer neda automaticky usb napr na 500hz


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2008 23:09

takto v zásade:
myš na USB mi ostránila pár vecí s ktorými mal genius na PS/2 problémy - hlavne v scrollingu. v utilite si môžem nastavovať sensitivitu, DPI, všeličo možné ale zrovna toto nie.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2008 23:26

Inac chem sa opytat, preco sa robia dosky kde je iba USB, respektive tie lacne mysky sa tam nedaju napojit?
Vsimol som si to hlavne na tych hracskych doskach (napr. ROG)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2008 23:28

PS2 sa už pomaly ale isto chystá do dôchodku. trochu škoda, ale na druhej strane sa už USB konečne trochu ustálilo (aj funkčnosťou aj stabilitou)







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 22.05.2008 23:54

mir to v ovladaci nenajdes. to musis vygooglit taku malu utilitu .

to je spolu v rarku . mas tam co ti meni hz aj skontroluje kolko hz ti dava mys


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Razer Lachesis, Diamondback, Krait, XL-750BF a ine v teste

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2008 8:41

utilitu k razer myškám (oficiálnu) mám. ako sa tá vec čo hovoríš ty volá?







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 56 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/I:Razer Diamondback 3G Frost Blue + Razer Pad

v Predám

3

756

10.10.2010 2:38

bash Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. myška A4 Tech xl-750bf

v Externé zariadenia

7

403

10.11.2011 0:58

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: A4 Tech XL-750BF

v Predám

8

503

02.05.2010 9:47

Icehammer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Diamondback

v Ostatné

5

465

20.01.2008 1:32

mufin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RAZER DIAMONDBACK

v Externé zariadenia

4

716

17.07.2009 11:50

foxXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Diamondback

v Externé zariadenia

3

563

05.08.2007 15:30

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mys podobna razer diamondback

v Externé zariadenia

7

483

18.05.2010 9:51

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Razer krait 1600dpi

v Predám

1

590

04.01.2012 18:05

fifo18 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: razer diamondback /3G do 40e

v Kúpim

0

305

26.10.2012 11:08

wendigo_rgc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Lachesis

v Ostatné

2

417

27.03.2011 10:27

revo933 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. razer Lachesis

v Externé zariadenia

24

1328

30.08.2009 21:43

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Lachesis

v Externé zariadenia

19

742

09.10.2010 18:34

solvit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Krait - Ake DPI sa pouzije bez driverov?

v Ostatné

6

726

26.08.2007 17:41

zemeckis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Lachesis - skusenost?

v Ostatné

6

556

08.03.2008 19:18

pepek.namornik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s Razer Lachesis

v Externé zariadenia

3

397

12.11.2011 12:07

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Razer Lachesis 4000dpi

v Predám

0

259

17.01.2012 19:19

StrikeGUNxXx Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra