Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 459 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 10:59

walther tak bud sa bude vsetko kontrolovat a bude cely svet pod jednou velkou kontrolou alebo bude sloboda.
este k tomu prikladu so skrinkou. preco by ti mal niekto kontrolovat skrinku aj po upozorneni? ty si si zaplatil za odkladaci priestor, kde si mozes odlozit svoje osobne veci, preco by ti mal niekto liezt do osobnych veci?
k softwaru, je velmi jednoduche ochranit software s ktorym nikto nic neurobi. urobit specificke medium, ktore sa nebude dat kopirovat a to tak, ze nebudu existovat ziadnu napalovacky alebo nejaky system ako ho okopirovat+potreba tohto media fyzicky v pc aby sa dal obsah prehravat, to je cele ako sa to da vyriesit.
druha vec je kvalita toho co produkuju, keby robili kvalitu a davali tomu primerane ceny, piratstvo by neexistovalo, lenze je par nenazranych splocnosti, ktore len hrabu a hrabu a hrabu...a chcu peniaze za tie :shit: a nudne jednohubky, ktore produkuju.

vysledok je jednoduchy, bud tu bude sloboda alebo nesloboda.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 10:59

walther píše:
Predstavuješ si to veľmi jednoducho. Sprav ochranu a nebudú ti to kradnúť :lol:
Ty ešte jednoduchšie, zavrime všetkých tích, ktorí prelomili tú slabú ochranu, veď oni sú na vine nie?







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:03

delong, neviem, či si sa práve zobudil, ale poviem ti jednu vec... špeciálne napálenie softwaru na médium tu je už xx rokov. Napokon ho prelomili. VŠETKO sa skôr či neskôr prelomí, pretože tvorcovia sú vždy len ľudia. To máš úplne identické ako pri firewalloch a antivíroch. Vždy sa nájde nejaký blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to ;)

Jeffo, hlavnými šíriteľmi nie sú BFU, ktorí si ledva zapnú počítač. Tak, ako sú profesionálni vývojári, tak sú aj profesionálni hackeri. Oni to robia denne, majú vyvinuté svoje spôsoby, sú v tom zbehlí atď. Ty si to predstavuješ asi tak, že chalan príde, od kamaráta si požičia CD, to cez nejaký zázračný program prebehne a už má šíriteľnú kópiu. Lenže tak to nie je ani zďaleka.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:07

walther píše:
delong, neviem, či si sa práve zobudil, ale poviem ti jednu vec... špeciálne napálenie softwaru na médium tu je už xx rokov. Napokon ho prelomili. VŠETKO sa skôr či neskôr prelomí, pretože tvorcovia sú vždy len ľudia. To máš úplne identické ako pri firewalloch a antivíroch. Vždy sa nájde nejaký blbec, ktorý nevie, že sa to nedá, a urobí to ;).
cakal som od teba, ze to zoberies v tomto duchu, z pohladu CD/DVD ;) nevravim, ze mam presnu predstavu ako by to medium malo vyzerat ale nieco take co by sa nedalo proste kopirovat, co by sa dalo pouzit len s jednym klucom. neverim, ze sa nieco take neda vyrobit. ale ako vravim, keby robili kvalitu v spojeni s primeranou cenou, ludia by to docenili a urcite by viac kupovali.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:11

walther píše:
Jeffo, hlavnými šíriteľmi nie sú BFU, ktorí si ledva zapnú počítač. Tak, ako sú profesionálni vývojári, tak sú aj profesionálni hackeri. Oni to robia denne, majú vyvinuté svoje spôsoby, sú v tom zbehlí atď. Ty si to predstavuješ asi tak, že chalan príde, od kamaráta si požičia CD, to cez nejaký zázračný program prebehne a už má šíriteľnú kópiu. Lenže tak to nie je ani zďaleka.
Najväčšie percento stiahnutého nelegálneho obsahu je práve v PC BFU, vravme kľudne v miliónoch :-) alebo po desiatkách mil. :-)







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:18

walther píše:
yaJohny, čiže ty prirovnávaš prácu profesionálnych programátorov makajúcich pár rokov na projekte k urobeniu 10000 rožkov? :lol: Normálne som onemel. Nabudúce sa dozviem, že programovanie nie je o nič náročnejšie ako kopanie kanálov, a že všetci vývojári by sme sa lepšie uplatnili tam... :-D Myslíš, že rozpočet, zabezpečenie tímu, reklamu a propagáciu ITčkari neriešia? Sú na to celé tímy ľudí, čo na tom makajú.


Je to biznis rovnaky ako tvoj. Je jedno ci kopes kanal, alebo kodis. Ak si kopanim konalov dokaze firma zarobit viac ako tvoje firma kodenim, tak je uspesnejsia.
Uz skoncila doba, kde sa vsetci hrali na pridanu hodnotu. Musis sa prisposobit dobe a mat talent zarobit peniaze.

btw: tvoj startup tim urcite nezhltne za pol roka tolko investicii ako obycajna pekaren, ktorou tak pohrdas :) pritom do toho idu s vacsim rizikom ako ty. Takze nepohrdaj inymi zamestnaniami.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:21

Jeffo píše:
Ty ešte jednoduchšie, zavrime všetkých tích, ktorí prelomili tú slabú ochranu, veď oni sú na vine nie?


Jeffo...nemôžeš to predsa takto brať. Potom nie je navine nikto, ani ten čo vykradol banku, veď na vine bola predsa banka a jej ochrana. Bola slabá. Súhlasím s waltherom, pretože software je predsa produkt. Ak nejaký spevák vydá cd-čko, tak asi preto tvoril, aby z toho mal nejaký zisk. Ak mu to cd-čko ukradnú, na čo potom investol do tvorby a do vydania cd ? Ok, môže si to vynahradiť na koncertoch, ale keby mu riadne zaplatili za cd, tak má zisku oveľa viac. na druhej strane si myslím, že za veľa hier pýtať cca 40 eur je fakt nenažranosť. Hlavne ak sú tie hry takej kvality akej väčšinou sú. Aj keď je nejaká dobrá hra, SP trvá až príliš krátko, no môže mať dobrý MP, to beriem, potom cena 40 eur by mala byť aj na slováka primeraná. Lenže problém nastáva zase v hackeroch, ktorí do toho MP lezú a teda o nejakom zážitku z hrania nemôže byť reč. mal som s tým skúsenosť napríklad pri hre GRID. Kvôli hackerom sa to nedalo vôbec hrať. Ak by ale hry stáli 10-15 eur, určite by si ich kúpil takmer každý, dobrú hru, film, hudbu viem oceniť, napríklad taký AC, no veď to je pecka peckovitá, za tú hru nezaplatiť ? Veď to by bol hriech, aspoň u mňa. Ale za mnohé hry by som nedal ani tých 10 eur.

No je to diskutabilné, ale v každom prípade sa prikláňam na stranu walthera. a také, že najprv si napr. chcem film pozrieť, hru zahrať a ak budú dobré tak to kúpim.... :roll: To by potom mohlo fungovať všade. Prídem k predajcovi BMW a poviem, že ak si ho môžem nejaký čas skúšať, a a bude sa mi páčiť, tak ho možno kúpim. Alebo v reštike, viete čo, ak mi tá porcia bude chutiť, možno zaplatím.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:25

Veru tak, napr. taká prostá značka ako COCA-COLA da do vačku celé IT, walther, nealkoholický nápoj, nepohŕdaj ;)

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

nicobb píše:
ani ten čo vykradol banku, veď na vine bola predsa banka a jej ochrana.

a tu si si aj odpovedal ;)

nicobb píše:
Bola slabá.


Sú banky v dnešnej dobe, do ktorých sa nepustí zlodej, ak už o bankách ako príklade.







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:29

Jeffo ja som narážal na princíp. Že ak sa niekomu podarí vykradnúť banku, tak ho podľa teba už nemá začo polícia stíhať, pretože bol šikovnejší ako ochrana banky. Niekto zabije človeka ? Je to potom chyba toho zabitého, lebo sa nevedel dostatočne brániť voči vrahovi, ktorý mu ukradol peňaženku ?

aspoň takto som to od teba pochopil :rolleyes:

Aj ja mám niekoľko hier najprv stiahnutých, vyskúšaných a až potom kúpených preto sa tu nechcem hrať na neviniatko, len si myslím, že podľa správnosti by to tak nemalo byť, aj keď to dnešný systém v týchto nemateriálnych veciach dovoľuje, resp. umožnuje.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:34

lenze pri vykradani banky, nejde len o odcudzenie veci ale aj o ohrozovanie ludskeho zivota, o ake ohrozovanie ludskeho zivota ide, pri piratstve? ja nezastavam ani jednu stranu, pretoze za to co sa deje moze aj jedna aj druha strana.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:37

ohrozenie zivota + vezmes si jedinecnu vec, ktora sa neda nahradit + spravis tym banke preukazatelnu skodu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:37

Walther, ty si asi dokonaly hrac ked sa ti zatial pacili hry ktore mali vysoke hodnotenie. Lebo ja som taky neni. A so mnou kvanta inych ludi. Ti tu mozem dat zoznam X hier ktore boli vyzdvyhvane do neba a mna nudili, alebo vobec neoslovili. Co sa tyka casu cakania. To asi tiez nema zmysel rozoberat. Verim tomu, ze keby si sa tesil na nieco, tak by si cakal 3 mesiace. Ja si ju radsej zahram a potom pockam na normalnejsiu cenu.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:38

bože delong...tak príklad:

ukradnem na ulici passata. Podľa teba mal slabú ochranu, takže polícia by ma zato nemohla stíhať ? Bol som šikovný a majiteľ auta, resp. výrobca ho nezabezpečil dôkladnejšie ? myslím, že touto krádežou by som už neohrozil žiaden život.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:38

treba rozlišovať veci... iný je hudobný a filmový priemysel a niečo iné je tvorba software.

u hudby napr. je to otázka postoja interpreta, sú aj takí, ktorým voľné šírenie ich muziky nevadí. veď v tom je podstata muziky, robiť ľuďom radosť. určite žiadne 10-ročné decko sa nepustí do spievania kvôli prachom, ale pre spev samotný a možno pre víziu nejakej popularity. čaro muziky je a bolo v živom vystúpení, čo sa mňa týka, žiadne CD nemá na dobrý nadupaný live koncert. ak chcem, idem si to pozrieť live a zaplatím za to, ale deliť sa o muziku vo forme hociakého média mi príde normálne. šírenie kópií nahrávok sa stalo biznisom pre vydavateľstvá, pôvodná myšlienka spevákov skôr bola o tom, aby sa k ich muzike dostali aj ľudia, ktorí sa k nej naživo dostať nemohli, a určite to nebolo zo zištných materiálnych dôvodov.
desaťročia sa tu rozmnožovali magnetofónové pásky, my starší pamätáme jak sme si s prstom na pauze nahrávali songy z rádia /a snažili sme sa to pauznúť ešte pred džinglom/ :) , boli to úplne normálne veci a nikoho to nes*alo. dávali sme kazety kamošom a všetci sme si ich navzájom rozmnožovali. kým to ponúkaš ďalej zadara, podľa mňa je to OK.
http://www.youtube.com/watch?v=aCkX0KcNwrI

ak si kúpiš film na DVD a pozveš si na pozretie k sebe kamošov, majú si aj oni za to zaplatiť? je to blbosť... a warez balancuje na hrane tejto morálnej dilemy, určite to nie je čiernobiele. ak by sme mali brať výklad ochrancov autorských práv doslova, tak vlastne každý kto sa dostane k sledovaniu filmu zadara je svojim spôsobom zlodej, aj keď pozerá legálnu kópiu filmu u známeho, ale neplatil za to. čo je samozrejme smiešne.

hry a iný software /hlavne taký v ktorom vznikajú veci, ktoré sa dajú následne spenažiť/ je trochu iná vec. tu warez na odskúšanie väčšinou neobstojí, väčšina solídnejších hier vypúšťa beta verzie pred vydaním, takže človek si môže spraviť predstavu podľa toho. rôzne aplikácie ponúkajú trial verzie na odskúšanie...

na druhej strane je jasné, že si nekúpim ročne 15 hier po 30-40 €, keď neviem či pre mňa budú mať trvalejšiu hodnotu /hlavne v dnešnej dobe prehypovaného reklamného masírovania zo strany vydavateľov, ktoré sa veľmi zriedka spája s realitou/. tam je to o prístupe jednotlivca, či je sám k sebe úprimný.
hej, aj ja sťahujem hry, hlavne tie, ktoré sa nedajú vyskúšať v beta verzii, alebo je o nich celkovo málo infa. ale každú ktorú dohrám si aj kúpim. ak ma niečo nebaví, tak po 15 minútach sa na to vyklašlem a samozrejme nekúpim. spravil som tým škodu autorovi? nemyslím... otestoval som a nekúpil som vec, ktorú by som bez testu aj tak nikdy nekúpil. a potom je tu ešte buzeračná protipirátska ochrana niektorých vydavateľov, ktorá dokáže kvalitne znechutiť hranie legánej verzie. kým sa človek vôbec dostane k inštalácii hry, musí si zas*ať PC kdejakými klientmi, registovaním účtov, pýta si to od človeka mailové adresa, často aj dátumy narodenia či telefónne čísla... no ak toto má byť servis platiacemu zákazníkovi, tak ďakujem, neprosím.
hlavne za posledné roky mi pribudlo viac hier, od ktorých mám krabicu niekde založenú a v bendi mám nainštalovanú "pálenku".

na druhej strane dnes celá generácia napr. webdizajnérov a grafikov vyrástla na wareze. bez toho by sa k tomu dostalo možno tak 10% ľudí z tých, ktorí sa tým dnes živia. povedzme si otvorene, máloktorí z dnešných 50-nikov majú páru o IT odvetví a určite neboli ochotní niekedy koncom 90s svojim pubertálnym ratolestiam kupovať "do hentej krabice" programy za 10000 korún len tak. svojim spôsobom vie byť warez aj užitočný a v tejto sfére mal a má určite veľký vplyv na to, koľkým ľuďom dá príležitosť sa realizovať. potom sa to vie vývojárom vrátiť v inej forme, že takýto človek keď si tým začne zarábať, tak už je samozrejmosť, že si do pracovnej zostavy zaobstará legálny soft.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:41

nicobb píše:
bože delong...tak príklad:

ukradnem na ulici passata. Podľa teba mal slabú ochranu, takže polícia by ma zato nemohla stíhať ? Bol som šikovný a majiteľ auta, resp. výrobca ho nezabezpečil dôkladnejšie ? myslím, že touto krádežou by som už neohrozil žiaden život.


ukradol si jedinecnu vec, ktora sa neda nahradit a tym si spravil majitelovi skodu. Ak ti niekto skopiruje softver z CD, skodu ti nespravi.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:43

nicobb dávaš tu zlé príklady







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:49

akože nespraví ? veď si ju potom už nekúpi, alebo to podľa teba nie je strata ? Veď vytvor nejakú hudbu o ktorú by bol veľký záujem, lenže na čo ju budem kupovať, ak ju dá niekto na net a ja si ju stiahnem ? Alebo si myslíš, žetvorca napríklad hudby počíta len s koncertami ? No on si to možno vie vynahradiť koncertami ktoré sa ukradnúť zatiaľ nedajú, ale čo v prípade filmov alebo hier ?

No neviem, podľa mňa sa aj týmto jednoznačne spôsobuje pre výrobcu škoda, pretože musel investovať peniaze, čas jednak do vývoja a jednak do nosičov napríklad.

// pridané po 39 sekundách od posledného príspevku

Jeffo píše:
nicobb dávaš tu zlé príklady


možno, ale tak to vidím







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 11:50

Plne sa stotoznujem s Mino_85...
Na Slovenske pomery su hry a softy sakra predrazene. Clovek si 3x premysli co si kupi hned, alebo dlhsie pocka na nelegalnej kopii. Navyse mne osobne lezi v zaludku ochrana 3x a dost. Ak si nieco zap latim, tak to chcem pouzivat stale. Alebo taky TDU2. Kupim si hru ktora nie je nijak osetrena. Ja si kupujem auta ako sprosty za tie ich tokeny. Ostatnych 95% hracov len prekopiruje jeden subor a maju vsetko zadarmo. Aky je teda dovod si to kupovat a byt poctivy?
Alebo si mam kupit software na tvorbu hudby co ma bude stat tristvrte vyplaty? Ked raz na to budem mat, tak ich rad podporim. Ale nebudem si kvoli tomu rujnovat penazenku.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:05

Vám nedochádza stále jedna vec - predražené sú možno v momente uvedenia do obchodu a aj to len niekde. Ak sa chce, dá sa nájsť aj lacnejšie. Práve to je jedna z výhod internetu, že si môžeš jednoducho a rýchlo vybrať, odkiaľ kúpiš. Lenže nie, vy pozriete cenu v ten mesiac, ako sa to dostalo na pulty, a už ohŕňate nosmi. Kurňa, to máte vážne taký problém počkať si alebo nájsť lepšiu cenu? Nehádžte na obchodníkov to, čo je spôsobené vašou lenivosťou alebo netrpezlivosťou.

Ďalšia vec, nepohŕdam inými zamestnaniami. Situácia je totiž presne opačná. Všetky ostatné zamestnania majú pocit, že práca vývojára je niečo podradné, vhodné pre maniakov a závislákov na počítačových hrách. Nikto to neberie ako skutočné zamestnanie a kradnutie výsledkov práce mnohí berú za niečo úplne v pohode. Veď nikomu neubližujete..... Sami dávate najavo, že nerešpektujete autorské práva, tak kto tu kým pohŕda???

Haffen a nie, nie vždy sa zhoduje môj názor s názorom recenzenta. Ale keď si pozrieš videá z hry a spojíš si to s nejakými recenziami atď, hádam si vieš urobiť názor na vec, či to chceš kúpiť, či ťa to bude baviť alebo nie. Vek už na to máš, aby si to vedel odhadnúť, či nie?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:11

ano ano walther, ale aj tak piratstvo je jedna vec a druha vec je zatvarat hostingy, ktore priamo za to nemozu co maju na serveroch.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:13

walther píše:
Kurňa, to máte vážne taký problém počkať si alebo nájsť lepšiu cenu? Nehádžte na obchodníkov to, čo je spôsobené vašou lenivosťou alebo netrpezlivosťou
Načo budem čakať na ceny, ak to môžem mať zadarmo jedným jediným kliknutím myšy? A takto ti to povie niekoľko milión ľudí z celého sveta, pripadáš mi ako nejaký izolant, ktorý musí byť silou mocou na popredí a ukazovať sa.







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:14

Tie rozdiely ceny noviniek na nasom trhu su male. A co z toho je moralne predavat hudobne cd za 30€. A to aj x-rokov po uvedeni. Ja si ich kupujem z Ameriky, ale by si sa cudoval kolko ludi nenakupuje cez internet. To ze tu nakupuju vsetci nie je argument. Teraz asi zatnem do ziveho. Keby IT-ckari vyvojarii nezarabali take premrstene sumy, tak by mozno aj ten SW bol lacnejsi.
Ja Walther uz dlho tvrdim, ze si dokonaly. Mna nejaky gameplay nepresvedci o tom ci je nieco dobre alebo nie. Ci ma to bude bavit polhodinu, alebo cely herny cas. Ale ty si hold iny.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:28

Delong, uviedol si príklad so skrinkami, tak použijem ten.
Máš prevádzkovateľa skriniek. Preukázateľne a opakovateľne sa využívajú na šírenie omamných látok. Polícia požiada prevádzkovateľa, aby s tým niečo urobil. Prevádzkovateľ vezme tabuľku, na ňu napíše "každý zodpovedá za obsah svojej skrinky" a tým prípad pre neho skončí s tým, že on sa zbavil zodpovednosti. Ak ho náhodou niekto upozorní na problematický obsah, skrinku vyčistí. Príde ti to ako v poriadku riešenie?
Problém je hlavne v tom, že takéto servere navštevujú práve piráti. Bude jeden reportovať druhého?? Alebo myslíš, že je v moci spoločností alebo prevádzkovateľa takýchto pirátov zrušiť? Vymažeš jeden súbor a 10 ďalších okamžite pribudne. Nechal by si to tak, veď oni za to nemôžu? Naozaj veríš tomu, že Megaupload sa preslávil kvôli tomu, že naňho umiestňujú ľudia SVOJE výtvory a súbory??? Naozaj veríš tomu, že Megaupload s tým proste nič nemá, oni len poskytujú priestor? Prosím ťa, to nemyslíš vážne.

Základná matematika. Čím viac ľudí = tým viac peňazí, či už priamo za platené kontá alebo prostredníctvom reklám a sponzorov. Oni do toho išli s tým, že vedia, o čo pôjde. Každému blbcovi to je hneď jasné. Akurát sa prerátali s tým, že mysleli, že nejaká blbá klauzulka v pravidlách ich ochráni. Nerob z nich teda prosím ťa neviniatka, ktorým sa ubližuje.

Jeffo, mne je úplne jasné, čo si povie väčšina ľudí. Keďže to je jasné aj tebe, nepoučuj ma o pohŕdaní iným zamestnaním, pretože nejde o nič iné. Nerešpektujete autorské práva a tým nerešpektujete ani ich prácu.

haffen, argument, že veľa ľudí nekupuje cez internet? A to je akože o dôvod viac porušovať autorské práva?? :lol: Ak chceš hudbu lacno, existuje xx stránok, kde si ju môžeš stiahnuť za minimálne poplatky alebo počúvať úplne zadarmo! To vás tu mám učiť, ako riešiť veci legálne za čo najnižšiu cenu?? Hádam nie.
Premrštené sumy? Naozaj? :lol: Koľko ti zarobí taký spevák na koncerte? Alebo, nech si vezmeme úplne iný príklad - čo taký europoslanec???? Tí hajzli sedia na svojich ritiach a berú peniaze za mačkanie čudlíkov! Ukáž mi JEDINÉHO, ktorý reálne na seba vezme zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Stačí pozrieť na plat povedzme Figeľa, a potom mi rozprávaj o premrštených sumách.
A ak si nevieš urobiť obraz o hre pomocou gameplayov a recenzií a máš problém si to vo svojich rokoch spojiť, za to ja už naozaj nemôžem. Ale stále to nepovažujem za dôvod porušovať autorské práva. Ale ty si hold iný :)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:29

walther... určite nepohŕdam intelektuálnou prácou nikoho, keďže sám robím v podobnej oblasti /tlačiarenská grafika/, takže viem čo to je keď si ľudia myslia, že nad niečím sedíš hodiny len tak z pasie a že to má kodnotu jedného eura. ale dnes už človek nevie veriť ničomu. napr. som bol dosť natešený na Rage, doma mi leží krabica a mám z toho odohratú asi hodinu, totálne ma to nebavilo /plytké príbehovo, nezáživné úlohami/, z reáneho hrania som mal celkom iný pocit než z videí, nehovoriac o problémoch s textúrami.

niekedy ani recenzia ani video nevedia sprostredkovať reálny dojem. nevidím nič zlého na tom si to vyskúšať. beriem to jak keď si kupuješ auto a vezmeš ho na skúšobnú jazdu. chceš vedieť o čom to naozaj je, aj keď si videl X testov v telke, kde ho vychvaľujú. jak vravím, ak si k sebe úprimný a zásadový v tom, že čo sa ti zapáči, to si kúpiš, nemám s tým problém.

samo vieme, že veľa ľudí to tak nerobí, ale to nie je problém warezu ako takého. nedá sa povedať, že ten kto rozširuje takýto soft bez nároku na akýkoľvek príjem z toho, má nečestné úmysly. také jednoduché to nie je.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:30

mino_85, aké reálne percento tú hru naozaj len vyskúša a potom ju kúpi? :) Teraz mám pocit, že vy žijete v nejakom svojom ideálnom svete, a nie ja :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:31

http://m.topky.sk/cl/11/1296603/Zacala- ... Biely-dom-

Chudáci hudobné vydavateľstvá, majú tak málo peňazí že sa ich predstavitelia vozia len na maybachoch a majú megaluxusné vily kdekade po svete. Vo filmovom priemysle to tiež nie je inak.
Iné to už je u PC hier, ale tam by si zas mohli rozmyslieť za koľko to kde predávajú. GTA all-in-one pack na Steame za 8€? Beriem. STALKER za 2,50€? Beriem. CoD MW3 za 60€? Choďte do riti.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:37

len tak dalej anonymus... nedovolme si zobrat slobodu slova aj zo slobodneho netu !!!!!







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 14.11.08
Prihlásený: 02.07.20
Príspevky: 8758
Témy: 197
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:38

uuu paráda, držím palce :) a walther plače







_________________
NoteBook: Toshiba Satellite c855-212
Car:
Škoda Superb 2 Combi Phone: Xiaomi Redmi 5
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:39

walther tak este raz a pomaly aby si to pochopil a aj kazdy. dajme tomu, ze ja som megaupload a poskytujem miesto, niekomu kto si zaplati (keby aj zadarmo je to uplne jedno), niekto si zaplati za miesto, ktore chce vyuzivat. niekto ho vyplni fotkami, niekto hovadinami co ma v pc a co ja viem cim a niekto tam nahra nelegalny obsah. preco ja ako poskytovatel by som ti mal zasahovat do toho co som ti prenajal? preco by som mal vstupovat do osobnych inforamcii? co ja mam s tym spolocne, ze si niekto nevie uchranit svoj material a ze ho potom niekto nahra na moj server? ked sa najde niekto kto takyto obsah na mojom servery objavi a vadi mu to, tak ho okamzite vymazem, tak aky je problem?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Megaupload vypnutý

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2012 12:42

Walther, ty si vzdy vsetko prekrucas ako sa ti hodi. Ja hovorim o tom, ze je kopa ludi co nenakupuje cez internet a su odkazani na kamenne obchody. Ty tu uz pleties nieco o zamienke warezacit. Citaj tie komentare poriadne a potom reaguj.
Ja uz neviem ako ti to mam inak povedat. Aj ked si ides kupit auto, tak si ho potrebujes osahat. Nie pozriet par videi, recenzie a top gear. Hovori t nieco veta: sto ludi sto chuti? To ti tu mam vazne vypisovat o tom, ze niekomu sa hra paci viac a niekomu menej a ze niekto si ju kupi hned za vysoku cenu a niekto zawarezaci a pocka si na nizku cenu? A nie ze aha, ma to super hodnotenie a čačane videa a sup do kosika.
To s tymi platmi je alibizmus v style kradne on, kradnem aj ja. Ake typicke pre Slovac.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 459 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rapidshare, filefactory, megaupload problem

v Krčma

11

1280

15.08.2008 17:22

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kim Dotcom ukázal nový Megaupload

v Novinky

4

611

09.12.2012 18:08

molnart Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nieco ako rapidshare, megaupload a pod.

v Ostatné

4

573

04.08.2009 20:43

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dotcom spustí nový Megaupload v nedeľu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

55

1569

27.01.2013 19:32

BlackBoy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypnutý antivirus

v Antivíry a antispywary

1

271

17.09.2013 14:57

Ageiris Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Firewall vypnuty

v Bezpečnosť a firewally

8

985

07.05.2008 20:23

SilverSurfer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypnutý počítač

v Ostatné

10

550

28.12.2007 14:28

josh.trneny2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Android - build number (vypnuty telefon)

v Android, iOS, Windows Phone (Mobile)

1

448

17.05.2017 10:45

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypnutý vstupný jack 3.5 konektor

v Zvuk

3

588

22.06.2014 9:27

Bedo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Microtik omnitik vypnuty master lan port

v Siete

0

185

20.11.2012 19:33

BlackB Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypnutý počítač pri inštalácii Win7 (x64) a

v Operačné systémy Microsoft

20

519

06.08.2014 21:36

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nabíja mi NTB len keď je vypnutý

v Operačné systémy Microsoft

4

336

05.08.2023 12:06

metiussv12 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook sa nabíja iba keď je vypnutý

v Notebooky a netbooky

3

749

14.04.2019 18:00

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sony Vaio cisla namiesto pismen (NumLock vypnuty)

v Notebooky a netbooky

6

424

27.07.2017 14:41

Iv0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook mi nabíja iba keď je vypnutý ?!

v Operačné systémy Microsoft

8

1519

04.02.2010 20:31

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Korektne vypnutý comp - po zapnutí modrá (smrť) obrazovka

v Ostatné

8

509

30.01.2018 8:40

Dusankooo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra