Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook MSI L730-041SK reklamacia v Sharku

Registrovaný: 30.11.07
Prihlásený: 02.04.09
Príspevky: 8
Témy: 2
Bydlisko: Blava nee
Príspevok NapísalOffline : 23.03.2009 21:43

ahojte,
patral som tu vo fore ,ci nenajdem nieco podobne ale moj pripad je dost specificky,tak otvaram tuto temu a dufam ze sa tu niekto najde,tak
pls najde sa tu niekto kto poradi ako dalej z reklamaciou v Sharku?
Ale pekne poporiadku, v januari som zaniesol moj notebook do servisu na bottovej , este bol v zaruke, zavada sa prejavovala ako klasicky pripad napadnutia virom,a to po nabehnuti OS za zacalo otvarat okno prehliadaca (explorera) a to aj 70-80x. Este predtym ako som ho tam zaniesol som niekolko krat preinstalovaval OS a prebehol ho antivirom ,pozrel registre a pod.... proste skusal som ci je to fakt virus alebo alebo nieco z HW.No vsetko nasvedcovalo ze sa jedna o zavadu HW v notebooku.Pri tejto procedure som si vsimol ze proces toho otvarania okien sa neprejavy po prvom spusteny OS po nainstalovani ale az po nejakom 2-3 spusteni (restarte, ...) tak ked som uz bol naozaj presvedceny ze sa nejedna o softwareovu zalezitost som NB zaniesol do servisu.Tam ho prijali, vysvetlil som im co a ako, a aj to ten servisak napisal do papierov.Za par dni mi prisla sms-ka ze moja reklamacia bola vybavena a mozem si prist po NB, a ked som tam prisiel z prekvapenim cumim do tych papierov kde bolo napisane ze : zavada bol soft. charakteru. Hovorim si OKej, trufam si o sebe sice povedat ze niesom uplny lajk vo svete vypoctovej techniky ale neovladam uplne vsetky "tajomstva a figle" a berem NB domov stym ze je to teda v cajku a bude v poriadku.Ale doma som zo zdesenim sledoval ako sa po nabehnuti OS zacina otvarat okno za oknom... proste zavada nebola odstranena... (moj nazor: len jednoducho preinstalovali OS a ked ho spustili NB sa spraval normalne usudili ze je OK , aj ked som ich upozornil ze sa to prejavi az po niekolkych restartoch po instalacii OS ,co zrejme ignorovali lebo sa stym mozno este nestretli, tak ako aj niekolko expertov z ktorymi som to potom konzultoval) Tak som nelenil a na druhy den som im ho tam niesol naspat.Opat som im vsetko vysvetlil - opisal dopodrobna.
Zobrali ho teda zase na opravu.Za par tyzdnov mi opat prisla SMS ze reklamacia je vybavena a mozem si prist po NB.Tak idem nateseny tam a tam mi bolo povedane ze zavada bola na zakladnej doske ktoru mi vymenili za novu. Hovorim si fajn, hadam uz to bude OKej... a idem domov. Zase ako aj predtym vsetko vyzera OK, ale na 3ti den od toho ako som NB doniesol domov, prestal NB nabiehat do obrazu, jednoducho kontrolka HDD blikala ale obrazovka bola cierna.(moje podozrenie bolo na tu zakladnu dosku... ) Ale to mi uz padla zaruka na NB ako celok (lebo predchadzajuce reklamacie sa vliekli vyse mesiaca/dvoch) ale zaruka sa vstahovala podla sharku uz len na zakladnu dosku. Tak ho tam vleciem zase a dufam ze je to tou zakladnou doskou lebo ani to vlastne nema kvoli comu inemu byt... Servisak ho prijima ,a ze to uz ho budu musiet kamsi poslat cico a bla bla... hovorim OKej... teraz pred par dnami mi prislo domov postou ze reklamacia je vybavena mozem prist.Tak dnes rano som tam bol, vratili mi NB stym ze vadny je monitor a ze ak chcem za 381eur mi tam ten monitor opravia/vymenia. Zobral som to teda odtade domov a teraz premyslam co dalej. Ale nedalo mi to ,a hovorim si ze ked nejde monitor na NB musi to fachat na externom monitore co k nemu pripojim.A nieje to celkom tak, externy monitor sa sice spustil ale iba na par sekund a vyzeralo to skorej na na nejaku chybu integrovanej grafiky v NB,lebo na moje prekvapenie nabehol aj monitor notebooku a isiel uplne normalne, ale ten externy nic... zhasol... ked som NB restartol bez zapojeneho externeho NB nenabehol, skusil som to este raz z pripojenym ext. monitorom a zase, na par sekund sa rozsvietil externy a zhasol no monitor notebooku bezi normalne... cize vypliva mi z toho ze monitor nieje vadny ako uvadza Shark ale chyba je stale na zakladnej doske/integrovanej grafike ,alebo neviem kde... som presvedceny ze shark nespravne identifikoval poruchu na mojom NB . Viete mi niekto stymto pomoct? na koho sa obratit? pripadne da sa stym ist na SOI alebo tak?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.04.09
Prihlásený: 04.04.09
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2009 18:27

Doba zaruky by mala byt predlzena o dobu pocas ktorej bol notas na reklamacii.. Takze defacto si myslim, ze stale ide o zarucnu reklamaciu, nech je problem kdekolvek..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Notebook MSI L730-041SK reklamacia v Sharku

Registrovaný: 30.11.07
Prihlásený: 02.04.09
Príspevky: 8
Témy: 2
Bydlisko: Blava nee
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.04.2009 20:35

V prvom rade dakujem ze sisi nasiel cas precitat si tie litanie co som tu dal.No nebude to take jednoznacne a preto som poziadal shark o prehodnotenie mojej reklamacie ale zatial som sa odpovede nedockal a preto som to dal aj sem aby som si vypocul aj vase nazory.Ide totiz o to ze zarucna doba bola do 12jan09, NB som tam zaniesol 8jan09, nech uz to vyzera akokolvek no nesnazim sa o vymenu NB pred koncom zarucnej doby ako to uz par typkov skusalo, iba ho chcem opravit nic viac nic menej a mam na to narok, len smola ze sa tato zavada vyskytla tesne pred koncom ... takze takto, pri prvej reklamacii tam bol 4dni, od toho 08jan09 do 12jan09 nic na nom neurobili... , potom od 13jan do 03feb09 cize 21dni... pri tejto oprave vymenili zakladnu dosku a potom este od 11feb09 do 17mar09 cize 34dni, ale tuto opravu uz posudili ako pozarucnu... nerobili snim vobec nic... Neviem ako sa posudzuje to ze mi ho este v den ked sa skoncila zaruka vratili a tvarili sa ze je OK , lebo notebook sa nedal oskusat kedze som nemal u seba zdroj a baterka bola vybita zistil som to az doma,hned na druhi den som ho tam niesol nazad... takze ako pises ty mala by sa predlzit este o tie 4dni? a nasledne o tych 21dni? a este jedna dolezita vec, tieto dni sa pripocitavaju k zarucnej dobe ako takej alebo k dnu kedy som si zobral NB zo servisu?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.04.09
Prihlásený: 04.04.09
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2009 10:20

Zaruka ti mala koncit 12.01.. Tym ze bola 4 dni na reklamacii sa predlzila do 16. 4.
Potom 13.4. si ho odniesol opat, takze ti ostali este 3 dni. Ked si ho prevzal 3.2., zaruka ti platila do 6.2. Teda ked si ho odniesol 11.2. na reklamaciu opat, tak uz bol skutocne po zaruke.. Zaruka ti plati uz jedine na dosku. Ale ci je problem v doske.... Ak mas internu grafiku, je to pravdepodobne, a vratil by som sa tam s tym, ze nefunguje ani vystup. Ak mas samostatnu grafiku, tak to bude o to horsie, ale skusit to mozes tiez.. Kde je problem sa da takto tazko urcit.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI notebook reklamácia

v Obchody, reklamácie a právo

2

1283

05.03.2020 12:05

Fogzila Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reklamacia notebooku MSI

v Obchody, reklamácie a právo

27

3385

08.02.2011 20:47

oqix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC zo Sharku

v PC zostavy

9

442

08.01.2009 21:12

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DDR3 zo Sharku

v Pamäte

1

747

17.10.2009 18:16

mano8 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. reklamacia msi r9 390 -bzuci pri hre

v Obchody, reklamácie a právo

21

891

22.04.2016 23:00

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

4

559

26.03.2010 16:16

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook ASUS Reklamácia

v Notebooky a netbooky

9

757

02.08.2013 19:24

atb666 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alza - notebook reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

3

841

11.11.2011 18:06

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hp notebook reklamacia

v Obchody, reklamácie a právo

2

568

02.05.2010 19:57

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. toshiba notebook - reklamacia?

v Obchody, reklamácie a právo

4

1070

07.01.2011 14:44

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook asus-NAY-zamietnutá reklamácia

v Obchody, reklamácie a právo

4

759

21.09.2018 15:57

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook polepeny nalepkami a reklamacia

v Notebooky a netbooky

3

383

26.07.2016 19:25

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook NOTEBOOK MSI CX620

v Notebooky a netbooky

4

668

10.10.2010 12:39

skrblik99 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook MSI

v Notebooky a netbooky

13

517

08.03.2010 11:19

jurasko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook MSI

v Notebooky a netbooky

3

534

31.03.2009 8:46

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI notebook

v Notebooky a netbooky

4

467

23.05.2009 15:01

legolas380 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra