Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 888 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ... 30 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 16:05

No ja neviem, ci pre teba niekolko farieb a tienov predstavuje komplexnu grafiku, ale hadat o tom sa nebudem.

Prirovnavas desktopove prostredie a rozhranie k mobilnemu. Od veduceho mobilnej, alebo desktopovej divizie MS by som to snad chapal, ale bezny uzivatel vidi, ze to co sa hodi na desktop vacsinou nefunguje na mobile a opacne. Opat sa k tomu nema zmysel vyjadrovat.

Ano, METRO na desktope je spackane, METRO na mobile a tablete je nieco uplne ine. Podla mna je naopak velmi prijemne a funkcne.

Pochybujem, ze mas WP 8 telefon. Kliknes na ikonu a ta sa "odanimuje". Rovnako tak sa animuju live tiles. Ked otvoris people hub, komponenty sa chvilku zarovnavaju. Rovnako tak aj skok na uvodnu obrazovku ale prechod do historie aplikacii. Farebnych dlazdic mas tri prdele, ale ja osobne sa ich snazim skryvat, lebo sa mi v METRE moc nepacia. Okrem toho je sice sexy, ze je dlazdica farebna ale z hladiska obsahu je logicky menej prehladna. Takze sa mozes pozerat na nicnehovoriace farebne ikony, alebo na "hnusne" dlazdice ktore ale zobrazuju nieco zaujimave. Co sa moznosti customizacie tyka, su mensie, ale mozes si nastavit farbu dlazdic, farbu pozadia (len dve), velkost dlazdic a v pripade niektorych aplikacii aj vzhlad dlazdice.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 18:25

Johnnny píše:
No ja neviem, ci pre teba niekolko farieb a tienov predstavuje komplexnu grafiku, ale hadat o tom sa nebudem.

Praveze nepredstavuje, takze metro ako take vie o grafike velke prd. Preto pisat, ze ma neviemake efekty je zbytocna blbost. Pretoze nema.
Johnnny píše:
Prirovnavas desktopove prostredie a rozhranie k mobilnemu. Od veduceho mobilnej, alebo desktopovej divizie MS by som to snad chapal, ale bezny uzivatel vidi, ze to co sa hodi na desktop vacsinou nefunguje na mobile a opacne. Opat sa k tomu nema zmysel vyjadrovat.

Nerozdeluj to na desktopove a mobilne. Co sa vzhladu (a mozno aj narocnosti) tyka, WP GUI = metro. Desktop rozhranie win8 som spomenul preto, lebo vychadza z metra (prehnane jednoduche co sa efektov tyka a kockate a skarede na pohlad)
Johnnny píše:
Ano, METRO na desktope je spackane, METRO na mobile a tablete je nieco uplne ine. Podla mna je naopak velmi prijemne a funkcne.

To je pravda. Funkcne je. No divat sa na to je uz vec ina.
Johnnny píše:
Pochybujem, ze mas WP 8 telefon. Kliknes na ikonu a ta sa "odanimuje". Rovnako tak sa animuju live tiles. Ked otvoris people hub, komponenty sa chvilku zarovnavaju. Rovnako tak aj skok na uvodnu obrazovku ale prechod do historie aplikacii. Farebnych dlazdic mas tri prdele, ale ja osobne sa ich snazim skryvat, lebo sa mi v METRE moc nepacia. Okrem toho je sice sexy, ze je dlazdica farebna ale z hladiska obsahu je logicky menej prehladna. Takze sa mozes pozerat na nicnehovoriace farebne ikony, alebo na "hnusne" dlazdice ktore ale zobrazuju nieco zaujimave. Co sa moznosti customizacie tyka, su mensie, ale mozes si nastavit farbu dlazdic, farbu pozadia (len dve), velkost dlazdic a v pripade niektorych aplikacii aj vzhlad dlazdice.

Mam lumiu 610, kde je WP 7.8. "Efekty" ktore popsujes robi aj moj telefon, viem o com je rec. Tazko sa mi to pise ako nejake porovnanie, ale taketo scrollovanie textu je uz hodne dlho prezite...preco si nemozem dat na plochu wallpaper, a dlazdice nemozu mat pixelshader efekt glass ako na win7? Texty a ikony na dlazdiciach by boli bez problemu citatelne a vyzeralo by to poprdeli dobre. Preco len cierna a biela, ako farba pozadia? WP ako OS mi cely pripada, ako by bezal v textovom mode s grafikou ala msdos turbovision, len ma krajsie farby :-)

Co sa rozdielu ikona vs. dlazdica tyka - ikona nieje "nicnehovoriaca" pretoze jej ucelom je prave naznacit, co vykonava. Preto nema ikona skicaru ikony smetneho kosa :-) Dlazdica ma akurat vyhodu v tom, ze ma vacsiu rozlohu a moze zobrazit toho viac...otazne je, ci zobrazi dostatocne vela potrebneho infa, alebo len kusok a po zvysok (ktory potrebujes tak ci tak) si musis stejne appku otvorit.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 18:38

Ale ja stale nechapem preco sem tie W8 tahas. Je snad uplne jedno co z coho vychadza. Na desktop sa METRO nehodi, ale na mobile je to uplne v poriadku, pretoze dokaze pokope zobrazit mnozstvo informacii a vzhladom k velkosti dlazdic je vhodnejsie na ovladanie prstom. Desktop ovladas mysou, takze tam sa skutocne nehodi a nemozes kvoli tomu tvrdit, ze je zle, alebo skarede. Vela veci na roznych zariadeniach vyzera rozdielne dobre prave na zaklade toho ako dobre je danemu zariadeniu "usite" na mieru.

Takze vidis, ma efekty. Ake efekty to ma iOS ze ti pripada moderne ? Pretoze jednoduchost je moderna. Kym v minulosti malo Apple farebne logo, dnes je jednofarebne. MacBooky a vsetky designove skvosty od Apple su designovo ciste a jednoduche.

Nazory na to co je pekne mame zrejme rozdielne. Ako som pisal, osobne sa snazim mat na ploche hlavne dvojfarebne dlazdice, pretoze to vyzera dobre. Nedokazem si predstavit, ze by som mal na WP pozadie a priesvitne dlazdice. Odhliadnuc od toho, ze ich citatelnost by stala za prd, vyzeralo by to ako cirkus. Myslim, ze METRO predsa len navrhol niekto kde o designe vedel trochu viac nez ty. Biela a cierna su krasne kontrastne a na SAMOLEDE to vyzera fantasticky. Ak by som aj mal moznost nastavit si pozadie, urcite by som to nevyuzil. V tom ako je to teraz vidim istu eleganciu zatial co to co spominas ty je vacsinou to co robia so svojim telefonom uzivatelia Androidu. Proste neprehladny sajrajd, ale hlavne je, ze je to farebne. Je to ako kupit si Aston Martin a striekat nan airbrushe ...

To co dlazdica zobrazi je uz vecou vyvojara, takze koncepcne su uplne v poriadku. Ze ich niekto nevyuziva nie je problem OS.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2013 20:19

win8 sem pcham preto, lebo par stran dozadu sa rozbehla debata aky je skaredy. A WP vychadza z jeho casti - metra. Takze preto.
No cela tato debata je o tom, ci novy iOS nebude nejak graficky dokazeny, ked tam chcu robit nejake zmeny.

iOS mi pripada krajsi vo vsetkom - plynule sa to hybe, je to pekne farebne (ale nie preplacane), je to podtienovane, priehladne a ikonky su pekne urobene. Efekty vyskakovania okien, ich zasuvanie, a tak...proste vsetko.

Naproti tomu WP - vsade samy text (ako som pisal, ala textovy mod na pc :-) ) a efekty na nom zalozene - odklapanie, scrollovanie, ma to par farieb, no ziadnu priehladnost, vsetko je tam cierno-biele, alebo farebno-cierno-biele (podla pozadia ake mas nastavene). Wallpapery to nepozna. Ploche dlazdice bez podtienovania (pretoze tam nieje kvoli zvysku OS - nema prilezistost vyniknut)

Vykonovo su na tom velmi podobne, ak nie rovnako.

Na druhu stranu sem ty neplet vzhlad HW nejakeho vyrobcu. Aj Thinkpady od IBM boli cisto ucelovo navrhovane, jednoduche, ziadne leskle plastove somariny jak dnes na vacsine ntb.

METRO neviem ci ma daco s designom, pretoze tam neni co dizajnovat. Vsetko, co ten OS vykresluje je par farieb a hranatych veci...dakto dolezity co sa staral o navrh v MS povedal, ze je to o typografii. Ja ako obycajny pouzivatel si neonanujem nad krasou nejakeho fontu, preto ho nepotrebujem mat na pol obrazovky vyplacnuty, ako je v WP napr. appka Ludia a podobne veci. Zbytocne to zerie miesto na 3.5" displeji.

Ano, nie kazdemu vyhovuje vsetko. Dakto ma rad jednoduche GUI, a niekto preplacane. Tak preco nam potom nedaju na vyber? A nie, veta "nekupuj si ten mobil, ked ti nevyhovuje" to nevyriesi. Co ked som donuteny mat proste nejaky telefon, ci uz financiami, alebo inymi vecami, ktore pozadujem?







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Online

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 09.05.2013 21:58

Pozri vidim ze nevies prezit ze WP sa niektorym aj paci... Ano mozno je graficky jednoduche ale to z neho robi originalny design... Mne osobne sa WP ( vtedy to bola este 7.5 mango ) designovo velmi ale velmi pacil.. Nebudeme sa tu zbytocne presviedcat, proste tebe sa nepaci, inym ano... Mne sa napr. nepaci Ios, no zato o tom nemusim nikoho presviedcat...







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 10.05.2013 8:39

shiro píše:
iOS mi pripada krajsi vo vsetkom - plynule sa to hybe, je to pekne farebne (ale nie preplacane), je to podtienovane, priehladne a ikonky su pekne urobene. Efekty vyskakovania okien, ich zasuvanie, a tak...proste vsetko.

Ak som spravne pochopil ten clanok tak toto vsetko by malo ostat zachovane, chcu zmenit len ako keby "materialy" pouzite v zakladnych aplikaciach tak teda uvidime, mozno to bude nakoniec zmena k lepsiemu. Kazdopadne ked pride aktualizacia tak ten novy OS nainstalujem a hned sa s vami podelim o prve dojmy.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 10.05.2013 9:19

kllr007 -> nepotrebujem ta o niecom presvedcit. Ked sa ti raz paci jedna vec, nebudem ti do hlavy vtlkat druhu, to je zbytocne.
Len som poukazal na vizualne prevedenie WP vs iOS a ake maju rozdiely.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.05.2013 17:22

http://jablickar.cz/ios-7-pod-vedenim-j ... -a-plochy/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2013 17:34

Len nie plochy, hnusny, netienovany, hranaty dizajn ako WP, prosim len to nie!!!


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2013 17:35

Ja osobne tym zmenam fandim :)

mirom: pozeraj sa na to tak, ze pojdes s dobou :lol:







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2013 17:40

No teraz je ale otazne ked ten system pojde cez taku zmenu ci vobec bude dostupny pre iP4..ale snad ano, ved najnovsi iOS 6 ma aj 3GS.
Pisali tam ze v pribehu nasledujucich dni bude oficialne predstaveny tak som fakt zvedavy, snad to neposeru a nespravia z toho dizajn ako je WP alebo to neposeru ze to precackaju ako Android.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2013 17:55

Mne osobne sa plochy design paci. Je mozno trochu pravda, ze samotny iPhone nevyzera ako zariadenie ku ktoremu sa taka strohost hodi, ale snad to bude vyzerat pekne. Uplnou cestou WP by som nesiel, ale co som videl rozne "domace" rendery, tak tych moznosti ako prekopat design iOS je skutocne vela, takze som za seba velmi zvedavy. Momentalne v praci dostaneme nove telefony a moznoti budu Desire X, SGS III a iPhone 4, tak osobne dufam, ze na mna padne iPhone a noveho designu sa tiez dockam aj ked pochybujem, ze ho Apple uvolni pre starsie zariadenie, kedze to bude vyznamny tahak a dovod na kupu novych zariadeni.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2013 18:00

No to sa uvidi lebo apple zas nieje spolocnost, ktora by srala na zakaznikov so starsimi zariadeniami, 3G je uz dost zastaraly to chapem, ze uz nechali tak a ostal pri iOS4, teraz mozno teoreticky odpadne iP3GS ale 4 by este mohol dostat aktualizaciu, no uvidisa. Aj keby nie tak je skvelo pouzitelny aj s tymto systemom.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2013 18:02

Pokial v systeme nie su nejake drasticke zmeny, tak sa samozrejme uvolni, ale nove GUI je nieco na co vsetci cakaju, takze sa ozaj bojim, ze ho sice uvolnia, ale max na 4S a 5. iP4 zrejme nove GUI nedostane, ale strasne rad by som sa mylil.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Správca fóra
Správca fóra
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10615
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2013 11:17

Johnnny píše:
Je mozno trochu pravda, ze samotny iPhone nevyzera ako zariadenie ku ktoremu sa taka strohost hodi, ale snad to bude vyzerat pekne.

Mne iPhone práve takto vyzerá







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2013 12:10

Na mna strohe prostredie napr pri WP posobi dost moderne a iPhone ma skor klasicke tvary. Neviem, pocitovo sa mi take prostredie hodi skor na Galaxy telefony, nez na iPhone.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2013 14:36

Mne sa tiez nehodi na iPhone WP styl. Je to podla mna pekne take ako to je, paci sa mi pekny, obly, vytienovany dizajn. Snad to tak aj ostane, lebo neviem odkial v tom clnaku mali tieto info kedze ich ziadno nepodlozili a oficialne este ten system predstaveny nebol.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 8:50

http://smartmania.cz/bleskovky/prvni-ob ... konek-5036







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 9:34

Nejaky zavratny rozdiel tam nevidno, tie predtym su asi karjsie ale nieje to nic strasne takze ak by zmeny boli len taketo decentne tak to bude v pohode.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 10:07

Mne sa to moc nezda. Rozhodne som cakal tych zmien viac ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Online

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 13955
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOnline : 05.06.2013 13:18

heh, keď ohlásia ze spravia zmeny, vacsina z vás - "nie načo.... takto je to výborne..." - tak spravia zmien menej, aby ste neboli dezorientovaný a v tom - "mohli spraviť viac...toto je nič... "

ach ja z vás nemôžem :D :D







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 13:39

Ja zase z teba :) Predpokladam, ze si narazal na mna a ja som uz predtym pisal, ze to UI mozu kludne prekopat cele. mirom naopak nechcel zmeny ziadne :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 15:53

Presne tak. Ty si zlucil nazory dvoch ludi alebo ako to povedat. :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 11.04.24
Príspevky: 5121
Témy: 92
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.06.2013 16:21

mne sa to "zjednodušenie" ikoniek nepáči, teraz to bude vyzerať ako na tých čínskych napodobeninách iPhonov :D
Ale život je zmena a v jednoduchosti je krása.
Zvykneme si :)

edit: ale tá ikonka "Počasie" sa mi zdá byť ešte viac prepracovaná :-)







_________________
CPU: Intel i7 920 CPU Cooler: Noctua NH-D14 MB: GigaByte EX58-USB3 RAM: DDR3 Kingston 3x2GB 1333 SSD: Samsung SSD 840 250GB HDD1: Samsung Spinpoint F3 1000GB HDD2: Samsung Spinpoint F3 1000GB GPU: Sapphire HD4890 PSU: Corsair 750 Watt TXEU Case: Lancool K62 - Red Dragon Window Edition Fan regulator: Scythe KM02-BK-5.25" Kaze Master Ace - Black OS: Windows 10 Home x64 Monitor: Samsung P2450H 24" Mouse: A4tech Bloody V3 Keyboard: Logitech K750
Receiver: Yamaha RX-V365 Notebook: Apple Macbook Air 13" 128GB 2013 Mobile: iPhone SE 64GB Space Gray
Offline

Užívateľ
Užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 21.12.10
Prihlásený: 27.02.23
Príspevky: 912
Témy: 138
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2013 9:08

No co tesite sa na dnes?
Mne sa osobne aktualny iOS paci, ale som clovek, ktory ma rad zmeny, tak dufam, ze to nebude fail :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2013 10:13

Ja sa moc netesim pokial to ma priniest vyraznejsie zmeny lebo sa mi paci pekny, obly, tienovany dizajn terajsieho iOS, ak z toho spravia preplacanu sracku ako android alebo 2D humus ako WP tak moc stastny nebudem.
// Kedy ta konferencia zacina?


Naposledy upravil mirom dňa 10.06.2013 10:16, celkovo upravené 1

Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2013 10:14

Zase necakam, ze by slo o radikalne zmeny. iOS ma nejaky ten styl a budu sa toho drzat, ale nejake ozivenie tomu ozaj neublizi.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2013 10:18

Je pravda, ze Apple by si nedovolilo ukrojit z komfortu pouzivania takze o to ze by sa to priblizilo androidu sa az tak nebojim, hlavne nechcem aby tam napchali 2D dizajn, ktory aj ked je podla niekoho "in" tak podla mna je skaredy, bez napadu a zastaraly.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2013 10:22

mirom: 19:00 nasho casu ;)


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
iOS7 by Jony Ive - iOS sa po 6 rokoch dočká zmeny dizajnu

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2013 10:35

mirom píše:
Je pravda, ze Apple by si nedovolilo ukrojit z komfortu pouzivania takze o to ze by sa to priblizilo androidu sa az tak nebojim, hlavne nechcem aby tam napchali 2D dizajn, ktory aj ked je podla niekoho "in" tak podla mna je skaredy, bez napadu a zastaraly.


To sa neda zobecnovat. Tie screeny nedavno nejak specialne nezobrali ani mna a vyznam plocheho designu tam nevidim. Skuomorfizmus implementovany v iOS sa mi celkom paci. Napr si nedokazem predstavit, ze knihy uz nebudu pekne v polickach atp. K WP by som to ale neprirovnaval. Ten design je iny, ale vdaka roznym animaciam, roznym velkostiam dlazdic atp to je rozhodne velmi funkcne a posobi to minimalisticky a moderne. Kedysi som mal na ten design podobny nazor, ale dnes (aj napriek AMOLEDu) displej ani nevypinam ked telefon polozim na stol, pretoze sa nan pozeram rad :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 888 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ... 30 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika dizajnu

v Webdesign

14

1045

02.08.2010 8:22

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Výber dizajnu

v Webdesign

8

786

08.08.2012 0:25

Ando Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika dizajnu

v Webdesign

16

869

16.04.2008 21:53

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kritika dizajnu

v Webdesign

2

704

01.11.2010 21:10

tomco3131 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hry v 50tych rokoch

v Počítačové hry

4

393

09.12.2012 21:03

p4tooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Delid po rokoch používania ?

v Intel - Integrated Electronics

4

704

22.01.2018 19:10

DJ46 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nové PC po 8 rokoch

v PC zostavy

12

814

13.10.2011 10:16

Cirky Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zlepšenie PC po 5 rokoch

v PC zostavy

2

324

13.10.2012 12:51

Marko125 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upgrade pc po 4 rokoch

v PC zostavy

16

802

26.09.2018 21:11

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy notebook po 5 rokoch

v Notebooky a netbooky

4

455

03.07.2010 18:42

david3504 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hodnotenie dizajnu novej webstránky

v Webdesign

2

411

04.04.2013 11:28

IntelSK Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. pomoc s nakodenym dizajnu

v Webdesign

1

593

18.08.2010 18:09

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ohodnotenie dizajnu video webu

v Webdesign

4

473

28.03.2014 11:34

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nofe PC - pepo_007 (po 4 rokoch :))

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

61

2341

04.04.2008 14:53

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nove logo Microsoftu po 25 rokoch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

30

1471

24.08.2012 16:36

DJ46 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Značka ATI po 25 rokoch skončí

v Novinky

26

1234

02.09.2010 10:29

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra