Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.03.14
Prihlásený: 02.12.17
Príspevky: 12
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2014 12:46

existuje aj nieco ine ako github.com kde ludia zverejnuju zdrojove kody aplikacii na iphone a android kedze do skompilovaneho kodu nepozriem, alebo existuje stranka kde nakodujem aplikaciu bez znalosti programovania vdaka


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2014 13:01

To si ako predstavuješ? Že existuje nejaký zázračný program, ktorý ti bude čítať myšlienky a naprogramuje sa sám či čo? Však to nedáva zmysel...
Máš 3 možnosti, keď potrebuješ program:
- naučíš sa programovať
- dáš to naprogramovať niekomu, kto už programovať vie
- použiješ existujúci program, ktorý sa najviac približuje tvojim predstavám







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 14.03.2014 13:28

chalan dobre pobavil :-)
Uz samotny nazov topiku je nelogicky.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Správca fóra
Správca fóra
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 13258
Témy: 420
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 0:45

je mozne upiect kura bez pecenia?







_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 12:51

Myslim ze otazka mala zniet skor Da sa programovat bez kodenia? A odpoved je samozrejme ano, nezijeme v roku 1990 (aj ked uz aj vtedy taka moznost bola, kinda :D ) Napr web bez kodenia mozes programovat pomocou http://macaw.co/ . Mozem odporucit, mal som moznost vyskusat a je to naozaj take dobre ako pisu. Kod to pise lepsie ako vacsina web developerov :D Ak chces mobilne appky, pozri napr sem http://mashable.com/2013/12/03/build-mobile-apps/ alebo googli. Osobne som skusal len GameSalad a za poobedie som s tym urobil jednoduchu 2D strielacku a to bez jedineho riadku kodu. Ale nebavi ma to, programovat bez kodenia je pre mna osobne onicom.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 13:43

Kamahl, domýšľanie si správnej formulácie otázky je niekedy na škodu :) Keď si pozrieš tú otázku lepšie, jasne tam spomína skompilované súbory a že by rád videl nejaký open-source software (z ktorého chce pravdepodobne zliepať niečo nové, bohvie).
Teda, ide jasne o programovanie bez programovania :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 13:57

ja tam vidim aj nieco taketo
Citácia:
existuje stranka kde nakodujem aplikaciu bez znalosti programovania
a presne na to som mu odpovedal, zatial co vy si robite srandu zo zle naformulovanej otazky. predpokladam, resp dufam, ze ide o studenta, ktory dostal za ulohu nakodit nejaku simple mobile appku, alebo si chce vybrat bakalarku, kde bude programovat mobile appku a chce ist tou lahsou cestou, tj bez kodenia, lebo sa tomu v zivote nechce venovat. verim ze nejde o nejakeho dalsieho programatora sarlatana, ktory to potom bude chciet predavat







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 14:00

kamahl -> uz vidim nejake programovacie prostredie, kde len skladas k sebe nejake kococky, z ktorych kazda robi nejaku funkciu :D
samozrejme, mas na vsetko, co kedy cloveka moze napadnut, nejaku kococku - a tyzden stravis len tym, ze hladas tu spravnu. Dobry for. Navyse to skus potom optimalizovat, ked ten kod v tych kocockach robil bohvie kto...
To len k tomu ako by to mohlo vyzerat, keby...inac si pockaj tak 200 rokov, mozno sa k tomu dopracujeme a nejaka AI to aj optimalizuje.

Skoda casu toto riesit.

Ked chce robit bakalarku o programovani, tak mi povedz, ako ho to moze nebavit? Nech robi to, co ho bavi, naco potom robil skolu alebo odbor, ktory ho nebavi a nic z neho nevie? Logika opat absentuje, ako vidim.
Bez pisania kodu nikdy nespravis nic poriadne, vid MS frontpage, tam tiez vysiwyg spravis webstranku, a potom sa pozri na velkost a cistotu html kodu a porazi ta. Uz vidim ako s takouto trapnostou robi bakalarku, sak to profak uvidi, tak ho vyrazia uz na zaciatku.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 14:38

Shiro, skusal si napriklad ten GameSalad? Kamarat v nom urobil kopiu Flappy Birds za 2 dni a je rovnako dobre hratelna ako original a co sa tyka vykonu pomerne dobre optimalizovana. Nepodcenuj tieto nastroje. Tak isto Macaw. To uz nie su tie klasicke wysiwyg sracky, ktore vypluli kopu balastu, ale nastroje, ktore pisu efektivnejsie css ako kopa web developerov. A nejedna sa o ziadne kococky ani bloky.

Vidim, ze spominas MS Frontpage, takze nema zmysel dalej diskutovat o tomto s tebou, pokial si neprejdes aspon nejake moderne nastroje, napr tie 2 ktore som spomenul. Ine som nikdy neskusal.

Edit: napr toto bolo urobene cisto v Macaw a to islo este len o alpha verziu (alebo beta, nie som si isty, kazdopadne len sneak peek) http://macaw.co/peek/sample/







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 14:51

Toto bolo urobene s GS este v roku 2010, ked ten soft nebol ani zdaleka tam, kde je teraz https://itunes.apple.com/us/app/stunt-s ... d352518730 a nie o 200 rokov..
Alebo napr toto https://itunes.apple.com/nz/app/supersp ... 51770?mt=8 a toto http://gamesalad.com/blog/zig-zag-zombi ... month-july
Za vsetko hovori aj toto "Our users have created over 200,000 games, including over 70 top-100 hits in the US App store." Tak asi tie hry boli celkom hratelne, minimalne tych 70, inak by neboli v top 100 App store.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 18:53

Nejake Game makery a vselico na ich sposob nema s klasickym cistym programovanim nic spolocneho. Pre mna to nieje programovanie, len lepenie predrobenych blbiniek k sebe, co dokaze kazda opica.
Je to rovnake ako ked mas prichystane uz hotove osupane zemiaky, hrozienka a hotove cesto a ty to vitazoslavne zmiesas dokopy a das piect ako babovku. To si toho teda spravil. Riadne umenie. :lol:







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.08.11
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 2361
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 18:57

Tak napriklad vela hier je spravených v Unity a su aj celkom "uspesne" tekze by som to zas tak nepodcenoval. Game maker nema daleko od unity, je to v podstate len engine.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 19:28

Game maker a engine? Niečo sa zmenilo, o čom neviem? Keď som sa naposledy o to zaujímal, tak to bol obyčajný drag&drop program v štýle wysiwyg s istou obmedzenou možnosťou upravovať kód...
Rozdiel medzi takým programom a enginom je to, že program to pozliepa za teba, pričom pri engine musíš vedieť programovať a zvládnuť ho zakomponovať do svojej hry... S unity bez programovania nepohneš, s game makerom ale vytvoríš jednoduché veci aj bez toho...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.08.11
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 2361
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 19:32

Blbosticky vytvoris aj bez toho, ale ked chces viac tak potrebujes aj programovat. Nepametam si uz presne aky jazyk GM pouziva ale bolo to nieco ako C#.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 19:39

Používa svoj custom jazyk, Game Maker Language (GML), samozrejme použiteľný len v GM. Unity podporuje tých jazykov viac, napr aj to C#... :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.08.11
Prihlásený: 14.12.23
Príspevky: 2361
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 19:57

Tak to si uz presne nepametam lebo to bolo davno(vtedy som ani nemal internet este len od kamarata free verziu) ale viem ze to bolo nieco podobne ako c#.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 20:34

Shiro, co je "klasicke ciste programovanie"? Taky terminus technicus som este nikdy nepocul. Ale ked tak rozmyslam, tak ako jedina odpoved mi napada pisanie strojoveho kodu. Uz aj assembler nie je v podstate klasicke ciste programovanie, ten si vymysleli taki loosri programatori, ktorym bol strojovy kod prilis tazky, to uz nie su klasici, pure programatori.

Nie kazdy robi programovanie ako umenie. Su aj ludia, ktorym je cele programovanie ukradnute a chcu len vytvorit program. Tak isto ako mne je pecenie ukradnute ale na tu babovku mam chut, tak si ju urobim aj z polotovaru.

Fakt nechapem co riesis. Ked dnes uz existuju programy, vdaka ktorym dokaze uspesnu mobilnu hru naprogramovat aj neprogramator, tak by sme sa mali vsetci tesit a maximalne to podporovat. Aj tak vzdy bude treba ludi, ktori budu vediet pisat aj kod, o pracu sa bat nemusime (ak to teda spravne chapem ze aj ty si programator). Absolutne podporujem tvorcov Macawu, dvoch programatorov, ktori chcu umoznit designerom premenit ich design na funkcnu webstranku. A musis uznat, ze sa im to dari skvelo, ak si si pozeral ten sample page, alebo nejake sneak peek videa Macawu. Je ich viac, dokonca aj tvorba webu, ktory vyzera ako nativna mobile appka a ovlada sa swipovanim doprava a dolava, pricom sa otoci vzdy 1 strana. Funkcnost skvela a kod tak isto skvely, html aj css.

A vies ty kolko vzniklo programatorov po tom, co si prvu hru vytvorili v Game Salade? Cele game developer studia vznikli po tom, ako ich Game Salad hra mala uspech. Zacalo ich to bavit, chceli to robit seriozne a naucili sa aj kod.

Edit: vidim ze si Game Salad neskusal, lebo zas spominas "lepenie blbosticiek", ale GS uz nie je na ten styl ze spajas bloky predrobeneho kodu. Funguje na uplne inom principe. Vyskusaj a mozno budes prekvapeny. Pouzivaju ho aj tvorcovia mobilnych hier na vytvorenie prototypu ich hry, pretoze prototyp v GS maju hotovy za 2 dni. Tak isto ako niektori webdeveloperi pouzivaju Bootstrap len na prototypovanie, a finalny web si pisu from scratch.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 21.09.13
Prihlásený: 16.02.24
Príspevky: 2109
Témy: 77
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 20:54

Keď si "naprogramuješ" hru v nejakom GameMaker tak sa dostaneš do zdrojaku? Myslim že ťažko takže ani nevieš či ti ta "tvoja" hra niečo neposiela z mobilu pripadne Ťa nesleduje. A ďalšia vec je optimalizacia, keby si pracoval so zložitými hrami pripadne programami kde ten kod musiš optimalizovať aby si hru rozbehal aj na slabšich zostavách ako sú tie určene na vývoj.

Kamahl daj nejake Game studio ktore vzniklo na zaklade nejakej polepej hry ktora myslim že ani nebola poriadne optimalizovana keďže ti ten GameMaker alebo ako sa to vola nečita myšlienky a ani nerozmyšla takže ani nevie čo lepíš







_________________
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 21:05

O akom GameMaker tu stale hovoris? Ja hovorim o Game Salad a to je sakra rozdiel. Vyskusaj a uvidis. Hru to optimalizuje vyborne, pretoze ty nezliepas kusy predrobeneho kodu. Ty ytvaras postavy, ktorym pridelujes vlastnosti a spravanie, bindujes to ku konkretnym klavesam, pridavas zvuky k realnym akciam atd. A GS z toho potom urobi hru tak isto, ako PowerPoint ti urobi prezentaciu, po tom, ako si vytvoril v PP jednotlive snimky, pridelil im obrazky a text. Ci ty si programujes aj prezentacie, aby boli optimalizovane, lebo sak PowerPoint je vlastne len blby wysiwyg software?

Samozrejme ze nic neposiela ani ta nesleduje, lebo si tam nic take neurobil a nic take GameSalad ani nepodporuje. A kedze viem ze je to uznavany a seriozny nastroj, tak predpokladam ze tam nic take nedava poza moj chrbat. Tak isto ako ty predpokladas ze aplikacia Gmail na mobil neposiela tvoje maily niekomu inemu. Alebo ty si si vsetky appky na mobil pre istotu naprogramoval sam? A mas aj vlastny operacny system? Lebo sak co ak iOS posiela vsetko co robis niekomu?

A opat blbst pises. Ake zlozite hry? V GS nemas robit zlozite hry, to sa ani neda. V GS mozes robit len to, co ten program podporuje a to co podporuje je optimalizovane vyborne.

Nebudem ti teraz hladat nejake game studio, viem o tom, lebo som asi pred pol rokom, ked som ten GS raz v zivote pouzil pozeral asi hodinovu prezentaciu o GS, ako funguje, co sa v nom da urobit, ako, a co vsetko urobene uz bolo.

A to je moj posledny OT prispevok k tejto teme, nebudem dalej stracat cas presviedcanim ludi o niecom, co nemaju zaujem vediet, lebo si spominny SW ani nestiahli a nevyskusali, ale hned uz vedia, ze ide o "lepenie blbosti", ze je to neoptimalizovane a neviem este ake hluposti. Bud si isty, ze v Macawe by som urobil web, ktory by si ty mozno nedal dokopy ani za 100 rokov, s takym optimalizovanym CSS. A pritom by som nenapisal ani riadok kodu.

Miesto toho aby ste chalanovi uz davno poradili, alebo boli ticho ked o nastrojoch na "programovanie bez programovania" neviete, tu budete nahanat prispevky a honit si ego, aky je chalan idiot a aku sprostu otazku polozil.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 21.09.13
Prihlásený: 16.02.24
Príspevky: 2109
Témy: 77
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 21:14

Tak ja sa o weby nezaujimam keď niečo potrebujem tak to ako tak dam dokopy ale inak ma tato problematika nezaujima. Dobre no myslel som ten Game Salad. A mysliš že ten GS si ten kód vymýšla alebo čo? Niekto ho tam musel dať a to tak aby fungoval vždy teda univerzalne a neviem či sú univerzálne veci dobre optimalizovane keďže sa ani nevie kde to bude bežať a akým štýlom to bude bežať. Ale v PowerPointe sú len obrázky a text nie hra takže to ani nepotrebuje optimalizaciu a prezentaciu uloži do svojho súboru a otvorí ju vo svojom optimalizovanom programe. A

Keď sa tu chceš ohánať tým že to nenakodim a ty to spraviš v nejakom editore tak ja sa budem oháňať tým že si na to niekoho zaplatím

Stále si myslim že v editoroch nenakodiš poriadnu hru/web na to je textáč







_________________
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 21:28

Kamahl, pozri, v niečom máš pravdu, ale faktom ostáva to, že sú to všetko dosť špecializované nástroje a aj keď niektoré z nich môžu byť fajn, vždy máš dosť veľké obmedzenia ohľadom toho, čo vlastne môžeš vytvoriť.
V každom prípade, autor témy sa odvtedy neunúval ozvať, takže sa môžme len dohadovať, o čo mu vlastne ide...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 28.07.12
Prihlásený: 21.01.21
Príspevky: 131
Témy: 34
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 23:39

Neviem ale tak nazov temy ma pobavil :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
je mozne programovat aplikaciu bez programovania

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 20283
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 12:52

Kamahl píše:
Shiro, co je "klasicke ciste programovanie"? Taky terminus technicus som este nikdy nepocul. Ale ked tak rozmyslam, tak ako jedina odpoved mi napada pisanie strojoveho kodu. Uz aj assembler nie je v podstate klasicke ciste programovanie, ten si vymysleli taki loosri programatori, ktorym bol strojovy kod prilis tazky, to uz nie su klasici, pure programatori.

nielen stroj. kod, ale pisanie kodu ako takeho...ci uz C++, Pascal ci iny jazyk
Kamahl píše:
Nie kazdy robi programovanie ako umenie. Su aj ludia, ktorym je cele programovanie ukradnute a chcu len vytvorit program. Tak isto ako mne je pecenie ukradnute ale na tu babovku mam chut, tak si ju urobim aj z polotovaru.

potom to aj tak vyzera. porovnaj si chut polotovaru a rucne robenej babovky a pochopis.

Kamahl píše:
Edit: vidim ze si Game Salad neskusal, lebo zas spominas "lepenie blbosticiek", ale GS uz nie je na ten styl ze spajas bloky predrobeneho kodu. Funguje na uplne inom principe. Vyskusaj a mozno budes prekvapeny. Pouzivaju ho aj tvorcovia mobilnych hier na vytvorenie prototypu ich hry, pretoze prototyp v GS maju hotovy za 2 dni. Tak isto ako niektori webdeveloperi pouzivaju Bootstrap len na prototypovanie, a finalny web si pisu from scratch.

Nemam cas sa s tym hrat sa priznam. Ako to teda funguje? Inac to, co som chcel povedat ti tu medzitym napisal walther.

Programovanie veci clovekom neprogramatorom mi proste nepride normalne, rovnako ako soferovanie auta clovekom bez vodicaku. Programator sa ma vyznat do architektury PC, pre ktore programuje. Tiez mame v praci par programatorov a tam som sa hodne cudoval ze oni pomaly ani nevedia kolko maju RAM v notebookoch, o jej type a rychlosti ani nehovorim. Co potom moze robit pri programovani neprogramator? Len lepi dokopy kod, o ktorom ani nevie preco robi to, co robi a nedokaze nic vypotit z vlastnej hlavy - lebo nieje programator. Toto ti urobi kazdy simpanz, je to rovnake, ako ked vypatlana blondava sekretarka vie v nejakom programe kam kliknut a ked sa jej stane nieco neocakavane (mierne odlisna hlaska), tak to nedokaze vyriesit a je v prdeli.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Platobné karty hacknuté, je nimi možné platiť bez PIN-u

v Novinky

1

652

14.02.2010 15:49

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DSL bude od 1. januára možné využívať bez hlasového p

v Sieťové a internetové programy

17

1585

17.01.2006 7:41

mokus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Učebnice programovania

v Ostatné

2

551

27.05.2012 23:17

El_Silver Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zaciatky programovania

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

23

1559

26.11.2016 8:42

ado130 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Testovanie programovania

v Vzdelanie, štúdium, škola

0

487

16.02.2017 13:43

GamerSK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. základy programovania

v Vzdelanie, štúdium, škola

1

605

24.07.2015 14:44

Lessik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha programovania

v Ostatné

4

517

12.09.2013 21:10

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samoučenie programovania

v Ostatné

3

529

03.08.2015 14:47

mariachi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Základy programovania - samouk

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

12

10165

02.02.2013 12:24

faraon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tesy znalosti programovania

v Ostatné

2

884

18.11.2012 14:55

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kurzy programovania Android APPs

v Krčma

16

1096

17.03.2013 15:58

MatrixXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku literaturu ohladne programovania

v Ostatné

16

1331

14.06.2008 14:26

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Začínam programovať

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

6

999

14.02.2011 20:30

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako programovať?

v Ostatné programy

2

5029

12.06.2007 23:43

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Začínam programovať

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

1126

10.04.2011 16:00

Matomi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kniha programovania - Pascal pre zaciatocnika

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

1054

23.03.2011 23:05

Nanosonda Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra