Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 30.11.2012 22:25

Ja viem ze sa to tu asi hemzi takymito otazkami, ale rad by som aj tak sa spytal v com vidite skor buducnost? Java alebo C++? Len ma zaujima vas nazor...dakujem


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 30.11.2012 23:51

V čom vidíš skôr budúcnosť, v autách, alebo motorkách?







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.11.2012 23:57

ja skor v autach...:D asi zla otazka no...pardon


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 01.12.2012 2:16

Veruže zlá :)







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.12.2012 18:56

Tak sa opytam inak...oplati sa zacat programovat aj ked mam viac ako 15 rokov? mam 24 a programovanie ma vcelku bavi, len si neviem vybrat ten spravny jazyk...na strednej som mal pascal, na vyske C v tom som bol dobry a potom c++, po skole som pracoval a popri tom sa ucim php html potom som neak presedlal na javu to je sucastnost kde v nej zacinam..len neviem ci som si vybral dobre..je este vyuzitelnost javy?? ci skor frci c++?? ako oblast pouzitia ma zaujima asi desktopove aplikacie a mozno neskor aj zabezpecenie, ci uz bankove alebo ine...dakujem za vsetky prispevky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 02.12.2012 19:44

Noo, tak si dal presne zameranie, do ktorého veľmi nevidím. Napíšem preto môj názor, neber si to teda úplne k srdcu (snáď napíšu aj ďalší)

Bezpečnosť je podľa mňa jedno z najťažších odvetví informatiky (pre mňa porovnateľné len s PC hrami), neviem nakoľko je schopný do toho preniknúť 24 ročný človek. Teda neviem, akú máš výšku a ako dobre ti ide matematika - ak ti ide matika - ale že naozaj matika - tak to určite je možné.
Tam by som určite volil programovanie v C a C++, pretože pri tom treba dokonale poznať počítač a vedieť, čo, prečo a ako pracuje. Toto sa v jave nenaučíš. Okrem programovania teda treba vedieť aj architektúru počítačov a veľa ďalších vecí.

24 rokov podľa mňa neskoro určite nie je. Len v tých rokoch už sa treba aj o seba starať, treba si na seba zarábať atď. A učiť sa popri tom to, čo sa učia ľudia na univerzitách 5 rokov, to nie je len tak.
Takže do bezpečnosti by som šiel, ale len ak by som ovládal matiku (a tým myslím analýzu, logiku, lin. algebru, diskrétku, grafy, atď)
A podľa mňa je tiež dosť obtiažne zamestnať sa v tejto oblasti bez diplomu (to vo väčšine oborov informatiky nie je)

Ak desktopové aplikácie, tak máš na výber. Java je dosť žiadaná vo všeobecnosti (ale ja ju nemám rád a rád jej predpovedám skorý koniec), alternatíva k nej je C# .NET (ktorý vie byť tiež multiplatformný, aj keď je to fuk, keďže beží na najpoužívanejšom OS), v C++ existuje pekný framework Qt, ale o jeho poptávkach moc neviem (to neznamená, že nie sú, len sa o to nezaujímam), no a nakoniec Obj-C, čo je Apple, no ale kto by chcel robiť (aplikácie) pre Apple (fakt, nikdy toto nechci :D )


Takže je na tebe, kadiaľ sa chceš uberať. Len si to poriadne treba premyslieť, pretože programovanie je beh na dlhú trať a treba sa vzdelávať celý život (v podstate každý deň výjde niečo ďalšie, nové, lepšie...) a vždy ťa chce niekto nahradiť.

Toť môj osobný názor.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.12.2012 20:01

Ja a matika no moc nie..tu bezpecnost sommyslel ako velmi vzdialenu buducnost mozno niekedy potom ako budem vediet programovat aj nieco zlozitejsie, no primarne mi ide o desktopove aplikacie, zamestnat sa niekde doma resp. home office a byt pri rodine. ale ako si povedal mam 24 mam manzelku a malu dcerku, chodim po CR pracovat, dcerka ma mesiac a treba sa o nich proste financne postarat, pracujem 10 hodin denne a prist po dost namahavej praci na izbu a ucit sa je dost namahave, a hlavne vecer clovek uz neuvazuje a chce si oddychnut ale proste ak chcem byt niekedy programator asi mi ostava len ucit sa ucit sa a ucit sa bohuzial samemu to ide tazko, tak ak by sa niekto nasiel kto by mi chcel pomoct a byt takym mojim mentorom kontaktujte ma bud ss alebo na mail tomas.ptacin@gmail.com

budem rad kazdej odozve..dakujem vsetkym


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2012 21:52

este ma napadla taka podotazka...je vlastne teoreticky resp prakticky mozne aby ma niekde prijali na poziciu developer programator bez toho aby som mal VS myslim ohladom javy..dakujem za nazory


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2012 22:06

Podľa mňa určite je. Ale musíš ukázať, že si aspoň tak dobrý, ako vyštudovaný človek. A to môže byť dosť ťažké.
Minimálne za sebou potrebuješ mať nejaké projekty na ukážku. Študent má aspoň (minimálne) projekty zo školy. Ty si musíš takéto referencie robiť sám zadarmo = potencionálna investícia do budúcnosti.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Buducnost

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2012 22:19

Áno, samozrejme to možné je. Vo väčšine prípadov, ak sa bavíme o serióznych firmách, ide hlavne o tvoje schopnosti a skúsenosti... Samozrejme existujú firmy, ktoré si myslia, že diplom je niečo viac, ale vidím to sám v praxi - radšej budem pracovať s niekým, kto už pár rokov pracuje, ako zobrať si na krk nejakého úplného nováčika, ktorý má ešte v hlave blbosti zo školy.

Mimochodom, ak by si potreboval pomoc s C#, kľudne sa ozvi, ideálne tu na fóre v príslušnej sekcii ;) Už sa tu začínam trocha nudiť...

BX píše:
Java je dosť žiadaná vo všeobecnosti (ale ja ju nemám rád a rád jej predpovedám skorý koniec)

Ach, kiežby :lol: Ale vďaka takým srandám ako Android to tak skoro nebude ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2012 22:33

walther píše:
ale vidím to sám v praxi - radšej budem pracovať s niekým, kto už pár rokov pracuje, ako zobrať si na krk nejakého úplného nováčika, ktorý má ešte v hlave blbosti zo školy.


len taka otazka ako samouk hej budem sa snazit urobim si par programov ale ako sa potom zamestnat ked clovek nema prax??? kazdy by len chcel cloveka s praxou ale otazka znie kde ju vsak vziat?? to je taky zacarovany kruh


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Buducnost

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2012 22:38

Najťažšie je vždy začať, potom je to už jednoduchšie... :) Ja som napríklad začínal s programovaním webstránok a samozrejme som referencie nemal.. Tiež bolo dosť problém nájsť niekoho, ale akonáhle sa našiel prvý záujemca, už sa to len nabaľovalo... Treba trpezlivosť a ukázať ľuďom, že niečo vieš. Trvá to dosť dlho, s tým počítaj, hlavne ak máš pri tom ešte manželku, dieťa a dosť cestuješ. Zvládnuť sa to ale samozrejme dá :)
Ako načrtol aj BX, jednou z ciest je programovanie za referenciu, programovanie vlastných projektov a podobne...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2012 22:48

Myslis ze lepsie je zacat napr s PHP html a pod? urobit par web stranok a potom presedlat na nieco co sa mi viac paci ako napr java? aby som to dal na pravu mieru, mam cloveka ktory mi pomaha s php, je freelancer a momentalne mal dost prace a povedal ze ak by som php vedel dobre tak mam job hej ako vypomoc, myslis ze mam skocit a ist tym php a neskor skusit nieco ine c++ java a pod?? dik


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Buducnost

Registrovaný: 09.04.11
Prihlásený: 11.01.14
Príspevky: 257
Témy: 26
Bydlisko: Kesa
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2012 23:08

Je len k tej bezpecnosti. Tam ani nebudus musiet vediet programovat zlozite programy (pochopil som to tak ako rozne objekty, grafiku ...), ale budes programovat na tej "zakladnej" urovni hlavne. To jest C/C++ a ked v tom chces byt fakt dobry, tak aj assembler.
Tam sa jedna hlavne o matiku, ktoru nasledne prevedies do programu. Z diskretnej sa tam vyuziva hlavne teoria grafom a permutacie, a ta najhlavnejsia matematika sa vola modularna. Pomocou modula a prvocisiel budet zistovat rozne sifri.







_________________
NB - HP Pavilion DV7 3190 -- Windows® 7 Home Premium 64-bit -- Intel® Core™ i7-720QM 1,6 GHz az 2,8 Ghz Turbo Boost, 6 MB pamäte cache úrovne 2 -- 4 GB DDR3 -- disk 640 GB SATA 5400 ot/min -- rozlíšenie 1600 x 900 -- NVIDIA® GeForce® GT 230M -- 2 815 MB grafickej pamäte s vyhradenou pamäťou 1 GB DDR3 -- pripojenie 802.11 a/b/g/n
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2012 23:40

walther píše:
Ale vďaka takým srandám ako Android to tak skoro nebude ;)

Ja viem. To ale nič nemení na tom, že jej rád predpovedám skorý koniec :P


kace, táto situácia je taká dosť zložitá. Weby sú veľmi odlišné od desktopových aplikácií(teraz myslím java/C++) a ja som pozoroval taký trend, že veľa ľudí si povie "začnem webmi a potom sa zamestnám tam a tam" a potom na iné ako prácu nemajú čas a zrazu sú z nich experti na web a o dektopoch môžu len snívať, pretože sú žiadaní vo weboch. A len málo ľudí odmietne dobre platenú robotu, kvôli inej - horšie platenej, nestabilnej, potencionálnej - práci byť takej, akú vždy chcel.
Ja som presne kvôli tomuto trendu odmietol niekoľko ponúk na prácu vo webových štúdiách a radšej som si čakal na vhodnú príležitosť, aby som do tých webov náhodou nespadol. U mňa je to ale ľahké, lebo študujem a študentov majú firmy rady.
U teba je toto zložitejšie. Treba brať na vedomie to, aby si náhodou naozaj nespadol len do tých webov - ak to nechceš. Samozrejme možno ťa to začne baviť, ale možno aj nie a potom po čase už sa z toho ťažšie vyhrabáva.

Takže sám sa musíš rozhodnúť, či ideš do toho programátorského sveta čo najrýchlejšie a budeš sa rozhodovať za behu, alebo budeš trpezlivý, budeš na sebe makať a budeš čakať na príležitosť, ktorá ale samozrejme v konečnom dôsledku ani nemusí nikdy prísť.







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Buducnost

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2012 0:23

Ak chceš robiť weby, kľudne, ale ak máš ambíciu robiť niekedy aj niečo viac, na php by som odporúčal zabudnúť...Aj Java/C# sa dajú krásne využiť pre tvorbu webstránok, keď už... :) Zákazky by si síce možno ľahšie našiel pri php, ale...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2012 19:16

prave nechcem stvrdnut pri web strankach, rad by som tvoril aplikacie a pod, takze asik vezmem knizku a hura na javu..resp. pokracovat tam kde som prestal...vdaka vsetkym za nazory

este ma napada...ako referencie si urcite treba tvorit neake programy ale kde vziat napady?? to je niekedy tazsie nieco vymysliet ako co bude program robit ako ho naprogramovat :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2012 20:23

Na začiatok je dobré programovať to, čo už niekto urobil. Stiahneš si program a povieš si "Toto si urobím aj sám". No a urobíš.
(Ideálne je si povedať "Fuj to kto robil, ja by som to spravil lepšie")







_________________
Na súkromné správy týkajúce sa problémov, ktoré sa riešia vo fóre, neodpovedám!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2012 20:32

este otazka z inej oblasti...preco ked chcem odoslat SS tak mi to hodi do priecinka na odoslanie a neodosle to ...? nechapem ...poradite prosim?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Buducnost

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2012 20:34

To je naozaj otázka z inej oblasti, nabudúce na to použi patričnú časť fóra :) Tentokrát ale ešte odpoviem - to znamená toľko, že daný človek správu ešte nečítal. Keď ju prečíta, mala by sa normálne presunúť medzi odoslané...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 28.11.12
Prihlásený: 12.01.15
Príspevky: 20
Témy: 6
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2012 20:36

aha tak dik a ospravedlnujem sa...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.06.08
Prihlásený: 27.05.15
Príspevky: 154
Témy: 8
Príspevok NapísalOffline : 06.12.2012 11:28

Vzdy je najtazsie si urcit na zaciatku smer, a niekedy aj potom kedze stale si ovplyvnovany kadekym. Ja osobne som chcel robit v C# desktopove aplikacie, ale ani neviem ako som pri Jave a Webe :) . Osobne si myslim, ze s rozsirenym webom maju velky potencial webove aplikacie, takze orientoval by som sa tymto smerom. V buducnosti vidim trend v tom,ze web bude poskytovat rovnako kvalite aplikacie, ako su desktopove. Ved aj taky internetbanking, v pozadi je mohutny mechanizmus a v podstate cela aplikacia, kopec logiky atd. Java je zatial na dobrej vlne, takze skory ustup jej nepredpokladam. To je vsak moj subjektivny nazor. Java pripadne C# je dobry zaciatok, C++ je narocnejsie, kedze pridelovanie pamati si spravujes sam, a taktiez riesis smernikovu aritmetiku, no na druhej strane dobre pochopis, ako veci funguju v pamati.
Ked sa uz naucis jeden jazyk, zistis ze naucit sa druhy nie je az taky problem, kedze logika programovania v objektovo-orientovanych (i proceduralnych) jazykoch je velmi podobna. Funkcionalne su uz trosku z ineho sudka.

Takze za mna: vyber si Javu alebo C# a hura do kodenia :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 22 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Buducnost CPU

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

44

1402

09.10.2013 18:22

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java budúcnosť

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

38

1430

26.06.2013 9:03

Echo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C++ Games - buducnost

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

29

1829

06.02.2013 13:44

Esteban Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. buducnost DELPHI a VB

v Delphi, Visual Basic

12

930

03.04.2011 17:13

vama Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budúcnosť hier s PhysX

v Novinky

1

654

15.08.2008 10:27

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BeamNG Soft- Budúcnosť simulátorov...

v Počítačové hry

0

350

10.07.2012 11:57

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Buducnost baterii je hlinik

v Novinky

15

950

21.07.2011 14:41

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 9600GT buducnost a dnes

v nVidia grafické karty

24

1336

03.07.2009 20:49

Axwell Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budúcnosť Core 2 Quad

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

30

1797

06.01.2009 12:53

FrAjíííReK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aká budúcnosť čaká (a neminie) DC++?

v Novinky

4

559

02.05.2007 21:13

st.jimmy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herný svet z atómov: Budúcnosť 3D grafiky?

v Novinky

19

1331

04.08.2011 22:53

Joz1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Budúcnosť Microsoftu alebo akú inováciu si predstavujete

v Operačné systémy Microsoft

11

688

04.04.2007 20:54

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Budúcnosť niekoľko tisíc rokov dopredu alebo čudná veštica

v Paranormálne javy a teórie

16

52359

02.02.2009 20:51

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Doska + CPU pre buducnost do max. 5300,- s DPH

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

60

3410

25.08.2006 22:46

stanlord Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra