Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 33 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 15:48

Ahojte. Už od malička mám okuliare. Už dlhšiu dobu mi vadia, hlavne pri športových aktivitách. Preto rozmýšľam, že by som si dal šošovky. Viem, že nie každé oko ich prijme a niekto ich nosiť nemôže.

Chcem sa spýtať, či sú šošovky rozdelené aj podľa značiek a v kde je najlepšie kupovať. Áno, použil som google, ale vyhodilo mi plno e-shopov a človek v tom má zmätok. Preto som zvedavý na vaše skúsenosti, ak nejaké máte.

Mám dosť silné okuliare (5ky). Chcem sa spýtať, že či je možné dostať aj takéto silné šošovky, alebo budem musieť ostať pri okuliaroch?

Aké kvapky, resp. roztoky k tomu treba, resp. čo odporúčate?

O cenu nejde, čiže žiadny cenový strop nemám. Som zvedavý na vaše názory, podnety a tipy. Ďakujem.







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61
Bydlisko: Šaľa
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 15:56

mam dioptrie iba okolo 1,5 a nedavno som tiez rozmyslal o sosovkach. tak som zasiel do optiky, teta mi tam urobila vysetrenie, povedala nejake zaklady o noseni sosoviek. vsetko to bolo pekne, az kym neprisiel cas skusania. sam som si to do oka dat nemohol, tak najprv skusila ona. chvilu to trvalo, nebolo to jednoduche a ked uz boli v ociach, hlava ma rozbolela tak, ako asi este nikdy, nehovoriac o tom, ze som nevidel vobec nic, aj ked mi dala po vysetreni sosovky, ktore mali byt presne pre mna... vravela, ze chlapi sosovky znasaju o dost horsie ako zeny, niektori tam vraj pri prvej aplikacii odpadavaju :-) nechcem strasit, vyskusat si to musis sam. je pravda, ze poznam x ludi, ktorym to nerobi absolutne ziadny problem, ale ja osobne si uz sosovku do oka nedam. mozno niekedy operaciu, ale s tym si tiez nie som isty







_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2012 16:00

Ďakujem za reakciu. Nad operáciou som rozmýšľal aj ja, ale poznám prípad, kedy prepálili sietnicu a človek oslepol ... čiže sa toho dosť bojím :)

A k tým šošovkám. Vyšetrenie robia v optike? Ja som si myslel, že u očnej ... Lebo v máji idem na pár dní domov, tak som sa dal objednať k očnej aby mi zrobila vyšetrenie a chcem sa jej spýtať na šošovky. Čiže u očnej to vyšetrenie robiť nemôžem? Iba v optike?







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61
Bydlisko: Šaľa
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 16:05

kludne si to mozes urobit aj u ocnej, robia to vsak aj v optikach (neviem vsak, ci vo vsetkych). ja som si to dal preto v optike, lebo je to jednoduchsie, nepotrebujem cakat na lekara a ihned mozem pristupit k vyskusaniu sosoviek. je vsak pravda, ze aj v tej optike som sa musel objednat, myslim, ze som cakal tak 3 pracovne dni, nic hrozneho. bola to optika v auparku na poschodi, peniaze za vysetrenie odo mna nechceli, ale kebyze si vezmem aj nejake sosovky, zrejme si k tomu zauctuju aj to vysetrenie







_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 16:14

Ono sa robia aj kontaktne šošovky 18Dioptrii, kamoš take nosil, vydrží to tak rok a stalo ho to 5 000SK, je to drahé a z malou trvacnostou


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 17:38

Ja som šošovky nosil každý deň 4 roky, okuliare som si kúpil až toto leto, pretože šošovky nie sú moc vhodné na dlhé sedenie pred monitorom. Vyšetrenie mi robila očná, u nej som si kúpil aj prvý pár a tiež mi to prvý krát trvalo asi pol hodinu, pretože som to robil podla toho, ako mi to vysvetlila ona. Potom som sa doma normále postavil pred zrkadlo, strčil si šošovku do oka, zavrel oko a bolo to :) Prvých pár dní som cítil, že mám niečo v oku, ale potom som si na to zvykol a nastal občas opačný problém, že som na ne zabudol a vybral som si ich až na druhý deň ráno :D Kupoval som ich potom tu http://www.sosovky-kontaktne.sk/ majú aj kamenú predajňu niekde v Bratislave. Najvýhodnejšie sú asi mesačné, ja som mal tieto http://www.sosovky-kontaktne.sk/air-opt ... 6-sosoviek to sú asi najlepšie mesačné aké sa dajú zohnať, a ak v nich niekedy zaspíš tak sa nič nedeje (pri lacnejších môžeš mať podráždené oko alebo aj vážnejšie problémy) Od rovnakej značky som si k nim kupoval aj roztok a po prepočítaní ma to celé mesačne stálo cca 10 eur







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.10.10
Prihlásený: 03.01.16
Príspevky: 42
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 18:23

Tiež som nosil šošovky, asi 4 roky a bez nejakých problémov alebo komplikácií.Zvyčajne jeden deň v týždni som ich prestriedal s okuliarmi. Mal som vstupné vyšetrenie u očiara , kde treba hlavne zmerať zakrivenie rohovky aby šošovky dobre ,,sedeli " na oku. Bez odborného vyšetrenia ich nekupuj.Ja som si šošovky objednával z netu.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 18:42

Ja som nosil šošovky asi 4 roky - čisto na športové účely - dal som si na tréning a zápas, a prvý krát som si ich dával asi 4-5 hodín (nepomýlil som sa) :D potom mi to trvalo asi 30 sekúnd obidve. Nebolo to nejako velmi nepríjemné, nemal by som problém to nosiť každý deň, ale okuliare sú pre mňa pohodlnejšie riešenie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.10.10
Prihlásený: 03.01.16
Príspevky: 42
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2012 18:52

Mne nasadenie šošoviek problém nerobilo.Ale musel som mať zrkadlo, bez neho som sa nevedel trafiť do oka :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 11:35

Sosovky si mozes kupovat aj o pol dioptrie menej ako mas okuliare, ale to vsetko ti povedia u ociara, urcite absolvuj odborne vysetrenie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 11:37

no neviem, ja som mal raz omylom o štvrť menej a dosť som to cítil







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 11:43

fAk3 píše:
Mám dosť silné okuliare (5ky). Chcem sa spýtať, že či je možné dostať aj takéto silné šošovky, alebo budem musieť ostať pri okuliaroch?


Nerozmýšlal si nad operáciou ? Mám množstvo známych čo nosili silné dioptrie a po operácii sú vysmiaty a bez okuliarov. Myslím si, že to už teraz finančne nestojí ani za reč, hlavne ak si spočítaš koľko peňazí stoja lepšie okuliare a o sklách do nich ani nehovorím, ak chceš stenšené, lebo pri 5 dioptrii by lacnejšie boli ako popolníky. Podľa mňa je obrovská výhoda, že za cca 1000 eur máš z 5 dioptrií 0.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 11:46

Známy je očný chirurg, robí tieto operácie, a sám nosí okuliare :) Je síce pravda, že ti to teraz pomôže, ale vo vyššom veku budeš nakoniec nosiť okuliare aj tak a ešte silnejšie ako keby si ich nosil celý život







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 11:49

Hmm...to som nevedel. Jedna moja známa si to dala spraviť ešte tou najstaršou metódou hneď na začiatku a dodnes nepotrebuje okuliare. Čiže to je už pekných zopár rokov. Mala dioptrie myslím 7.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 11:53

to sa zvykne prejaviť až po 50-tke, niekomu až v 60-tke







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 13:03

trošku som nepochopil, lebo podľa toho keď sa dám operovať v 49tke, tak o rok sa mi to prejaví ?

Asi si to myslel tak, že keď si to dám spraviť v 20tke, tak v 50 sa to môže prejaviť. Ale čo ? Postupné zhoršovanie zraku ? A je problém si to spraviť potom znovu ? Pokiaľ viem, tak u vyšších dioptríí cez 10 sa to bežne po roku, dvoch robí znovu, lebo po prvej operácii ti to zníži na 0-0,5, ale po tom roku dvoch sa to môže vrátiť a ustáliť dajme tomu na 1,5. A potom sa to zvykne znovu zoperovať a už by to po 2 zákroku malo byť Ok. Toľko viem ja, ale dosť možné že sa mýlim, žiadny odborník nie som ;)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 13:28

nicobb píše:
trošku som nepochopil, lebo podľa toho keď sa dám operovať v 49tke, tak o rok sa mi to prejaví ?

Asi si to myslel tak, že keď si to dám spraviť v 20tke, tak v 50 sa to môže prejaviť. Ale čo ? Postupné zhoršovanie zraku ? A je problém si to spraviť potom znovu ? Pokiaľ viem, tak u vyšších dioptríí cez 10 sa to bežne po roku, dvoch robí znovu, lebo po prvej operácii ti to zníži na 0-0,5, ale po tom roku dvoch sa to môže vrátiť a ustáliť dajme tomu na 1,5. A potom sa to zvykne znovu zoperovať a už by to po 2 zákroku malo byť Ok. Toľko viem ja, ale dosť možné že sa mýlim, žiadny odborník nie som ;)


Každému kto sa zaujíma o operáciu odporúčam opýtať sa koľko krát sa to môže opakovať. :D

A BTW, pilot môže mať okuliare ale NESMIE mať laserom korigované dioptrie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 13:34

Nepýtal som sa na detaily, vravel mi len, že keď si to necháš spraviť, v neskoršom veku sa ti dioptrie vrátia a silnejšie. Čo je to neskorší vek si môžme domyslieť. Pri tej operácii ti zoberú časť z oka a tým ti to vykorigujú, ale oko bdue krázkozraké stále. Nijak som sa o to nezaujímal, takže o tom viem len takto málo.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 13:37

Tak sa mi marí, že kliniky v prípade navrátenia dioptrií čo i len o zlomok garantujú opakovanie operácie, čiže z toho mi logicky vychádza, že sa to opakovať môže, ale koľko krát, to už neviem.

Keď je to myslené tak, že operácia nezaručuje kvalitný zrak počas celého života, čiž v prípade náhody by mohlo dôjsť k zhoršeniu práve pri pilotovaní, tak to chápem. Ale to, že pilot môže byť ten, kto nosí okuliare, tak to teda nechápem. Čo keď mu pri nejakom premete padnú dole ? Podľa mňa blbosť. Pilot by mal mať 100% zdravé oči, tak isto ako aj vojak atd...







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 13:40

marian_r píše:
pilot môže mať okuliare ale NESMIE mať laserom korigované dioptrie.

Pilot a jakí Civilný alebo vojenský,
Vojenský pilot žiadne dioptrie ked už dačo, stačí pol dioptrie a dolietal


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 13:50

čo je to civilný ? Ten čo ma pred nedávnom viezol do thajska ? Alebo ten, čo si len spraví kurz, kúpi lietadlo a len tak si poletuje ako pán práceneschpný Slota ? Lebo to asi nie je jedno a ani jeden z nich nie je vojenský.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 14:19

No, predpokladal som že namiesto písania rôznych názorov každý použije vyhľadávač.


http://www.nrsr.sk/dk/Download.aspx?Mas ... cID=289013

http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/dok ... /index.htm (tu je ten JAR-FCL3)


Píšem o "Zdravotná spôsobilosť II. triedy".

Napr. JAR-FCL 3.340:

(1) Refrakční vada

(i) Při vstupním vyšetření nesmí refrakční vada přesáhnout [ ][+5 až -8] dioptrií (viz odstavec 2(c) Doplňku 13 k Hlavě C).

(ii) Při vyšetření[ch] pro prodloužení způsobilosti nebo obnovu může být žadatel, splňující požadavky Úřadu na praxi s refrakční vadou [ ][nepřesahující +5 dioptrií nebo s vysokou myopickou refrakční vadou přesahující -8] dioptrií [ ][posouzen] AMS způsobilým (viz odstavec 2 (c) Dodatku 13 k Hlavě B).

[(iii) Žadatelé s vysokou refrakční vadou musí používat kontaktní čočky nebo brýle s vysokým indexem lomu.]

...

(f) (1) Pokud se zrakových požadavků dosáhne pouze s korekcí, musí brýle nebo kontaktní čočky zajistit optimální zrakovou funkci [a být dobře snášeny] a musí vyhovovat leteckým účelům. [Pokud jsou nošeny kontaktní čočky, musí být monofokální a pro vidění do dálky. Ortokeratologické čočky se nesmějí
používat.]

(2) Korekční čočky, pokud jsou nošeny pro letecké účely, musí zajišťovat držiteli průkazu způsobilosti splnění zrakových požadavků pro všechny vzdálenosti. Ke splnění požadavků nesmí být použito více
než jednoho páru brýlí.

[(3) Pokud jsou kontaktní čočky nošeny během letu, musí být monofokální a nezbarvené.]

[ ][(4)] Při výkonu práv vyplývajících z průkazu způsobilosti musí být k dispozici náhradní souprava korekčních brýlí.

...

(g) Oční operace.

(1) Refrakční operace znamenají nezpůsobilost. [ ] [Posouzení] způsobilosti může být zváženo AMS (viz odstavec 6 Doplňku 13 k Hlavě C).

(2) Operace čočky, operace sítnice a operace glaukomu znamenají nezpůsobilost. [ ][Přiznání] způsobilosti může být zváženo AMS [při vyšetření pro prodloužení způsobilosti nebo obnovu] (viz odstavec 7 Doplňku 13 k Hlavě C).]




P.S. Na "obchodného pilota" treba "Zdravotná spôsobilosť I. triedy", požiadavky na zrak sú podobné / zhodné.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 12.03.2012 14:58

Tak na vojenskeho piota žiadne okuliare, bez vadi zraku, to nieje o tom že si dáš okuliare a basta, vpiv na zrak má hlavne to pretaženie a vek pilota, pri rychlom pretažení 3G alebo jak sa tomu vravi čo je pri štarte lietadla zrak nereaguje na par sek. ked máš vadní zrak je to o to horšie, dnes máš stíhačky čo vyvinú rychlost 6 000 km a pilotujú to 21 ročný netopíry, ako 25 ročný na tom skončili.
A kde ti tak rychlo vyštartuje civilné lietadlo?
Poznám takeho jedneho čo bol vojenskí pilot, už od 25 rokoch podvadzal, naučil sa naspamet tabulku z ktorej čital na lekárskej prehliadke a darilo sa mu skoro 10 rokov, bol rád že potom robil inštruktora


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2013 7:14

Tak od včera mám šošovky :) Som u specsavers.co.uk, dali mi na mesiac zdarma + 100ml roztoku. Chcem sa spýtať, že či treba ten roztok v tom držiačiku (tam kde si odkladáte šošovky, keď spíte napríklad) meniť každý deň? Lebo inak budem asi musieť kúpiť ten roztok, lebo mi dali len 100ml a pri každodennom menení + umývaní pred a po použití mi to nevydrží ... Po tomto mesačnom odskúšaní objednám asi 6 párov, na 6 mesiacov, dá sa dostať za 28 libier + ten roztok :) bol to ale výborný pocit, po takom dlhom čase si vykračovať po meste bez okuliarov, všetko jasne vidieť :) akurát len, oči som mal dosť červené, lebo mi to hneď nešlo vsadiť, tak som sa dlho rýpal v oku :D Vďaka za rady, postrehy. Patrik.







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 18.06.07
Prihlásený: 10.03.23
Príspevky: 2940
Témy: 149
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2013 8:22

Ja mam šošovky 4 roky. 2 roky som nosil tie najdrahsie jake boli a za 3 mesacne som platil tusim vtedy 55€ ale boli farebne. Po dvoch rokoch mi vybledlo oko :D Par mesiacov som ho mal ako v ciernobielom filme...take sive, potom sa farba vrátila a ešte aj doplnila a teraz mam modre oci so zelenym nadychom...
Raz som si kupil lacne farebné ktoré plne zmenili vzhlad oka....Boli take nekvalitne ze pri jednom rychlom vsadeni oka som si poskriabal povrch oka a dostal som zapal a asi 2 tyzdne som si to liečil. Inak ale bez problémov, sosovky nosim vzdy a vsade, uz ani na ulicu.

Napr priatelka ma sosovky uz 8 rokov, ma ich od 13tich a zatial je tak isto plne spokojna, tak isto jej maly brat ma 12-rokov a tiez nosi uz pol roka sosovky :)

U tých jedincov, ktorým "nesedia" sosovky by som navstívil este raz poriadneho ocného lekára a nechal si ich aplikovat od neho a nie od tety v optike, ktorá si spravila nejaký ocný kurz na internete ... ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 10.09.08
Prihlásený: 24.10.23
Príspevky: 2201
Témy: 125
Bydlisko: Harlow England
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.03.2013 13:00

je tam jedna otazocka, mohol by si na nu prosim odpovedat? :) dik :)







_________________
Laptop Asus TUF A15
Ryzen 5 4600
1650 Ti 4GB
8GB RAM
512gb ssd
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 18.06.07
Prihlásený: 10.03.23
Príspevky: 2940
Témy: 149
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2013 14:16

Roztok stací menit vtedy, ked v nom vidis spinky. To znamena, ze ked si davas pozor, vydrzi dva az tri dni v pohode.

PS: Niekto hovoril ze su sosovky do 19ky dioptrie, ja som bol svedkom u ocnej, ked tam prisla pani a kupovala 23ky dioptrie. A to mala doktorka na vyber az do 25...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2013 14:45

Roztok sa musí meniť vždy keď z neho vyberieš šošovky. Vtedy ho vylej, puzdro nechaj uschnúť a večer keď si ich vyberieš, daj tam zas nový. On ti vyčistí všetky nečistoty, zvlhčí šošovky a zničí baktérie. Ak budeš 2-3 dni používať ten istý, môžeš ľahko dostať infekciu, alebo budeš mať podráždené oči. Ten 100 roztok bola len vzorka, inak sa predáva 360 ml ktorý vydrží tak 3 mesiace. Ale zase to "umývanie" nemusís preháňať, všetky lepšie roztoky sú "no rub" takže ich len vyberieš z oka, hodíš do roztoku a už po 4 hodinách sú čisté aj bez umývania.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 18.06.07
Prihlásený: 10.03.23
Príspevky: 2940
Témy: 149
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2013 14:51

Netreba to prehanat, lebo kebyze robi vsetko tak ako je pisane, tak je taky sterilny chalan, ze ked nanho padne kvapka dazda, v momente ma chripku...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dioptria, šošovky, okuliare

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.03.2013 14:59

Oči sú dosť citlivé, tam sa dá ťažko hovoriť o preháňaní a ak tu stojí 360 ml roztok cca 10 eur a vydrží 3 mesiace, vychádza to mesačne na 3 eurá a to je úplne smiešna suma. Ja by som kvôli pár ušetreným eurám určite neriskoval nejakú infekciu







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 33 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sosovky

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

5

765

06.09.2009 14:03

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sosovky

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

134

11191

27.05.2011 23:21

Dzimbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kontaktne sosovky

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

9

729

30.03.2014 11:54

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Sony na drogach ala magneticke sosovky

v Novinky

8

646

06.12.2012 22:48

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kontaktné šošovky, ktoré zaostrujú na dva body súčasne

v Novinky

2

458

01.05.2012 22:29

El_Silver Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. 3D OKULIARE

v Ostatné

1

457

24.12.2011 17:05

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D okuliare

v Monitory, televízory a projektory

5

335

07.07.2013 11:16

MySh0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D okuliare

v Ostatné

7

1228

15.09.2009 15:11

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D okuliare

v Ostatné

7

1387

08.01.2010 23:01

Xaltotun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lyziarske okuliare

v Ostatné

3

519

08.01.2013 15:43

jardo123456 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Okuliare k PC

v Ostatné

4

3366

20.03.2018 8:38

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. oku vs sosovky vs excimer

v Zdravie, medicína, choroby a liečenie

6

832

09.04.2011 18:18

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D okuliare ku PC

v Ostatné

0

331

27.01.2015 23:34

Murtagh Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D okuliare HI SHOCK

v Predám

1

280

18.02.2021 7:57

Teroo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3D okuliare HI SHOCK

v Predám

1

265

24.11.2020 17:41

Teroo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zle videnie cez 3D okuliare

v Ostatné

16

1435

18.06.2010 15:14

AndanT634 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra