Obsah fóra
Pravidlá
Posledná návšteva Ned 20.04.14 23:40Aktuálny čas je Ned 20.04.14 23:40

Časové pásmo: Europe/Bratislava [ letný čas ]

[ Príspevkov: 10 ] 
AutorSpráva
 Poslať Napísal: Pia 06.04.12 19:40
Predmet príspevku: Ako zrýchliť počítač/systém

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Dopredu sa omlúvám adminom ale nevedel som fakt kam toto zaradiť keďže na zrýchlovanie sú aj programy ale dá sa to aj manuálne dosiahnúť ponastavovaním určitých vecí, defragmentovaním atď.

Takže téma: Ceľkovo by sme sa tu mohli povenovať, tomu ako vyčistiť, upratať, usporiadať, defragmentovať... Aby nám proste staršie počítače šlapali. Ja mám konkrétne XP a starší NB kde RAM nedosahuje ani 1GB a preto spomaľovanie veľmi pociťujem. Po čerstvej inštalácii je to rýchle, ale časom ako sa inštalujú programy atď. Sa to spomaľuje. Najhoršie je to že k free softwaru sa počas inštalácie pridajú aj rôzne pomôcky a súčasti programu ktoré nevyužijem v praxi, iba sa spúšťajú na pozadí a spomaľujú celý systém. Tí skúsenejší už vedia čo sa dá aj v samotnom OS povypínať ale tí neskúsení by do toho zasahovať nemali aby nevypli niečo, čo OS potrebuje. Takže tu by som chcel tak všeobecne poradiť ako správne inštalovať programy aby sa napríklad s Nerom spolu nespúšťal Nero Scout. Alebo aby sa Media Player nesnažil nasilu všetko synchronizovať čo pripojím (MP3 prehrávače, USB klúče atď). Aby sa mi s bežným softwarom nenaišntalovali kadejaké sprievodné aplikácie ktoré bežia v pozadí atď. Je na to poregram zvaný zrýchlenie PC ktorý povypína isté veci. Ale nieje free a nemám zbytočné peniaze teraz na to. Existuje aj nejaká grátis cesta k zrýchleniu?

Poslať Napísal: Pia 06.04.12 19:52
Predmet príspevku:

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

lol to myslis tu platenu sracku, co je v reale nejaky prezleceny ccleaner ci co? sa divim ze sa na to aj dakto nachyta :-)

ked uz tuna riesis citenie a podobne veci, ktorymi sa laik najskorej tak dodrbe OS, je lepsia prevencia.

ked instalujes nero, tak si vyber iba nero, nie bordel naokolo, pripadne pouzi verziu 6 alebo 7, napalovat vedia vsetky. na starom pc ti bude naprd verzia 11.

Rovnako mediaplayer - pouzi winamp, ktory nic neindexuje a je 100x lepsi ako wmp.

AMD Phenom II 955 BE 3.2GHz, 4GB RAM DDR3-1333 A-Data, MB Gigabyte MA-770T-UD3P, Samsung 840 Evo 120GB, 2x WD 1TB, Asus GeForce 660Ti 2GB, 2x DVD+-RW NEC 7173, LCD BenQ G2400Wa 24", Microsoft Wireless Desktop 3000 Wireless Keyboard and Mouse, Creative SBS 380 2.1
iPad 2 16GB, iPhone 5 16GB
 Poslať Napísal autor témy: Pia 06.04.12 20:00
Predmet príspevku: Media Player

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Citácia:
Rovnako mediaplayer - pouzi winamp, ktory nic neindexuje a je 100x lepsi ako wmp.
Problém je práve s tým že ten indexuje tak či tak. Nainštalovaný mám KMPlayer a ten používam na prehrávanie médií. Ale ten Media Player Windowsácky sa sám aktivuje stále keď sa niečo deje.

Prevencia: Čo je presne prevencia? Antivíry, firewally sú iná téma ale to mám. Vírus to nebude. Je to klasické ,,zasranie" systému všelijakou háveďou čo spôsobujú odinštalovania a nainštalovania. Koľkokrát keď len tak námatkovo zadám do hľadania názov programu ktorý som odinštaloval a Windows mi tam nájde kopu vecí od neho. A to je len klasický hľadač. Aký bordel to mohlo nechať v registroch atď.???

Poslať Napísal: Pia 06.04.12 20:00
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Vek: 21
Pri väčšine programov môžeš zvoliť možnosť "Vlastnej inštalácie", kde si vyberieš, čo chceš nainštalovať a čo nie.

What computer do you have? And please, don't say "a white one." @SheldonCooper
 Poslať Napísal: Pia 06.04.12 20:27
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Vek: 31
Cistic a bezpecny registry cleaner: CCleaner - http://www.piriform.com/ccleaner - vypni cistenie cookies, umoznuje aj docasne vypnut programi po spusteni na skusku.

Defragmentacia HDD: http://www.softpedia.com/get/System/Har ... tion.shtml - umoznuje boot defragmentaciu.

Defragmentacia registry: http://www.ainvo.com/en/download.php?pa ... roducts/rd - ciastocne urychli start a beh systemu a aplikacii.

Uvolnenie nepouzivanej RAM: http://www.pcwintech.com/cleanmem - uvolni nikdy nepouzivanu/rezervovanu RAM, nepresuva ju do pagefile ako ine.

Vypnutie sluzieb - zaklad zrychlenia a uvolenia RAM: http://www.blackviper.com - pre zaciatok Safe kombinaciu a potom testovat, mne berie Win8 ~280MB RAM.

Alternativa k platenemu TuneUp Utilities [dokonca v CZ]: http://www.glarysoft.com/products/utili ... -utilities

Prehravac: MPC HC - http://mpc-hc.sourceforge.net/download- ... ic-hc.html - nepotrebuje kodeky a zvladne ho aj kalkulacka, mne napr s VLC sekal zvuk.

Napalovaci software: http://infrarecorder.org/?page_id=5 - urcite nezatazi system ako Nero, ktory pri napalovani neponuka nic navyse, len pekne obrazkove menu.

Dalsie freeware kategorie a software je mozne najst tu, kedze nie su preplacane zbytocnostami, tak ani nezatazuju system: http://www.techsupportalert.com

Poslať Napísal autor témy: Pia 04.05.12 0:12
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Vďaka. A ináč čo tam dole pri hodinách stále vyhadzuje bublinu že nedostatok virtuálnej pamäte? Väčšinou odkliknem a ďalej sa nestarám. Ale robieva to dosť často. Mám tušáka že to s tým aj súvisí o čom teraz debatíme v tejto téme. Čo to vlastne spôsobuje a ako to odstrániť?

Poslať Napísal: Pia 04.05.12 6:39
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

http://www.pcforum.sk/10-1-trikov-ako-z ... 37412.html mozno pomoze aj toto :)

CPU:Intel core i7 930, Motherborad:Gigabyte X58A-UD5, GPU:Sapphire 58500Toxic, PSU:Seasonic sII 620 Bronze, HDD1:Crucial m4 64gb, HDD2:Western digital 500GB Caviar Blue, HDD3:Western digital 500GB Caviar Blue, RAM: 4x2GB Kingston hyper-x blu, CASE:Antec one hundred
 Poslať Napísal autor témy: Ned 10.06.12 11:52
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

phau píše:
http://www.pcforum.sk/10-1-trikov-ako-zrychlit-windows-xp-vt37412.html mozno pomoze aj toto :)
S tým možno je to vystihnuté dobre :-) Prepísal som si to a uložil, zíde sa to do zbierky. Mám jeden priečinok kam zbieram tipy a triky na XP ale nezabralo. Ide to stále rovnako. Takže to bude buď v HW alebo vírus alebo bohvie čo. Také klasiky že program nereaguje tak musím čakať kým ,,odmrzne" alebo prieskumník prestal pracovať, dlho sa zapína, dlho sa vypína, dlho trvá kým sa spustí program a takéto veci. Taký malátny je celý NB.

Poslať Napísal: Sob 23.06.12 13:50
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

to uz by som riesil preinstlaovanim na kompletku format HDD a ide sa odznova :]

CPU:Intel core i7 930, Motherborad:Gigabyte X58A-UD5, GPU:Sapphire 58500Toxic, PSU:Seasonic sII 620 Bronze, HDD1:Crucial m4 64gb, HDD2:Western digital 500GB Caviar Blue, HDD3:Western digital 500GB Caviar Blue, RAM: 4x2GB Kingston hyper-x blu, CASE:Antec one hundred
 Poslať Napísal autor témy: Štv 12.07.12 14:02
Predmet príspevku:

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

To vždy zabralo... Len som bol zvedavý či sa to dá aj za chodu zachrániť... A ešte podotázečka. Môže sa stať že moc zastaralý počítač čo nebol stavaný pre dnešné rýchlosti že by nezniesol veľa RAM? Som zháňal RAM-ku po celom okolí lebo tieto staršie typy sa už ani nevyrábajú a v jednom PC obchode som to našiel. Zobral som aj Notebook aby videli že o aký typ ide a povedal predajca že to pasuje. Po mesiaci mi začal zamŕzať, prehrievala sa RAM-ka až sa nakoniec spálila. Tak projekt so zrýchlením nevyšiel. Tak som sa chcel spýtať či to je náhoda alebo tieto staršie počítače niesu dimenzované na väčšie rýchlosti?

A ešte taký dodatok že niekto v témach že kde sa rieši prechod na Win7 vraveli že kto má starý vrak s RAM menej ako 1GB nech to ani neskúša. Boli by ste prekvapený aké vraky ešte ľudia používajú. Bol som u kamaráta pozrieť sa mu na PC lebo on sa nevyzná ani toľko ako ja. A zistil som že má 128MB RAM-ku. Kamoška mi vravela že jej blbne PC či sa na to nemôžem pozrieť a ona mala XP-SP2 na 256-ke RAM-ke. Však ja som mal ten istý problém. Môj bol tiež originál s 256 RAM a keď som tam nahodil SP2 už to nevládal ťahať. Tak som jej odinštaloval pár vecí a už jej to ide rýchlejšie. A ten kamoš čo mal tú 128 RAM tam mal XP čo je dosť brutál. Ja by som tam dal radšej dáky Win Milenium albo 98-ku.

Ako zrýchliť počítač/systém

Časové pásmo: Europe/Bratislava [ letný čas ]

Podobné témy

Témy  Autor  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako spomalim pocitac ?

johnygt500

6

249

Štv 11.08.11 19:37

johnygt500 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako oklamať počítač a RAM - program

Nexus

7

879

Štv 17.04.08 15:33

Nexus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Virtualny počítač

44mato44

5

104

Uto 05.02.13 20:20

44mato44 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. počítač hapruje

cmeliak141

2

108

Str 05.09.12 19:00

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Advanced system care

TIKO24

14

1433

Štv 15.07.10 18:33

TIKO24 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NTFS file system

žažo

11

677

Uto 22.12.09 23:01

Tech Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dochadzkovy system (systemik)

eiger33

0

365

Sob 27.08.11 10:44

eiger33 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. fakturačný systém pre Linux

FBerente

2

291

Uto 14.06.11 11:42

FBerente Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Operačný systém na média

Marek Ružička

10

239

Uto 09.08.11 14:10

zmija31 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Advanced System Care 7 Uninstall

martin2864

1

39

Pia 24.01.14 13:03

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vypalit AVI ako DVD

uniqat

11

1160

Sob 05.09.09 23:24

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. System Mechanic zadarmo [do 12.12. - 10:00]

tairikuokami

0

164

Ned 11.12.11 18:11

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako naklonovat HDD? Ako vymazat HDD?

Googler1

4

816

Pon 30.08.10 12:56

hornak Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. ako stiahnut

Aliens

1

284

Pon 11.01.10 7:18

max-m Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako programovať?

PLaYeR

2

4456

Uto 12.06.07 23:43

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vytvorim...

yogi5

5

1025

Sob 15.04.06 18:43

yogi5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako napalit???

mil0s

5

1194

Uto 26.12.06 20:22

POM4R4NC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako odinštalovať program

jurov

4

4115

Uto 26.08.08 14:02

Kosak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako casto defragmentovat?

[ Choď na stránkuChoď na stránku: 1, 2 ]

sincesaw

20

4307

Str 13.08.08 20:43

piskvorko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako dostat flash?

tyr

1

337

Sob 02.01.10 12:52

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

Kto je online

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia