Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 177 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 14:41

KocuR píše:
Blbosť, keď si staviam HTPC tak s monitorom nerátam. A rozdiel medzi HTPC a PC na hry s výkonom konzoly je len malý.

Koľko si staval takých HTPC, ktorých účelom bolo hranie najnovších hier ako Crysis 3 a podobne? Ukáž mi prosím HTPC v tejto cene, rád sa poučím. Tiež by som poprosil neporovnávať so 7 rokov starou PS3.

KocuR píše:
Keď boh (steam) dá, tak v budúcnosti možno ani ten windows nebude až takou nevyhnutnosťou.

Čiže bude to to isté čo konzola, akurát bez optimalizovaných hier pre konkrétny HW.. Hmm, to sa oplatí :) Zaujímavá logika, musím uznať.

Daron, blbo sa uznáva, že má Poki pravdu, čo?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 15:16

HTPC je len PC, čiže vnútri máš to čo si tam dáš (neviem čo si pod tým akože predstavuješ ty). A neviem prečo by to malo byť porovnanie s PS3, to píšeš akoby mali nové konzoly neviem aký výkonný hardware...
Prečo by to bolo bez windowsu, teda s iným OS (na steam som narážal preto lebo sa snaží o presadenie linuxu ako hernej platformy), to isté čo konzola? A k tej optimalizácii ... v konzolách budeš mať viacmenej normálnu x86 platformu, čiže hry budú optimalizované práve pre ňu. No a presne táto platforma je to isté čo by som mal v PC. Toľko k tomu.

PS4 je výkonovo (čo viem) zhruba niečo takéto:
http://www.alza.sk/amd-fx-8320-d360499.htm (vs. AMD Jaguar 8-core)
http://www.alza.sk/gigabyte-r785oc-1gd-d356993.htm (vs. AMD 1,84 TFLOPS next-gen graphics)
http://www.alza.sk/corsair-8gb-kit-ddr3 ... 357016.htm (vs. GDDR5 8GB, samozrejme to nie je to isté, ale v princípe to zrejme veľa výkonu neuberie)
http://www.alza.sk/western-digital-cavi ... 302776.htm (vs. 500GB HDD)

a keď z toho spravíme PC tak navyše:
http://www.alza.sk/msi-760gm-e51-fx-d439736.htm
http://www.alza.sk/seasonic-ss-500et-f3-d167022.htm
http://www.alza.sk/fractal-core-1000-d242916.htm

Čo robí dokopy cca. 560€, samozrejme bez OS a ovládacích periférií. Monitor do ceny nerátam, pretože Pokiho "argument" považujem za absolútne scestný, klávesnicu či myš samozrejme do ceny zarátať treba. Po zoptimalizovaní zostavy (hlavne po výmene CPU za niečo normálne) by sa viacmenej dalo potvrdiť to čo napísal Daron. No treba poznamenať že hardwarovo budú lepšie zoptimalizované konzoly, takisto budú mať menšie rozmery. PC zas (si myslím) bude spoľahlivejšie a pri troche snahy tichšie.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 16:12

Ja si pod HTPC predstavujem pc, ktoré je primárne určené ako mediálne centrum do obývačky - tj. nízka spotreba, malé rozmery a nízka hlučnosť => štandardné komponenty do toho napcháš len dosť ťažko, hlavne ak chceš mať normálny prievan na uchladenie dostatočne výkonných komponentov a zachovať tichosť zostavy. V drvivej väčšine prípadov sa používajú GPU integrované priamo na doske (alebo v CPU), prípadne pasívne chladené nízkoprofilovky.. Taktiež do htpc asi nebudeš štandardne pchať najvýkonnejšiu a najpažravejšiu vischeru alebo i7, keďže ide primárne o spotrebu/hlučnosť a hranie najnovších hier akosi nebýva medzi prioritami pri stavbe htpc..
Ty máš nejakú inú "definíciu"?

Citácia:
v konzolách budeš mať viacmenej normálnu x86 platformu, čiže hry budú optimalizované práve pre ňu. No a presne táto platforma je to isté čo by som mal v PC. Toľko k tomu.

S malým detailom, ktorý si rád zabudol - hry nebudú optimalizované len pre samotnú platformu, ale hlavne s dôrazom na konkrétny HW a konfiguráciu. Pokiaľ by sa optimalizovalo na x86, všetky PC hry na PC by museli bežať perfektne, čo je pochopiteľne nezmysel vzhľadom na rôznorodosť komponentov... To je práve podstatou konzoly, že za relatívne nízku cenu máš zaručenú kompatibilitu a plynulosť hier na 5-7 rokov dopredu.

Citácia:
samozrejme to nie je to isté, ale v princípe to zrejme veľa výkonu neuberie

Práve by som povedal, že v princípe uberie. Nie samotná ramka ako taká, ale skôr podstata, že v konzolách máš ten HW robený namieru, alebo sa mýlim?

Citácia:
že hardwarovo budú lepšie zoptimalizované konzoly, takisto budú mať menšie rozmery

Presne tak.

Citácia:
PC zas (si myslím) bude spoľahlivejšie

Tu by som sa pozastavil a spýtal sa, čo považuješ za "spoľahlivejšie"....:) Tichosť je zas individuálna, pokiaľ konzolu pravideľne čistíš, s nejakým hlukom som sa zatiaľ nestretol, čo sa o PC teda povedať nedá.. Musíš pekne zainvestovať do chladenia PC, aby si sa dostal pri porovnateľnom výkone na porovnateľnú hladinu "hluku", hlavne berúc do úvahy aj časový horizont životnosti...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 16:32

walther píše:
Daron, blbo sa uznáva, že má Poki pravdu, čo?


Nema pravdu. Ku konzole potrebujes telku, rovnako ako k PC potrebujes monitor. Preco by som mal porovnavat cenu PC s monitor za cenu konzoly bez telky?
Takisto neviem, preco by musel mat PC Windows, ked niektore hry idu aj po Linuxom.

walther píše:
Taktiež do htpc asi nebudeš štandardne pchať najvýkonnejšiu a najpažravejšiu vischeru alebo i7,


Naco by si tam daval i7, ked aj i3/i5 ti potiahne aj najnovsie hry?

zostava-quot-gamer-quot-600-700-vt59230.html - vsetky tieto zostavy su tiche, ovela vykonnejsie ako HW v konzolach a navyse na nich mozes robit kopu inych veci, ktore na konzole nespravis. Ak to poskladas v inom shope, dostanes sa na cca 600€ aj s periferiami.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 17:04

ty si tomu dal, to chces porovnavat hranie na konzolach s hranim pod linuxom? :)


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 17.06.2013 17:31

Nie, ale hrat sa da aj bez Windowsu. Dalsia vec je ta, ze ked na konzole platis cca 5€ mesacne, tak za dva roky mas 120€, ktore by si inak dal za Windows na PC.

Neviem preco to cele skoncilo tak, ze ja som Console Hater. Ja som len napisal, ze poskladam lepsi PC za tu cenu a je to pravda. Ale ja neodsudzujem ludi, ktori si kozolu kupia, kazdemu predsa vyhovuje nieco ine. Urcite je to dobry doplnok za PC, no kazdopadne to nedokaze nahradit PC, pricom PC dokaze plne nahradit konzolu, s vynimkou nedostupnych titulov, ako napriklad NHL.
PC sa preto viac javi ako Smartbuy, no aj konzola ma nieco do seba a to som tiez spomenul, hrat rozvaleny na gauci hokej, futbal, alebo podobne hry, to je super, rovnako aj zavodne hry su na konzole dobre, no co sa tyka FPS, tam u mna na celej iare vyhrava PC.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 8:18

walther: ale ja som HTPC spomenul len ako príklad počítača, ku ktorému sa nemusí nutne kupovať monitor, takže neviem prečo práve toto riešiš. To čo som tam vyskladal nie je HTPC ale PC na hry. PC ku ktorému bude namiesto monitora pripojený televízor.
Hry na PC majú poslabšiu optimalizáciu hlavne kvôli konzolám, hry robené pre PC sú podľa mňa väčšinou optimalizované dosť dobre. S PC máš takisto zaručenú kompatibilitu na neviemkoľko rokov dopredu, keď si dnes kúpiš PC podobné tomu čo som vyskladal (len nie s tým fuj fuj procesorom), tak ti potiahne konzolové porty až kým neprídu hry na ďalšiu generáciu konzol. Práve vďaka spoločnej platforme. Obmedzením ti bude to, že prípadné novšie PC hry, či konzolové porty s pridanými grafickými vylepšeniami pre PC, nedáš na plné gule. Grafiku na úrovni konzol ti to zvládne. To že to bude optimalizované práve pre ten hardvér v konzolách podľa mňa nebude problém, počítačový hardvér je takmer rovnaký, čiže naozaj nevidím dôvod prečo by to na ňom malo ísť horšie. Jedine teda že by sa v konzolových hrách vo veľkom využívala rýchlosť tej zdieľanej RAM.
Jedine tá pamäť by mohla výraznejšie zvýhodňovať konzoly, ťažko ale povedať do akej miery.
A čo považujem za spoľahlivejšie? To čo vydrží dlhšie bez toho aby sa to pokazilo. Hlučnosť (tichosť) je zas asi skoro porovnávať, no čo bude energeticky efektívnejšie (spotreba/výkon) je asi jasné každému.

delong píše:
ty si tomu dal, to chces porovnavat hranie na konzolach s hranim pod linuxom? :)

a prečo nie? Výber je samozrejme zatiaľ obmedzený, ale hry budú pribúdať.


Ja samozrejme u seba nevidím pre hernú konzolu nejaké využitie, nebudem ale tvrdiť (a pokiaľ viem tak som doteraz ani netvrdil) že konzola je nezmysel a PC je všeobecne lepšie. Len sa snažím vniesť tu trochu subjektívnej objektivity. Medzi hernou konzolou a PC s dokúpenými perifériami nemusí byť zas až taký rozdiel, PC samozrejme vyjde trochu drahšie a bude menej pohodlné na ovládanie, no zas ponúkne viac možností (a menej obmedzení).







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 9:55

Ako nechcem sa hádať, ale ak inteligentní ľudia nevedia objektívne zhodnotiť situáciu dnešných nových konzol vs dnešné pod priemerné pc na PCFORUME, tak potom sa už fakt nedivým, prečo polka národa nosí fica a jeho kumpánov na rukách a potom bude naozaj pravda taká, že v dnešnej dobe sa stáva pre dnešných ľudí nenormálne normálnym a normálne nenormálnym. Len ma trošku zaráža fakt, že u mnohých je tá neobjektivita až tak priveľká, že si budú zastávať a vychvalovať aj taký fail, akým bezpochyby nové konzole sú, hlavne keď sa porovnávajú s omnoho výkonnejšími PC za cca rovnakú cenu. A aby niekto povedal, že porovnávať výkon a cenu treba PC s monitorom a konzolu bez monitora/telky už tak trošku zaváňa fanatizmom a neobjektivitou jak hrom...

Tým ani ja nechcem povedať, že konzole sú zlé, určite si nájde zákazníkov aj v tejto generácii, hlavne keď sú na ne ľudia zvyknutí, len niektoré argumenty prečo kupovať túto predraženú škatulu a následne platiť ešte ťažké peniaze za príslušenstvo, hry a hranie online mi príde ako fakt nezmyselné, hlavne keď najväčší dôvod ako to tu tak sledujem je ten, že na konzole sa dá s gamepadom rozkvasiť na gauči a teda "pohodlne" hrať. Neviem aký problém alebo rozdiel by mal byť v tom, ak si gamepad zapojím do PC a prepojím ho s telkou tak ako aj konzolu...nechápem aký je v tom rozdiel a teda ten argument že pohodlie s gamepadom pred konzolou je absolútne nezmyselný.

Jediná výhoda je v exkluzivitkách, ale teraz to už zrejme nebude také jednoznačné, podľa mňa bude väčšina tých hier aj na PC. A keď nie po dobrom a oficiálne, tak po zlom a neoficiálne určite.

Jaj a ešte som zabudol na jednu výhodu konzoly a tou je jej veľkosť, ale to je asi tak všetko. Tvrdiť v dnešnej situácii opak ako je povedaný v odkaze je zavádzanie a na PCFORUME by som to ja osobne trestal minimálne BP. Aspoň veci ohľadom IT by mali byť objektívne, veď to je už na každom z nás či sa rozhodne kúpiť drahšiu a pomalšiu konzolu, ale na druhej strane to urobí preto, lebo upredností pre neho výhody ako je napr. veľkosť konzoly oproti bedne PC, alebo mu záleží na tých pár exkluzívnych hier, resp. má problém si prepojiť PC s telkou kvôli vzdialenosti. Ale tu sa skôr bavíme o vyhodení ďaľších cca 400-500 eur za novú vec, ktorá by mala byť primárne niekde v obývačke, resp. pri telke a ak má niekto už PC a nevie to kvôli dispozícii s tou telkou prepojiť, tak aj z tohto hľadiska by bolo oveľa výhodnejšie kúpiť ešte jeden PC ( bedňu ) namiesto konzoli a preto sa mi poznámky typu, že PC s monitorom je drahší ako konzola bez zdajú byť na úrovni húpacieho koníka ( bez urážky ).

Okrem iného, ak by som mal poskladať PC s lacnejších komponentov také aké sú aj v novej konzole ( shity ) a dal do neho zdroj za cca 25 eur, bedňu za cca 25 eur atď...procesor za pár eur podobný ako je v konzole, grafiku 7770, základnú dosku za cca 50 eur...tak by ma to na 100 % vyšlo aj s klávesnicou a myšou do 400 eur. Lenže klávesnicu a myš by do toho počítal len blbec ( určite sa ich aj tu nájde dostatok ), pretože sa predsa chceme rozvalovať na gauči( aj keď je pravda, že na windows nejakú myš treba, tak kúpim nejakú za pár centov), takže by sme k tomu museli zarátať nejaký gamepad, na výber máme niekoľko desiatok, čiže zase to nie je ako u obmedzenej konzoly, kde si viem pripojiť len jeden gamepad a nič viac...dokonca sa tam nebude dať pripojiť znova ani bežná klávesnica s myšou, čiže zase sa na tom budú dať ako tak hrať len hopsačky a športy...FPS bude ako za trest, ale tak nepochybujem o tom, že sa nájdu jedinci ktorý sa prispôsobia aj tomuto neprirodzenému ovládaniu gamepad/FPS, ako som už povedal, pomaly ale isto sa stávajú nenormálne veci normálnymi, stačí na to len poriadna reklama a marketing urobí divy.

Čiže za rovnakú cenu dostanem výkonnejšie PC na ktorom môžem robiť o tisíc vecí viac bez akéhokoľvek obmedzenia a keď objektívne prihliadnem na fakt, že hry sú na konzolu cca 2x tak drahé ( v odosť horšej kvalite ) a budem ešte platiť za online hranie, tak za rovnakú sumu kúpim 2-3x tak výkonné PC. Ak ide ale niekomu o exkluzivitky a športové hry, tak je asi naozaj výhodnejšia konzola, to sú asi najvážnejšie dôvody prečo by mal človek zaplatiť o toľko viac a byť až tak nehorázne obmedzovaný, hlavne pri Xboxe.


No a nech si hovorí kto chce čo chce, aký je DD amd fan atď( paradox pre tých, čo ho za objektivitu krituzujú, nové konzole majú AMD veci a aj napriek tomu vie objektívne povedať ako sa veci naozaj majú)..., ale toto musí byť jasné hádam každému, veď sú to jasné a nevyvrátiteľné fakty, čiže preto nechápem ako si niekto môže takto neobjektívne zastávať konzolu oproti PC. Oproti PC je to absolútne nevýhodné, skôr by som povedal že je to robené pre "inteligentných" američanov a jediný dôvod prečo by ju mal kúpiť aj našinec sú exkluzivitky, športy a možno ten kinect, ale aj kinect...na PC nebude ?

http://www.ddworld.cz/herni-sekce/herni ... vedet.html


Naposledy upravil nicobb dňa 18.06.2013 10:11, celkovo upravené 2






_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.06.2013 10:01

KocuR píše:
Hm

Čo robí dokopy cca. 560€, samozrejme bez OS a ovládacích periférií. Monitor do ceny nerátam, pretože Pokiho "argument" považujem za absolútne scestný, klávesnicu či myš samozrejme do ceny zarátať treba. .


monitor treba ratat, ked si kupujes nove PC, kupis si logicky monitor. teda robi to asi 99% ludi.
Telka je bezna sucast domacnosti. ale ako myslis. o OS sa nema vyznam bavit.
toto si poskladal PC co je v podstate na urovni PS4, nie take co mu "vytre prdel". ale dobry priklad uznavam. aj ked je konzola za 400.


k teme,
viete teda niekto ci pri kupe konzoly dostanete automaticky rok online v cene alebo to bude treba dokupit? predpokladam ze svk PSN fungovat nebude....nikdy....







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 10:36

Poki píše:
bavime sa o beznom pouzivatelovi. Kludne sa da kupit PC a bude sluzit len na bla bla bla to je jasne. ja chcem vidiet komplet PC za 600 co vytre PS4.

Pochop ale ze PC okrem toho ze na nom idu hry zvladne aj ine veci, ktore PS4 nie, plnohodnotne browsovanie, hudba, filmy, praca, office atd atd...PC je neporovnatelne praktickejsie ako plejko.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 10:42

konzole su o hrach, urobia hry ktore nebudu na PC a ludia si to aj tak kupia, aj ked je to nevyhodne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.06.2013 10:57

mirom píše:
Poki píše:
bavime sa o beznom pouzivatelovi. Kludne sa da kupit PC a bude sluzit len na bla bla bla to je jasne. ja chcem vidiet komplet PC za 600 co vytre PS4.

Pochop ale ze PC okrem toho ze na nom idu hry zvladne aj ine veci, ktore PS4 nie, plnohodnotne browsovanie, hudba, filmy, praca, office atd atd...PC je neporovnatelne praktickejsie ako plejko.



ale ano to je jasne. PC ma navrch co sa funkcnosti tyka. len do pc nemienim investovat kazdy rok aby dokazal rozbehnut najnovsie hry, to pri konzole problem nebude. V kazdom pripade do novych konzol tak skoro nepojdem..ak vobec....







_________________
≡v≡
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 10:57

mirom píše:
Poki píše:
bavime sa o beznom pouzivatelovi. Kludne sa da kupit PC a bude sluzit len na bla bla bla to je jasne. ja chcem vidiet komplet PC za 600 co vytre PS4.

Pochop ale ze PC okrem toho ze na nom idu hry zvladne aj ine veci, ktore PS4 nie, plnohodnotne browsovanie, hudba, filmy, praca, office atd atd...PC je neporovnatelne praktickejsie ako plejko.


PC zvladne aj prehravanie filmov a hudby, co ale hned neznamena, ze si kvoli tomu nekupim audio, alebo TV. Dnes mas tri prdele univerzalnych zariadeni ktore ale v mnohych smeroch zaostavaju za specializovanym zariadenim a preto si nemyslim, ze je hlupost kupit si obcas nieco urcene na tu konkretnu cinnost.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 11:08

Poki píše:
ale ano to je jasne. PC ma navrch co sa funkcnosti tyka. len do pc nemienim investovat kazdy rok aby dokazal rozbehnut najnovsie hry, to pri konzole problem nebude. V kazdom pripade do novych konzol tak skoro nepojdem..ak vobec....


Poki ako môžeš byť takto...najprv ten monitor k pc ale ku konzole telka nie a teraz že každý rok či dva investovať do upgradu aby ti na tom vôbec nové hry išli. Veď už na low detailoch vyzerá hra neporovnateľne lepšie ako na novej konzole. A na low detaily ti bude aj 5 rokov stačiť 7770/7850...a áno,konzola ti vydrží dlho bez upgradu, ale tie hry budú rok čo rok vyzerať horšie a horšie, aby sa vôbec na tej konzole rozbehli. Tomu hovorím fakt výhoda :roll: Alebo si myslíš, že tie hry budú vyzerať krásne a budú plynulé len kvôli tomu, že je to konzola a nevadí ak je tam pomalý HW ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 25.02.10
Príspevky: 1097
Témy: 111
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 11:25

lol uz sa tu nehadajte :rolleyes:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.06.2013 11:30

neviem ci sme pozerali na ine konzoly, ale hry na novych konzolach nevyzeraju zle a urcie nie horsie ako daka hra na PC pri low.
hry nebudu vyzerat horsie, na konzolu budu stale rovnake, len na PC budu (su) krajsie. mne osobne je cele PC ukradnute, viac menej ho vyuzivam na filmy, hudbu, net. Ked hra tak len D3/eve online. Ked konzola, tak NHL, pripadne ine exkluzivne tituly.

PS, tato sprava je urcena aj ludom kt. sa na PC hraju bez monitora. :))))))







_________________
≡v≡
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 25.02.10
Príspevky: 1097
Témy: 111
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 11:48

Preco tu stale spomínate tie exkluzivity na konzoly, je len malo hier ktore su na konzoly a nie na pc. Ale napr. pre hraca ako ja, su mi u prdele ked hravam/hraval som vacsinou mmo/rpg. To mozem povedat, ze hravam na pc pretoze su na nom exkluzivity, kt. na konzolach nejsu a nikdy nebudu :lol:. A kupovat konzolu pretoze hra neni na pc, tak to su teda vyhodene peniaze.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 11:56

Poki: no ja keď som pozeral E3 a hry na nové konzoly, tak som si pripadal ako v návrate do minulosti. Ja už mám na monitor/telke takú kvalitu niekoľko rokov, takže sa mi zdá byť celkom smiešne ak tu niekto teraz objavil ameriku...Nehovoriac o tom, že si stojím za tým, že akákoľvek nová hra bude vyzerať na PC na low lepšie, alebo rovnako ako na novej konzole. Veď je to asi aj logické nie ? HW za 300 eur asi nebude robiť zázraky a o 2-3 roky keď bude PC za 300 eur 2x tak výkonné ako teraz, to bude ešte zaujímavejšie. Čiže o kvalite hier na konzolách by veľmi reč ani nemala byť, už teraz je to sto rokov za opicami.

A poki, čo sa týka toho minitora k PC, tak pochop prosím ťa, že PC by mal byť v tomto prípade výhodnejšia náhrada za konzolu, čiže ak to chceš mať pripojené k telke tak, ako konzolu, asi by bolo odveci kupovať k PC automaticky aj monitor ktorý by ti bol asi zbytočný však ? Alebo ty sa riadiš heslom, že PC sa kupuje len s monitorom a neexistuje možnosť, že by som ho vedel pripojiť aj k telke a teda monitor by mi bol asi zbytočný ? ? Čiže potom PC bedňa za 400 eur bude zrejme o dosť výkonnejšia ako konzolová bedňa za 400 eur, však ?

takže jediná výhoda zostáva naozaj len ten kinect a športové hry. Možno ešte veľkosť bedne pri prípadnom premiestňovaní na chaty a pod. Aj keď u mňa by to nepripadalo zrejme do úvahy, nepamätám sa, že by som za 30 rokov na chatu dovliekol nejakú konzolu...na chate sme sa zabávali ináč.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.06.2013 13:21

nn mas pravdu, ked niekto nema PC a kupi si nove, urcite si monitor nekupi, naco by mu bol ved je to celkom prakticke na telke.
je mi jasne ze ked mas dobry monitor nekupis si novy. ale k pocitacu monitor patri. ku konzole patri telka, ale telka je v dnesnej dobe uplne bezna zalezitost. ale ano na chatach sa da zabavit aj inteligentnejsie ako je skupinove hranie, da sa napriklad poriadne ozrat nech vsetci grcaju a aby sa potom mohli chvalit kto kolko vypil. a netvrdim ze sa na chate hravam, viac menej tam travim najmenej casu, ale ten zbytkovy vyuzijem radsej na konzole ako pod stolom. PC bedna za 400 moze byt na papieri lepsia, ale vzhladom na optimalizaciu na PC to bude na nizsej urovni. a take PC o 20 rokov za 400e bude 40x vykonnejsie, tak radsej pockajme troska.







_________________
≡v≡
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:36

Ale toto je hlupost vobec riesit. Kto to pochopit nechce nechce, tak to nepochopi. Argument "grafika" u mna nie je argument, pretoze ma nezaujima a ked si konzolu kupim kvoli jednej jedinej hre ktora na PC nie je, tak je to pre mna vyhodne, pretoze sa mozem hrat nieco co chcem a bez konzoly nemozem. A argument ze aj PC mozem pripojit k TV zase nie je argument, pretoze ja a mnoho dalsich to nerobi a nikdy robit nebude. A poki ma pravdu v tom, ze pokial kupujes konzolu do obyvacky, TV sa nepocita, pretoze tam uz je. Alebo zaratame ku konzole aj gauc ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:38

to neni jedna hra, co su navyse na konzolach, vela sportovych je tam, ja co mam rad sporty, mam na PC smolu.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:39

Zarátať k cene konzoly gauč je rovnako logické ako zarátavať v tomto porovnaní k cene PC ten monitor.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:41

Za predpokladu, ze si gauc kupujes vyhradne kvoli konzole mas samozrejme pravdu :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.06.2013 13:48

nad PS4 zacnem uvazovat az po vydani NHL 15 :)







_________________
≡v≡
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:51

Jak je to teraz s NHL? Robia to pre vsetky konzoly, alebo len pre PS? Skoda, ze na PC sa nerobi, je to jedina hra, ktora mi naozaj chyba.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:54

Ja to beriem tak, že namiesto škatule konzoly si k tej TV kúpim škatulu PC. Tak isto ju prepojím HDMI káblom a tak isto do nej strčím gamepad. Čiže v jednej izbe mám PC s monitorom a v druhej izbe ( obývačke ) budem mať len škatulu PC prepojenú s TV. K tomu kúpim bezdrôtovú myš čisto len na spustenie hier a myslím si, že za 400 eur budem mať toho viac v škatuly od PC ako v škatuly od konzoly. Nehovoriac o tom, že je tam vždy možnosť upgradu, čo v škatuly od konzoly nie je, čiže dosť možné, že o 2-3 roky dá škatula od konzoly na telku veľký FULL HD výstup v podobe jednej FULL HD kocky :lol:

Inak tie argumenty ako športové hry, kinect ešte beriem, tak isto aj hry kde sa dá hrať dvaja na jednej obrazovke, pokiaľ také niečo pc hry neponúkajú tak ok, ale inak musíte fakt uznať, že táto nová generácia konzol sa vôbec neoplatí, je ale na každom či ju kúpi len kvôli tomu, že štart konzole trvá sekundu a štart PC pol minutky a pod. Ja mám pc skoro vždy len uspatý, je vždy prepojený s telkou a teda keď som na gauči rozkysnutý pred telkou a chcem niečo riešiť na pc, ťuknem do bezdrôtovej klávesnice ktorú mám pri gauči, prepnem na telke na PC a v priebehu jednej sekundy mám PC k dispozícii...čiže fakt neviem prečo je problém mať prepojený PC s telkou. Možno len ten, čo povedal Poki, že k PC patrí len monitor a k telke konzola, čiže PC a telka dokopy nejde :lol:







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.06.05
Prihlásený: 08.05.16
Príspevky: 2778
Témy: 163
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.06.2013 13:57

Daron píše:
Jak je to teraz s NHL? Robia to pre vsetky konzoly, alebo len pre PS? Skoda, ze na PC sa nerobi, je to jedina hra, ktora mi naozaj chyba.


NHL14 bude len na PS3, co je skoda. tak ako je skoda GT6. s NHL je to ako s winom, kazdy druhy rok to stoji zato. 14-ka bude to iste v podstate, par drobnosti. dufam ze s vyssim vykonom novej konzoly zakomponuju do hry viac novych veci, snad aj bodycheck bude realnejsi, celkovo fyzika dresov a padov, konecne by mohla pribudnut krv na lad. ale hlavne zmiznu kocky pri replayoch. dufam....:)







_________________
≡v≡
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 13:57

Problem v prepojeni je ten, ze TV s konzolovou chcem v obyvacke, zatial co PC chcem niekde uplne inde (je snad pochopitelne, ze "workplace" nechce nikto vedla TV).

Ano, mozes si kupit PC cisto na hry k TV a mozes ho aj upgradeovat, ale konzola je prave o tom, ze to robit nemusis :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 23.03.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 14:16

ja som asi mierne zaostalý, ale pri porovnaní by mali byť rovnaké podmienky teda ako vraví nicobb tu pracovný PC je úplne niečo iné ten môžeš mať v pracovni a PC ako náhradu konzoly(fyzicky iný HW) zase v nejakej "okrasnej" bedni v obývačke







_________________
Math is the best!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Playstation 4 predstavený

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 18.06.2013 14:25

Iste, akurat, ze pokial si postavis osobitne PC do obyvacky, vyjde ta drahsie nez konzola a tiez je nutne dodatocne ho upgradeovat. Uz len samostatna HTPC skrina ktora aspon ako tak vyzera stoji pekne peniaze. Nehovoriac o tom, ze u mna by padli vyhody plynuce s konzoly.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 177 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Kody na Playstation Plus a Playstation Store

v Predám

6

636

05.03.2020 16:34

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. K: Playstation TV / Playstation 2

v Kúpim

1

518

23.05.2016 19:30

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predstaveny BlackBerry Passport

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 5, 6, 7 ]

v Novinky

192

7780

04.07.2016 15:00

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Bielu Playstation 4 ( Playstation 4 Biela Farba )

v Predám

0

548

17.10.2015 17:31

Maxim Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predstavený prvý dvojjadrový smartphone

v Novinky

18

948

16.12.2010 13:30

Anonym147147 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nvidia Ion 2 oficiálne predstavený

v Novinky

1

556

03.03.2010 17:49

SkyHiRider Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Android 2.3 (Gingerbread) oficiálne predstavený

v Novinky

11

1224

02.01.2011 23:40

delete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Project Ara - skladací mobil od Google predstavený

v Novinky

8

542

16.04.2014 22:02

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bol predstavený najväčší, 200" FullHD bezokuliarový 3D TV

v Novinky

14

1363

05.11.2011 20:06

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer Edge, herný tablet s Windows 8 bol predstavený

v Novinky

16

1225

19.01.2013 12:27

screw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predstavený 2.5" 10 000-RPM VelociRaptor a disk s rýc

v Novinky

3

494

23.07.2008 22:22

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation 3

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Herné konzoly

34

2371

29.07.2007 9:05

cabo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation 3

v Ostatné

8

600

16.01.2012 12:02

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PLAYSTATION 3

v Ostatné

3

566

11.04.2008 21:30

referer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Playstation 2

v Mobilné zariadenia

5

544

13.11.2007 17:15

alex7625 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. playstation engine

v Herné konzoly

1

526

22.12.2010 23:05

shiro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra