Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 53 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2014 17:43

Napísal som, že mi vadí aká je kvalita dnešných hier a že to dávam za vinu konzolákom, ktorí tieto hry kupujú a dávajú tak najavo vývojárom, že sa nemajú snažiť hry zlepšovať v tých smeroch akých som spomenul X krát, pričom by to zvládli aj staré konzoly, len sa tie hry proste predajú aj tak !!! A áno, grafika mi stačí, ale to by hra musela vyzerať po ostatných stránkach ako naozajstná kvalitná hra 21.st a nie ako niečo pre dementov. V takom prípade mi grafika bohate stačí !

AI, fyzika, pohyby a všetko ostatné je chyba konzolistov, pretože súhlasia s vydávanými hrami a kvôli nim sa AI anni fyzika nezlepšuje, ale skôr zhoršuje ! Takže na vine sú konzolisti !!

A tvrdiť, že konzole nebrzdia vývoj ako celok je totálne nelogické, priam hlúpe, nechápem o čom sa tu vôbec bavíme. Ako môže niekto tvrdiť, že pomalšie konzole nebrzdia vývoj na úkor výkonnejšieho PC, ktoré je každým rokom rýchlejšie a rýchlejšia. Naopak, tú istú konzolu tu máme niekoľko rokov. Ako toto môže tvrdiť inteligentný človek ! Vysvetlíš mi to ??







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2014 18:00

Tak, ze nepotrebujes ohromny vykon k tomu, aby si mal dobre AI.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2014 18:02

nicobb píše:
Takže veľký otvorený svet a fyzika podľa teba nemajú dopad na výkon HW ? Len grafika ? Hmm...tak to mi je novinka. S tou tvojou druhou časťou súhlasím, len by som to doplnil, že konzole kupujú deti, samozrejme sú aj výnimky. Hry sa vyrábajú na konzole, čiže pre deti, ktorým tieto stupidity rodičia ochotne kupujú. Takže o čom sa tu bavíme ? Záver je taký, že 99% hier sú vyvíjané na konzole, pre stupidné deti a na koľko si na hry nezarábajú sami, je im jedno že za tieto kraviny ich rodičia vyhadzujú 50 eur. Preto vývojári nemajú žiadny dôvod niečo meniť, naopak ďalej ich sprostosť využívať. Všetky stupidity sa potom len prekonvertujú na PC a ja mám takéto stupidity potom hrať, a keď si ich chcem najprv vyskúšať, tak som zlodejský hajzel, lebo správne je za ne najprv zaplatiť a potom si búchať hlavu o stenu, že za akú sprostosť som vyhodil ťažko zarobených 30 eur. A to všetko kvôli deťom, konzolákom. Hmm...dobrá politika.


Samozrejme, ze AI a otvorene prostredie je limitovane HW, ale ten v tomto smere nebol problem ani starsej generacie konzol. Ten HW je na to viac nez dostatocny. PS 3 ma tusim osemjadrove PowerPC :)

Mas nejaku statistiku ktora potvrdzuje, ze konzoly kupuju deti ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2014 18:17

Konzoly najmä kupujú deti (no myslím decko až do 22r).
Hlavne v amerike. A to že ps3 má osem-jadrový cpu no kiežby ;) 3 jadrový so 6 threadami takže taký 4 jadrák poriadny.
Grafika je pekná už na starých konzolách a teraz na nových je ešte krajšia ale to vôbec nie je podstatné.Ja doteraz hrám hry ktoré často krát vyzerajú horšie ako minecraft a hratelnost,príbeh a výzva má svoje čaro.Nie ako väčšina dnešných hier čo má prečačkanú grafiku ,len stojíš a strieľaš tupé AI ktoré ti behajú pod hlaveň.
Ako tu už bolo povedané keby hráči neboli tupé teľatá čo nedokážu rozmýšľať tak by tie hry aj za niečo stáli.Stavím sa keby si bol riaditeľ nejakého štúdia a mal zarábať také prachy určite by si sa sťažoval . . .


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2014 18:30

Johnnny píše:
Mas nejaku statistiku ktora potvrdzuje, ze konzoly kupuju deti ?


Johnnny ty si zo mňa robíš dobrý deň ? :jaw: Trošku mi to tak pripadá !

Johnnny píše:
No a najvacsou skupinou su dnes prave deti ktore tupu AI a kratky herny cas s napovedou na kazdom kroku ocenia.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2014 18:33

Nie, ja si za tym stojim :) Neviem v akych kruhoch sa pohybujes, ale ja ako pracujuci clovek vidim na sebe a svojich kolegoch, ze mam na hranie daleko menej casu nez deti ktore sa o 12 vratia zo skoly :)

Neviem, preco spajas tie dve vety. Ja tvrdim, ze nenarocni hraci su tak na konzolach, ako na PCckach. Ja na konzole nehram, hravam len MMO a je to tam krasne vidiet. Co sa konzol tyka, sam si povedal, ze tie hry su drahe, takze sa mi nechce verit, ze by tento "biznis" tahali prave deti.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2014 18:40

Ťahajú ich hlavne rodičia detí a v USA je to pekne vidieť. Tie dve vety som spojil, pretože si si na svoju otázku aj sám odpovedal...Nenáročný hráč na PC znamená, že hrá len to, čo je k dispozícii. To znamená, nenáročné hry vyvíjané prioritne pre konzolu, čiže pre konzolákov, ktorí ich kupujú a tým podporujú stupiditu aj naďalej a viním ich za to, ako dnešné hry vyzerajú. Thats it...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2014 18:48

Ano, no to su bohuzial dohady. Vratme sa 15 rokov dozadu, ked si mal ku kazdej jednej PC hry cheaty a kazdy jeden hrac ktoreho som poznal ich aktivne vyuzival. Tooo mali predpokladam tiez od konzolistov ktori sice nic take nepoznali, ale pravdepodobne to bola ich idea na ktoru neskor dospeli a mentalne vyspeli PCckari nadviazali. Alebo ako to vlastne bolo ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.05.13
Prihlásený: 02.04.14
Príspevky: 31
Témy: 9
Bydlisko: Čadca
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2014 19:54

Ja som presiel s hrania na PC na konzolu a nemozem sa dosmiat s tych vasich narekov na to ako vam konzoli znicili zivot. :D :D :D

Viete preco sa robia hry na konzoli ? Pretoze tam si ich aj ludia kupuju a piratov je tam velmi malo mozno 10% zo vsetkych kto si konzolu kupi.
Ked ste taky PCckari zaujmalo by ma kolky z vas co tu placu nad konzolami si hry na PC vazne kupuju stavim sa ze ani jeden.
Potom sa nedivte ze sa vyvojari sustreduju na konzoli.

I ked samozrejme vase tvrdenie ze konzoli pokazili alebo brzdia vyvin hier je skutocne. Vykrik do tmy.

Preco teda su tu hry ako Crysis 3 a podobne ?

A len tak mimochodom mat hru na konzolu je 100x lepsie ako hrat na PC.

Na PC je jedina vyhoda grafika a framerate.
Lenze postavit si slusne PC na ktorom mi pojdu najnovsie hry na vysokych detailoch bude stat minimalne 600-700eur a to samozrejme neratam monitor a prislusenstvo.

Za to nova konzola stoji 400eur PS 4 alebo 500eur Xbox ONE. A nic viac k tomu netreba pretoze Tv ma doma kazdy.
No a za tuto investiciu 500eurovu najviac vam pojdu vsetky hry minimalne 6-8 rokov.
A to ze tam nie je o 1000 pixelov viac na strome nikomu nevadi. Aspon teda nie tym milionom uzivatelou na konzolach.
Naprikald xbox live ma 80 milionov uzivatelov. Aktivnych tych co si kupuju live kazdy rok.

Dalej online hranie na konzolu je neuveritelne privetive k uzivatelovi. Vlozim hru spustim a hram. Tak isto na konzole ma kazdy headset kedze je sucastou balenia teda hra je viac tymovejsia.

A hlavne co ma na konzole najviac tesi a preto som aj presiel s PC na kozolu. Ze je neuveritelne user friendly. Nemusim riesit ovladace patche nic.
Zapnem hru a xbox live alebo psn mi samo hru patchne opravi.

Na PC takmer s kazdou hrou je neaky problem aj ked mali tak je najprv ovladace potom hladat patche. Potom sa drbat s nastaveniami a podobne. Na konzole ha ha nehrozi.


Tak isto hranie s gamepadom je luxus. Rozvalit sa na gauc pred 120 plazmu je neporovnatelne ako hrat skrceny za stolom na 21 palcovom monitore.
A neviem ci mi uverite ci nie ale ja uz dnes po 5 rokoch na xbox neviem hrat s myskou a klavesnicou tak dobre ako s gamepadom preto aj hry na PC hravam s gamepadom od xboxu.

Proste konzola je na hru stavana PC je na pracu zmierte sa s tym. GET A GRIP !


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2014 20:24

Ovladace sa aktualizuju samocinne (nVidia), patche sa tiez stahuju automaticky (steam/origin - toto by si vedel keby si na PC len nepiratil). Chcem hru? Staci par kliknuti, hra sa sama stiahne a nainstaluje, za pol hodinky az hodinku mozem hrat. Navyse mam niekolkokrat do roka akcie kde si mozem mnohe hry kupit za zvyhodnenu cenu.
K PC si pripojim gamepad a velku telku uplne rovnako ako ku konzole. A predstav si ze si tam mozem napojit aj tri 27" monitory. Skus to na svojej konzole.
Ja napriklad telku na byte nemam, takze k tym 500 euram za konzolu by som si musel priratat aj tu, rovnako ako si priratam monitor k cene PC. A o 5-8 rokov nebudem musiet trpiet zastaralu grafiku v nizkom rozliseni a/alebo s nizkym framerateom.
Mam to tiche a spolahlive, ak sa nieco pokazi, velmi jednoducho to vymenim, nieco mi nebude stacit, jednoducho to doplnim. A nepotrebujem druhe zariadenie na pracu.

Takze dost nahovno argumenty.

Jedinym akceptovatelnym argumentom ostava nizsia cena ak sa len hras, mensia celkova narocnost na pouzivanie (ziadne problemy s OS) a lepsia HW optimalizacia na dany ucel, nizsia spotreba elektriny (to moze ale vacsina ludi ignorovat).
Poznam kopec ludi co na PC piratia, ale zaroven poznam kopec ludi co si hry kupuju a ich pocet pribuda. Sam mam mnoho hier na Steame a zopar na Origine.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Online

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 11.03.2014 20:28

Citácia:
Viete preco sa robia hry na konzoli ? Pretoze tam si ich aj ludia kupuju a piratov je tam velmi malo mozno 10% zo vsetkych kto si konzolu kupi.

Netáraj, v dobe kde je FLASH, najnovsie RGH, je to urcite viac ako 10%.

Citácia:
Ked ste taky PCckari zaujmalo by ma kolky z vas co tu placu nad konzolami si hry na PC vazne kupuju stavim sa ze ani jeden.

Chces screen zo steamu ? Hry za par stovak tam teda nakupene mam, a kopec non-steam krabicoviek vedla na policke.

Citácia:
Za to nova konzola stoji 400eur PS 4 alebo 500eur Xbox ONE. A nic viac k tomu netreba pretoze Tv ma doma kazdy.

Tak isto hranie s gamepadom je luxus. Rozvalit sa na gauc pred 120 plazmu je neporovnatelne ako hrat skrceny za stolom na 21 palcovom monitore.



SRLSLY ?

Dam nazornu situaciu - TV ma v obyvacke snad kazdy ( povedzme ze najrozsirenejsie su 32 -42" ) no Co ak sa niekto z rodiny chce hrat na konzole a niekto kukat na TV ? Proste to je cele chore, "konzolaci" povedia ze PC je drahe, a konzola lacna, ale PC ta vyjde na 600€, konzola 500 + 400TV :D ... ale nie oni TV nezapocitavaju vsak to ma kazdy :D :D :D
konkretne ja som napr este peniaze do TV davat musel ( + 350€ ) takze tak.


Citácia:
A to ze tam nie je o 1000 pixelov viac na strome nikomu nevadi. Aspon teda nie tym milionom uzivatelou na konzolach.

Ano urcite nevadi, a preto na hernych portaloch pri XO vs PS4 sa dotahuju ako male deti kto ma viac px.
Ono praveze toto konzolakova vadi/vadilo ale nic s tym nenarobili tak zrazu nevadi.

Citácia:
Dalej online hranie na konzolu je neuveritelne privetive k uzivatelovi. Vlozim hru spustim a hram. Tak isto na konzole ma kazdy headset kedze je sucastou balenia teda hra je viac tymovejsia.

Hej na PC ani netreba vkladat :D :D
Btw. Mal som uz par Xboxov a ani u jednoho nebol headsed sucastou balenia ( ! fail ! )


PS:

Citácia:
A len tak mimochodom mat hru na konzolu je 100x lepsie ako hrat na PC.

Mam xbox 360, mam herne PC, ano na konzole hravam prevazne viac, ale tvrdit ze by to bolo nejako konfortne, no neviem, to low-res mi pri niektoryc hrach naozaj vadi a od hrania odradza... o FPS ani nehovorim. ( Preto mam aj ten herny PC kde si v pripade najvyssej potreby danu hru zahram lepsie, + take METRO, Stalker, a RTS sa nanom hraju 10000x lepsie). Mimo to PC ma dnes kazdy, tak naco mat 2 zariadenia za celkovu sumu urcite vyssiu ako jedno ? ( ja ich sice mam, ale mam preto aj dovody a slebo konzoly neobhajujem)

Vlastne celý tvoj príspevok je odveci.
Ano chapeme dostal si konzolu (mozno kupil/planujes kupit) si cely nadsený a samozrejme kazdy si bude branit svoje, ale niektory to robia viac subjektivnejsie ako iný.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2014 20:30

Ani ja sa neviem dosmiať toho tvojho príspevku. Koľko máš rokov ? 15 ? Lebo toto môže napísať buď decko, alebo potom nejaký úplný blázon. Teraz to neber osobne, nie si jediný, kvôli ktorému to dnes vyzerá tak ako to vyzerá a nie len s hrami. Týmto by som poopravil tvoju prvú vetu, nie konzoly za to môžu, ale ty a tebe podobní. Takto rozmýšlať je pre mňa nevyhovujúce. Úplne ma to už serie koľko imbecilov pobehuje po svete. K ostatnému sa vyjadrovať nebudem, lebo je to zbytočné, ľahšie by bolo naučiť rozprávať psa. Na 100% s tebou nesúhlasím a týmto fanatickým príspevkom si sa stal pre mňa alergeckým. Strašne rád by som ti napísal krajšie slová, ale mám taký pocit, že by ma za ne vyhodili...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2014 6:43

No vidis, tak si to pochopil :) Konzolista, alebo PCckar, mas to jedno. Hraci su dnes proste ini :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Online

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 27.03.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 12.03.2014 8:42

heh to je to spravne slovo, su proste "iní" ... Mozno zato ani konzoly nemozu, ved tie tu boli aj pri dobe kvalitnych hier, no teraz, neviem, proste je to tak.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2014 10:30

Konzoly su priamou pricinou toho, ze developerom sa nechce robit poriadnu hru a potom ju zosekat na konzoly - ovela jednoduchsie je spravit koridorovu konzolovku a naplieskat na nu tonu mejkapu nech ta fasada nevyzera tak ohavne vo vysokom rozliseni. Hlavne kvoli tomu je stale povodny Crysis stale jednou z najlepsie vyzerajucich hier a navyse bez tony post-procesovych efektov ktore len sposobia, ze hra ktora bezi na 60 fps ma pocitovo niekolkoframovy inputlag.

Dufam ze nemusim pripominat ze Crysis ma 7 rokov.

Dnes vychadzaju PC exclusive naozaj len tie pixelovane "retro" indie kraviny a par svetlych vynimiek, ako napriklad Witcher 2 (Ktory vyzeral vyborne ked vysiel). Velmi trpi aj hratelnost, ale to je skor vina hracov ako takych, developeri sa stale snazia priblizit svoje pociny masam. Dnes sa HP barom ktory sa automaticky nedoplna ked hlavny hrdina necinne stoji nezavdacite nikomu a barlicky na kazdom kroku su samozrejmostou vsade. Nehovoriac o ovladani prisposobenom gamepadu (auto aim a podobne).

Inymi slovami
http://i.imgur.com/PPanWZP.png :lol:







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 23.03.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2014 11:48

podľa mňa je problém v tom, že možno viac ako 90 % hráčov sú extrémisti čo sa týka obtiažnosti a reálnosti hry v zmysle, že buď sú sadomasochisti čo si aj priplatia za veteran obtiažnosť (toto nepochopím asi nikdy) alebo úplne "trasorítky" čo prestanú hrať hru po prvom výprasku od AI na najľahšej obtiažnosti (dlho som bol takým) a málo je ľudí čo sú približne v strede potom sa opační extrémisti hádajú čo je lepšie a tých pár percent "stredárov" (asi sa postupne medzi nich presúvam z trasorítok) potom musí riešiť kompromisy typu ľahšie hnusnejšie a ťažšie krajšie pritom by možno uvítali ľahšie a krajšie







_________________
Math is the best!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2014 13:05

Vôbec nejde o obtiažnosť akú máš namysli ty. Či niekoho zostrelím troma ranami alebo do neho potrebujem napratať celý zásobník, je podľa mňa v konečnom dôsledku sprostosť. Mám namysli posudzovať obtiažnosť AI podľa tohto. Ide skôr o AI ako takú, lebo keď sa na mňa pozerá a pritom ma nevidí, mi normálne nepríde a práve toto by sa malo posunúť ďalej, hodne ďalej. Lebo aby sa tak tupo správala AI je už moc. A čo je moc, to je moc.

Ale aby som len nehanil, pred nedávnom som si zahral metro LL a minimálne takto by som si predstavoval dnešné hry. Super príbeh, super grafika, AI ma neurazila, ani raz som si nepovedal že v tejto alebo onej pasáži bola tupá ako to bolo hneď v prvých minútach LoU alebo dokonca v Uncharted, kde som sa ja ledva vylúštil ako sa mám na skalu vyštverať a keď som sa tam akrobatickými kúskami vyštveral, zrazu na mňa začalo vyskakovať tucet imbecilov a takto sa to opakovalo dookola. Takže toto mám namysli a o tomto celý čas hovorím. Dá sa spraviť aj kvalitná AI, len treba chcieť a netreba sa spoliehať na to, že sa to predá aj s vyslovene tupou AI, lebo potom mi nezostáva myslieť si nič iné, len to, že tie hry kupujú imbecili.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 02.12.06
Prihlásený: 23.03.24
Príspevky: 690
Témy: 35
Bydlisko: Rimavská So...
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2014 13:51

vlastne je to pravda pri takom pohľade na vec sa môže stať, že bude hra "ľahká", ale len z dôvodu, že bude povedzme menej nepriateľov prípadne hráč bude mať silnejšie zbrane pričom správanie sa AI bude "normálne" a tiež sa môže stať, že bude "ťažká" hra jednoducho preto, že sa nezmyselne respawnujú hoci aj úplne primitívne sa správajúce príšery, ktorých síce sa stačí dotknúť, ale je ich tak veľa, že proste je to až nelogické







_________________
Math is the best!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.03.2014 9:20

ujo zigo píše:
to je pekne len co z toho ze sa momentalne ledva robia hry na direct 10

Končí s podporou grafik generace DirectX 10 http://extrahardware.cnews.cz/nvidia-ko ... e-posledni

Citácia:
No hurá, už bylo na čase hnout se dopředu. Aspoň se naučí pořádně využívat DX11 konečně, snad.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2014 11:29

Nejak nechápem ako by mal koniec podpory starších grafík hnať kohokoľvek v čomkoľvek dopredu...







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 17.08.11
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2507
Témy: 75
Bydlisko: Brvnište, t...
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2014 18:53

automoto ale to neznamena ze nebudu vznikat nove hry na direct 10, co ze s nim konci nvidia? amd s direct 10 grafikami skoncilo uz pred 2 rokmy pokial viem a nic to v hernom priemysle nezmenilo a nezmeni ani teraz. aj ked teraz sa budu konecne viac orientovat na 11 vdaka novym konzoliam (ocakavam ze konecne budu hry vediet vyuzit aj viac jadier ako 4, kedze v konzoliach je slabucke amd 8 jadrove apu)







_________________
CPU: AMD Ryzen 2700X, Chladič: Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB Ram: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL14 Trident Z RGB, Základná doska: ASUS ROG STRIX X470-F GAMING, GPU: ASUS ROG STRIX RX VEGA 64, Zdroj: Seasonic Prime 650 W Platinum, SSD: Samsung 970 EVO, 500 GB HDD1: Seagate Barracuda 7200.14 1000GB, HDD2 2,5 Samsung SpinPoint M6 250gb, ASUS DVD DRW-24D5MT, Skrinka: Fractal Design Define R6 Blackout Tempered Glass, Monitor: BENQ GW2320
Mobil: Huawei Mate 10 lite Slúchadlá: AKG K141 Studio, AKG K420, Xiaomi Piston 2
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Microsoft tento měsíc odhalí DirectX 12

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 13.03.2014 19:16

Nie zeby na novych grafikach DX10 neslo, ze? Absolutne nic sa nezmeni, len majitelia starych grafik nebudu dostavat aktualizacie ovladacov. That's all







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.03.2014 11:47

Jeden graf dokonale vystihol stav hier http://www.sector.sk/novinka/81113/jede ... v-hier.htm


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 53 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus plánuje na tento měsíc vypustit na trh EeeKeyboard

v Novinky

19

871

15.07.2010 22:33

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft ohlásil DirectX 11

v Novinky

8

607

25.07.2008 0:10

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jolla: prvy smartphone sa odhalí v pondelok 20. Maja

v Novinky

17

779

30.12.2013 22:20

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Procesor IBM Power6 na 4,7GHz již příští měsíc

v Novinky

11

566

25.05.2007 1:05

Poki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microsoft vydal nový Microsoft Edge

v Novinky

2

881

18.01.2020 13:40

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. directx

v Ovládače

9

1155

13.11.2008 20:45

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

v Ostatné programy

10

1053

01.01.2007 22:23

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. directX

v Operačné systémy Microsoft

2

534

23.03.2010 20:00

p4tooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

v Ovládače

17

785

25.01.2015 12:50

Johnsik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Directx

v Ostatné programy

1

419

28.01.2021 17:07

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

v Počítačové hry

8

1090

19.01.2008 18:52

tomas4458 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

v Ovládače

0

455

03.02.2012 21:40

logaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné grafické karty

32

1417

03.08.2012 15:18

TOMQ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

v Ovládače

4

638

01.02.2012 11:14

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. directX

v nVidia grafické karty

18

1292

25.07.2007 0:45

miskoTT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DirectX

v Grafické programy

3

524

17.02.2010 16:17

prandof Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra