Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2011 20:30

Zdravím,

nemáte nejaké fajne materiály (články na nete atp) o tom, ako prezentovať produkt resp. ako zaujať divákov?

nejaké postupy, čo hovoriť nazačiatku, cez čo prechádzať k čomu. ako sa vyjadrovať a také somarinky.

idem prezentovať v piatok školskú prácu (SOČ), už krajské kolo. a trošku nám hapruje hardware (zhorel nam krokový motor, dnes sme odpálili kameru, tá sa naštastie podarila opraviť :lol:), takže to budem museť nejako ukecať, mám už pripravenú softwarovú simuláciu, ktorá predstaví nefunkčnú časť hardwaru.

každý vie, že základ úspechu je dobrá propagácia/prezentácia, takže ešte nie je nič stratené, len si musím zvoliť dobrý spôsob prezentácie. aby som nerozprával hlúposti, ktoré budú skôr nudiť ako zaujímať.

ďakujem

//btw, ešte mi poprajte veľa šťastia nech sa mi dobre robí :lol:







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2011 20:44

- hlavne rozpravaj stale k veci, neodbacaj od temy...
- nesnaz sa vsetko za kazdu cenu obkecat, rozpravaj strucne a drz sa faktov
- obcas pozri aspon jednym okom do publika (predpokladam ze budes mat podklady podla ktorych budes rozpravat, tak aby si nekukal stale do nich) - spravi to dobry dojem
- nesnaz sa mat to co najskor za sebou
- zachovaj chladnu hlavu a rozpravaj pomaly, zrozumitelne, snaz sa spravne artikulovat a ovladat svoj hlas (pomaha prejst si "prednasku" napriklad pred triedou alebo len tak doma pred zrkadlom)
- dolezite je vediet o com hovoris a vediet, co (v tomto pripade) porotu moze najviac zaujat na tvojej praci
- potom sa uz len zhlboka nadychnut a skocit do toho "rovnymi nohami" :D
...no a nakoniec, prajem vela stastia







_________________
always is always wrong
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2011 21:10

ja no ... snad suhlasim s killerom, ale kedze ho asi nedoplnim, tak len Vela stastia :nod:







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.03.2011 21:12

ešte by ma zaujímalo, ako rozpoznám, či porotu zaujíma časť, o ktorej rozprávam. napríklad budem hovoriť o prenášaní údajov, spozorujem, že ich to nejako nebaví, tak to stručne dokončím, a keď budem rozprávať o rozpoznávaní objektov na fotkách, tak zistím, jak ich to zaujíma a chcú vedieť o tom viac, tak tú časť ešte viac rozvyniem..

ale to už asi zachádzam do reči tela :lol:







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2011 21:21

rec tela je vseobecne velmi zlozite rozpoznat
musis ratat s tym ze porota tiez bude chciet mat celu SOC rychlo za sebou cize tvojej reci nebudu venovat az taku pozornost, rozhodne by som vsak dolezite fakty nepreskakoval kedze na tych casto stoji to co povies dalej ;)
samozrejme cela prednaska musi byt ako dialog nie len monolog (monolog rozumej - ty stojis/sedis a rozpravas a medzi tebou a porotou je pomyselna stena) takze samozrejme musis vnimat aj to co sa okolo teba deje kedze podla toho celu prednasku prisposobujes, nieje to len odrecitovanie faktov a nejaka omacka okolo - to by si im mohol rozdat papiere kde si to precitaju
cela podstata SOC je v tom, naucit sa prezentovat odborny text pred publikom :) - priprava na maturitne skusky (hlavne tu cast tykajucu sa ustnych skusok z odborneho predmetu) kde sa ti tato skusenost bude velmi (ale naozaj velmi) hodit







_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 29.03.2011 22:44

Treba vystupovat sebavedomo, nestat ako stlp ale pouzit aj spominanu rec tela. Malicko (fakt malicko!) vtipu nikdy nezaskodi. Nedat na sebe spoznat pripadnu nervozitu. Nezahrnat nikoho nudnymi faktami. Viac ma toho momentalne nenapada :) Je mi jasne ze tu budu tony reci o Apple ovciach, ale pozri si keynote Steva Jobsa, mozno najdes inspiraciu. Vela stastia :)

P.S.: Steva Ballmera si pozri tiez, uvidis ako to nema vyzerat :lol:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.04.2011 22:19

diky chlapci za rady, prezentacia bola vraj dobra, ale ajtak to prd pomohlo, kedze nam to zhapruvalo a server nechcel prijat poziadavku z procesora = nedokoncena praca = zle umiestnenie







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 07.04.07
Prihlásený: 24.02.21
Príspevky: 4438
Témy: 85
Bydlisko: Rožňava
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2011 22:46

U mňa podobne, všetko ok, pochvalili nas a aj tak nič...skratka vyhrali Košičania ako sa dalo aj očakávať.

Nebolo to vôbec spravodlivé....akože taký šmejd sa dostal pred nás, že nikto nechápal, ale tak jasne je to ich žiak tak musel vyhrať. Dokonca som počul, že v inom odbore už boli diplomy vytlačené ešte pred vyhodnotením, keď viem že take podfuky sa tam robia tak sa na to cele vy :shit:

Regionalne kolo v spisskej bolo ok, tam to bolo 2. miesto a to sme mali technicke problemy, prideme sem, všetko ide a ....

Aspon, že cestou tam a s5 bola sranda :lol: inak by to bol uplne zabitý deň.







_________________
PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l
HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l
PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l
VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l
NOTEBOOK: ASUS U36SG
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.04.2011 23:06

no u nas to bolo podobne. chalani tam robili fakt super prace na ktorych sa namakali, prisiel tam chlapec s otrsanou strankou (z mojho pohladu jednoznacne, kedze sa tomu venujem), na ktorej sa nedalo nic poriadne robit.. vyhral prve miesto v kategorii. nechem sa na to odvolavat, ale predseda komisie bol zhodou nahod z tej skoly co ten chlapec, a pre ktoru skolu robil tu stranku :lol: nakecal im tam, ze na tom robil pol roka (ja by som to mal za tyzden zbuchane, ak vezmeme do uvahu tu kvalitu), administraciu ked ukazal, tak kopia admina phpbb fora (ktovie ci adminsitracia nebola aj ztadial pozicana... mozno len vzhlad)

alebo tretie miesto vyhrali chalani, co spravili model semaforov, pricom te semafory sa na nasej skole robia ako bezna sucast vyucby a tvorba celeho zariadenia zabere jednu trojhodinovku, takze 3*45 minut... a oni s tym prisli na SOČku..

ine kategorie neviem okomentovat, ale co spom pocul, tak vsetci na to nadavali, ez tiez nespravodlive.







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 07.04.07
Prihlásený: 24.02.21
Príspevky: 4438
Témy: 85
Bydlisko: Rožňava
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2011 23:27

To si bol v akej kategórii?? Ja som bol v informatike a komisia bola dvaja z Košíc a jedna z Michaloviec a presne tak ak vyhrali. Dvaja z Košíc a jeden z Michaloviec.

Prvý mal tiež server, takže sme mali konkurenciu, ale žeby to mal nejako výrazne lepšie by som ani nepovedal, jemu bežal na windows server nám na linuxe. Mohli sme zaparkovať hneď za ním a keď nie tak aspon tretie miesto, ale oni nas šupli oveľa nižšie, pritom 100%tne sme toho tretieho sfúkli jak zápalku, ale čo sa dá robiť. To veľa spraví keď máš vyučujúceho v komisii. Škoda to aj ďalej riešiť.

Kto vie čo by zapotili keby som sa ich spýtal, že v čom bol lepši, že je na tretom mieste?? Mal robotu na ani nie 2 týždne a my to robime 2 mesiace a prd sme o tom vedeli, ale tak hmmm no :D

Ty si nebol v elektronike?? Nemal si tam dievča s takou kockou čo svieti nejaké tvary?

Semafor na tretom?? To nemyslíš vážne....ja už fakt nemám slov.







_________________
PC1: l CPU: AMD Phenom II X4 955BE C3 l MB: MSI 870A-G54 l RAM: 2x4GB A-DATA Gamers Series 1600 CL9 l VGA: SAPPHIRE R9 280X VAPOR-X l
HDD: SAMSUNG F3 1TB l DVD-RW: LG H22N l PSU: CORSAIR VX450W l MONITOR: LG LCD W2284F-PF l OS: WINDOWS7 HOME PREMIUM l
PC2: l CPU: AMD AthlonXP 2100+ 1733MHz (jadro Thoroughbred - B) socket A l MB: ASRock K7VT4A Pro l RAM: Apacer 1280MB 333MHz CL2.5 l
VGA: ASUS Nvidia N7600GS SILENT l HDD: Seagate 120GB ATA l CD-RW/DVD: LG H12 l PSU: Trust 370W l MONITOR: LG FLATRON L1919S l OS: XP SP3 SK l
NOTEBOOK: ASUS U36SG
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako prezentovať produkt

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.04.2011 0:56

Tiez som bol informatika... Jaj panecku buduci rok bude dufam ta ista komidia tak tam dam dajaku poriadnu stranku s poriadnym systemom. Stavim sa ze skoncim posledny a povedia ze stranka nie je nic vynimocne a bolo to uz milion krat:D

nevidel som ake prace mali dievcence ale daktore stali za povsimnutie, od jede som oci nemohol odtrhnut:D

no jo skoda riesit, mna to ani nijak nemrzi, kedze nam to nefungovalo takze som nemal velke oci, seria ma len to prve miesto lebo tam boli lepsie prace. My mame zalusk na Mladeho tvorcu na agraci a v trencine dajaka sutaz, dufam ze uspejeme.







_________________
Sorry za prelkepy
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 11 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vratit produkt?

v Obchody, reklamácie a právo

7

1251

10.11.2012 22:37

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa reklamuje produkt ak je faktura na ine meno?

v Obchody, reklamácie a právo

9

1156

06.06.2011 17:05

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Produkt key

v Ostatné

11

881

07.10.2008 13:33

uniqat Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odporúčate tento produkt?

v Notebooky a netbooky

5

516

25.10.2015 9:48

pepkopav Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Alza produkt nieje dostupný

v Obchody, reklamácie a právo

7

638

30.12.2012 14:10

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. datacomp- našli ste produkt neikde drahšie?

v Obchody, reklamácie a právo

11

1137

11.07.2010 10:18

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Amazon - Omylom som objednal zly produkt, da sa zrusit objednavka v statuse "has shipped"?

v Obchody, reklamácie a právo

2

1779

05.12.2022 16:33

Googler1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako kopirovat text z pdf kde je ako obrazok

v Ostatné programy

1

679

19.10.2014 20:18

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako si nastavim router/modem/wifi? Citaj ako prve!

v Siete

3

2849

17.07.2015 13:52

Tonko340 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. samsung nenajde ako bootovatelne mediun, inak ide ako ma

v Optické zariadenia

0

1288

27.03.2009 21:53

ejo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung S8300 ultra touch ako navigacia. ako na to?

v Mobilné zariadenia

6

1472

26.11.2009 22:25

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako inštalovať módy ho PHPbb a ako na reklamu !!!

v Redakčné systémy

8

3099

30.03.2008 15:39

MarkoSVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WEB stranka.ako na nu a ako s nou

v Ostatné

13

1410

12.10.2007 21:54

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainstalovat javu do pc s pristupom ako uzivatel

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

822

18.03.2008 8:40

redw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nastaviť v notebooku výkonnejšiu grafiku ako primárnu.

v ATI/AMD grafické karty

0

830

12.12.2015 21:10

krakenis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako po preinstalovani mat parametre ako minuly uzivatel

v Operačné systémy Microsoft

1

456

20.08.2008 8:42

shiro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra