Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok NapísalOffline : 02.06.2014 16:54

Ahojte ,neviem kam tuto temu zaradit tak to pisem sem.

Na jednej stránke vytváram viacero XFBML like buttonov. Každý ma jedinečnu adresu. Kazdý ten button patri k urcitemu prispevku. Problem je ze ked like-nem
konkretny prispevok na FB ucte sa mi objavi ze som like-ol stranku a nie konkretny príspevok. Snazil som sa to vyriesiť pomocou meta tags, ktoré som vlozil do head tagu.
Kód:
 
<head>
<meta property="og:title" content="nazov stranky"/>
<meta property="og:type" content="typ obsahu"/>
<meta property="og:url" content="https://hlstranka/inastranka.php?link=5 "/>
<meta property="og:image" content="url cesta k obrazku"/>
<meta property="og:site_name" content="nejaky nazov"/>
<meta property="fb:app_id" content="tu som napisal ID svojej appky co mam vytvorenu "/>
<meta property="og:description" content="nejaky popis"/>
</head>

komentare sa mi generuju dynamicky a s kazdym vygenerovanym komentarom vznikne aj fb like button s jedinečnou adresou.
premenna $id je jedinecna hodnota, ktoru taham z mysql tabulky. V meta tags som dosadil tu hodnotu rucne. Zatial to skusam na jednom fb buttone.
Kód:
<fb:like  href='https://hlstranka/inastranka.php?link=$id' width='50'layout='button_count' action='like' show_faces='false' share='false'>;
 </fb:like>

Problem je ze toto mi nefunguje a neviem preco.
Dik za odpoved


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.06.2014 18:45

Kazdy prispevok ma aj vlastnu podstranku alebo tie rozne url adresy zobrazuju rovnaky obsah?







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.06.2014 19:29

Aby som to upresnil na stranke je diskusia pricom kazdy prispevok ma vlastny like button . Teda ak niekto like-ne dany prispevok na jeho FB ucte by sa mal zobrazit najlepšie obsah toho konkretneho príspevku, ktoremu dal like. Prispevky teda nemaju vlastnu podstranku .
Vsetky url adresy buttonov ukazuju na tu istu stranku (ale nie na ten svoj konkrektny prispevok). Na svojom FB ucte sa mi ukaze "story" ze som dal like podstranke kde su vsetky prispevky ale nie ze som dal like konkretnemu prispevku


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2014 9:11

Ako sa to ma zobrazit na fb, to si uz urcis ty dynamickou zmenou informacii uvedenych v meta tagoch. Ak chces, aby sa tam zobrazil text prispevku, jednoducho ho uvedies do og:description, pricom zmenis aj og:url podla adresy uvedenej v like buttone.







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2014 7:40

nie je potrebne menit dynamicky udaje

toto vloz niekde do tela stranky, nie do hlavicky (odporucam do paticky)
Kód:
<div id="fb-root"></div>
<script>(function(d, s, id) {
  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
  if (d.getElementById(id)) return;
  js = d.createElement(s); js.id = id;
  js.src = "//connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js#xfbml=1&appId=110558415717420&version=v2.0";
  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>


a tlacidlo like pridas cez tento element
Kód:
<div class="fb-like" data-href="https://developers.facebook.com/docs/plugins/" data-layout="standard" data-action="like" data-show-faces="true" data-share="true"></div>


samozrejme data-href si zmenis podla tvojej url ktoru chces liknut. ostatne nastavenie najdes tu: https://developers.facebook.com/docs/pl ... ike-button

ale kedze to chces ako si pisal, len konkretne prispevky v ramci jednej stranky, nemyslim si ze to pojde. lebo aj ked dynamicky zmenis udaje, tak si myslim ze sa neprejavia, nakolko tieto udaje facebook cachuje.
jedine riesenie, ktore vidim, je vytvorit podstranku pre kazdy prispevok (nemusela by byt pristupna pre uzivatelov) ale bolo by mozne nieco liknut, kde by boli metatagy prispevku.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2014 10:21

Ale pojde to. Preto som mu aj poradil, aby na stranke s diskusiou menil podla adresy udaje v meta tagoch (kedze nema podstranky pre jednotlive komentare). Samozrejme za predpokladu, ze diskusia aj adresy v like buttonoch smeruju na rovnaky skript (inastranka.php, inastranka.php?link=X). Ci to facebook cachuje alebo nie, nie je podstatne, kedze jedna adresa je "urcena" len pre jeden prispevok, aj ked sa vzdy zobrazi ten isty obsah so vsetkymi komentarmi. Otazku duplicity si uz bude musiet vyriesit sam.







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.02.14
Prihlásený: 19.01.18
Príspevky: 443
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2014 11:35

takyto konkretny pripad som este neriesil, ale viem ze ked sa zmenia meta tagy danej podstranky, treba link prebehnut cez facebook debug, aby sa zmeny prejavili aj pri postovani na fb.
takze predpokladam, ze len dynamicky zmenit metatagy nepomoze, aby druhy klik na like v tej istej diskusii sa na facebooku zobrazil so svojimi metatagmi.
ale to je len moj predpoklad, dajte vediet ci to funguje ;)

stanley: alebo si to myslel ze kazdy prispevok v jednej teme diskusie ma rovnake meta tagy? a teda menia sa iba pri rozdielnych diskusiach? potom nelajkujes prispevok ale danu podstranku, nie?


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2014 11:53

Facebook, pokial viem, cachuje stranku podla adresy, cize ked do nej pridas novy parameter alebo zmenis jeho hodnotu, uz je to pren dalsia nova stranka bez ohladu na jej obsah. Toto je rovnaky pripad. Myslel som to teda nasledovne:

https://hlstranka/inastranka.php
META pre celu diskusiu

https://hlstranka/inastranka.php?link=1
META pre 1. komentar (obsah og:description je text 1. komentara, og:url je adresa z like buttonu pri 1. komentari, ...)

https://hlstranka/inastranka.php?link=2
META pre 2. komentar (obsah og:description je text 2. komentara, og:url je adresa z like buttonu pri 2. komentari, ...)

Na jednotlivych adresach sa meta tagy v case nemenia, preto netreba pouzit fb debugger







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.06.2014 12:17

No vcera som to studoval a zistil som ze mozes vytvorit len jeden objekt(s metatagmi) na jednej stranke. FB debug tool ti nepovoli použiť v meta tagoch viacero url jednotlivých fb like buttonov na jednej stranke. Teda vysledok toho je ze pokial chcem pouzit viac like buttonov a každý s vlastnou "story" musis kazdemu FB buttonu vytvorit vlastnu html page v ktorej budu jeho metatagy .

// Spojený príspevok Str 04.06.14 12:19

hatto13 to co si mi napisal sa docitam na tej stranke co si mi dal a to uz davno mam urobene . Otazka bola postavena inak


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2014 12:26

Ale ved ty mas viacero "skrytych" podstranok (rozne adresy), aj ked kazda zobrazuje to iste. Jedine, co je ine, je obsah meta tagov prisposobeny na to, aby sa na fb po kliknuti na like zobrazili udaje o konkretnom prispevku. Tot vsio.







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 07.06.2014 15:11

Ahojte tak som to vyriesil fb buttonu som dal url adresu tak aby som z nej tahal informacie cez GET metodu a dynamicky ich dosadzujem do meta tags. Ak chcete mozem tu hodit kompletne riesenie, myslim ze sa taka vec celkom zíde na strankach.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
fb like button meta tags

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2014 19:30

Myslím, že také jednoduché riešenie si dokáže naprogramovať každý sám (nevidím na tom nič výnimočné).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.06.2014 23:22

Nie je to take jednoduche, cez GET metodu to nejde poriadne.... raz ide raz nie. Ta url akokeby sa inde posielala nie na ten subor co jev url tym padom to neviem spracovat. Nejaky iný napad napr. mozno curl pouzit respektive iny sposob ako posielat data cez URL? moja url adresa je http://stranka/spracuj.php?value1=hodno ... 2=hodnota2. O inom sposobe ako zistit ktory button bol stlaceny ako cez url neviem. Dik za nejake cenne info.

EDIT: napadlo mi ze asi bude potrebne pozuit FB API bez toho to nepojde.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2014 10:21

Jednoduche to je, len ty robis niekde chybu, ked ti to nefunguje. Postni zdrojak, mozno to je nejaka banalita.







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.06.2014 11:46

Takze tu je moj button. Ten generujem automaticky spolu s komentarom cez foreach z databazy. Samozrejme na zobrazenie pouzivam echo.
Kód:
<div class='fb-like' data-href='https://stranka.sk/spracuj.php?link=$id&len=value'data-layout='button_count' data-action='like' data-show-faces='true' data-share='false'></div>;



subor spracuj.php
Tu sa znazit odchytit potrebne data z url adresy. Vytiahol som len tu podstatnu cast z mojho kodu. prvý SQL statement sluzil na overenie ci vobec dojde k odchyteniu poziadavky. Pouzivam PDO mysql.
Objekt databazy volam zo suboru init.php. Na zaklade jedinecneho id v premennej $id selectujem z databazy a nasledne vypisem cez foreach dany riadok a dosadim do metatagov. Do metatagov
dosazdujem len v description a url vlastnu hodnotu.
Zaujimave je ze mi to fungovalo ked som nepouzil html tag <head> pricom na FB developers hovoria ze to je potrebne.
Kód:
<?php
 require 'init.php';
if ( isset( $_GET[ 'link' ] ) && isset( $_GET[ 'len' ] ) ) {
        $id = $_GET[ 'link' ];
        #kontrolny vypis
        $skuska = $db->prepare( "UPDATE referencie set cas_schvalenia='ideto' where id='$id'" );
        $skuska->execute();

        $vytiahni = $db->prepare( "SELECT meno,komentar,id from referencie where id='$id'" );
        $vytiahni->execute();
        foreach ( $vytiahni as $row ) {
            $id1 = $row[ 'id' ];
            $komentar = $row[ 'komentar' ];
            $meno = $row[ 'meno' ];
            $datum = $row[ 'cas_schvalenia' ];
        }
 
   print "  <head>
    <meta property='fb:app_id' content='1548776008683030' />
    <meta property='og:type'  content='stranka:stranka' />
     <meta property='og:url'    content='https://stranka.sk/spracuj.php?link=$id1&len=value' />
    <meta property='og:title'  content='Používateľovi sa páči komentár na stranke' />
    <meta property='og:image'  content='https://stranka.sk/images/logo.png'/>
    <meta property='og:description' content='$komentar' />
    </head>
   ";
}
 ?>
       


Minuly piatok ked som to robil tak mi to slo. Sef mi napisal ze mu to nejde na opere a neslo to ani na IE .
Tak som tam zmenil tusim len druhy parameter v adrese a som to znovu vyskusal a uz to neslo hoci to zobrazilo na tych dvoch prehliadacoch. Sef to skusal a jemu to ide ale mne nie.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
fb like button meta tags

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2014 17:18

Však toto je ukážka tej najzákladnejšej dynamickej stránky v spojení s fb like buttonom.
Občas zvykne facebook cacheovať og tagy, skús tie stránky prehnať debuggerom: https://developers.facebook.com/tools/debug/ - načíta si najnovšie údaje z nich.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
fb like button meta tags

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2014 0:51

[nesuvisi s temou] Strasne sa mi paci ta snaha pouzivat prepare a prd z toho, lebo je tam SQL injection ako prasa. Nauc sa bindovat parametre.


Offline

Správca fóra
Správca fóra
fb like button meta tags

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2014 9:18

DeadOne píše:
Minuly piatok ked som to robil tak mi to slo. Sef mi napisal ze mu to nejde na opere a neslo to ani na IE .
Tak som tam zmenil tusim len druhy parameter v adrese a som to znovu vyskusal a uz to neslo hoci to zobrazilo na tych dvoch prehliadacoch. Sef to skusal a jemu to ide ale mne nie.

Ako sa prejavuje ta nefunkcnost? Nezobrazuje sa like button, alebo po kliknuti nan sa to nezverejni na fb, alebo sa to zobrazi, len s inymi udajmi? Osobne som to skusal cez xfbml a tam to slo v pohode.







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 08.04.15
Príspevky: 31
Témy: 12
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.06.2014 12:14

ahojte no je to neuveritelne ale funguje to konecne. Trochu som presiel kod, ktory sa vypisujem spol s like buttonom a opravil niektoré chyby. A už to pekne fachčí dufam ze uz nadobro. Jedina vec je ze ked liknem prispevok tak ho este musim potvrdiť (vyskoci mi take okno na potvrdenie) stretol sa s tým niekto ?

RE: zistil som ze to zavisi od pouzita protokolu zatial viem len o tomto priznaku .

ked pouzijem http - ide mi to pekne (vypisu sa prislusne metatagy) ale tie like buttony na stranke vidim len ja u seba a nikto iný.
ked pouzijem https - uz nevidim na FB ucte ze som nieco likeol ale zas buttony vidia vsetci .


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. meta tags nefunguju

v Internetový marketing, SEO, reklama

4

494

07.10.2012 11:53

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Štítky / Tags ?

v Internetový marketing, SEO, reklama

8

826

03.04.2010 20:12

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. meta tagy

v HTML, XHTML, XML, CSS

15

1335

21.02.2009 23:37

chrono Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Meta name DATE ...

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

501

08.05.2009 10:22

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. etomite uprava meta tagov

v Redakčné systémy

0

711

03.02.2007 18:01

andrej02 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. soe - meta data + google obrazky

v Internetový marketing, SEO, reklama

1

411

11.08.2013 15:48

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ďalšia méta pre mobily je QuadHD rozlíšenie

v Novinky

9

668

11.11.2013 21:23

MilanYX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook - Like

v Sociálne siete

0

533

28.12.2015 14:02

mio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WordPress téma Valor - neviem nájsť nastavenia Meta Boxu

v Redakčné systémy

6

611

06.06.2013 14:45

MatusMak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook like - podmienka

v Ostatné

0

524

18.12.2018 16:53

iggi9797 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. FB like iframe

v HTML, XHTML, XML, CSS

3

373

21.10.2012 11:23

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LIKE 0-9%

v Databázy

8

869

28.08.2009 14:32

Unlink Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. mysql where like

v Databázy

1

968

26.02.2011 23:41

stenly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GTX570 Goes Like Hell

v Grafické karty

10

591

31.10.2011 18:26

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hromadne vymazanie FB Like

v Sociálne siete

0

552

09.12.2013 10:04

capricorn7 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. button

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

296

20.08.2013 17:13

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra