IT NEWS PC REVUE PC FORUM FreeBSDInternet time: @983
Obsah fóra
Pravidlá  •  Kontakt  •  Prihlásenie  •  Registrácia

Keď klient slúži

Globálny líder v oblasti tenkých klientov prichádza na Slovensko. www.ts.avnet.com

Výpredaj matracov

Zľavy 50% Len do vypredania zásob www.vypredajmatracov.sk

Spoločnosti Online s.r.o.

Ponúkame čisté spoločnosti. Obchodný register vybavíme za vás! www.spolecnostionline.cz

Zbavte sa plesne nôh

Vyskúšajte Canesten. Účinne a pohodlne vylieči kožnú mykózu. www.canesten.sk

Aktuálna novinka

Zisti pravdu o stravovaní! Vyšetrovanie odhalilo tajomstvo dokonalého tela. www.news2channel.net

Ako nainstalovat fx 5200 v ubuntu?

Zaslať odpoveď
AutorSpráva
raf
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 14.04.2008
Príspevky: 686
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So 27.09.08 14:23Odpovedať s citátomNávrat hore

Na pocitaci s linuxom ubuntu 8.04 Hardy Heron mam graficku kartu nvidia geforce fx 5200. Treba tam ale dat propietarne drivre, aby graficka karta fungovala naplno - a to je ten hacik. Skusal som to najprv cez pridat/odobrat programy - nainstaloval som nvidia ovladace pre novsie gr. karty od nvidie, no ani po povoleni ovladaca v polozke system -> sprava -> Hardware drivers to nebolo veru ktovieco.
Skusal som potom stiahnut EnvyNG z packages.ubuntu.com a v tom EnvyNG som vybral, aby mi to automaticky rozpoznalo kartu a nainstalovalo drivre. Vsetko vyzeralo dobre. No ked som si chcel v nvidia x server settings nakonfigurovat veci, vypisalo to, ze si mam pod rootom spustit prikaz nvidia-xconfig.
Vypisalo to konkretne toto:
"You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server. "

Tak som si spustil root terminal a zadal som ten prikaz. Vypisalo to toto:
"root@ubuntu:/home/pc# nvidia-xconfig

Using X configuration file: "/etc/X11/xorg.conf".
Backed up file '/etc/X11/xorg.conf' as '/etc/X11/xorg.conf.backup'
New X configuration file written to '/etc/X11/xorg.conf'"

Restartoval som teda pc (myslim, ze sa s tym restartuje aj xserver - neviem). No nic sa nestalo - vsetko bolo ako predtym - pri sarte mi to vypisalo, ze pc sa spusti v low-res mode v rozliseni 800x600. V hardware drivers mi to vypisalo, ze ubuntu vobec ten propietarny driver nevyuziva.

Uz fakt neviem ako na to .
Za rady vopred naozaj dakujem.

_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Zobraziť informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailICQZobraziť autorove WWW stránky
Jaro
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 08.11.2006
Príspevky: 15835
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So 27.09.08 23:58Odpovedať s citátomNávrat hore

treba stiahnut driver zo stranky nvidie a nainstalovat, budes musiet vypnut gdm aby si to mohol spravit, postup najdes cez google

_________________
CPU Core i5 2400 cooler: CM Hyper 212+ | MB GB PH67-UD3-B3 | RAM 4GB DDR3 1600 | VGA Gainward 9600GT 512MB | monitor Samsung LE37A559 | HDD HITACHI 250GB + WD 640GB | PSU Fortron FSP400-60GLN | Case TT Soprano VB1000 BWS black | Mouse Razer DeathAdder
NB HP ProBook 6450b
Zobraziť informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
jararak
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 201
Bydlisko: kosice-okolie

PríspevokZaslal: Ne 28.09.08 11:56Odpovedať s citátomNávrat hore

grafiku zhodis ctrl+alt+insert je to troska rychlejsie a pritom nezhodis system.

_________________
IBM r51 + linux = dokonalost
NATO - Need Alcohol To Operate
Zobraziť informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuICQ
HessesiaN
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 16.10.2006
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Po 13.10.08 23:28Odpovedať s citátomNávrat hore

Tiez by si sem mohol napisat xorg.conf co vnom mas... mozno vnom staci nastavit ze nema pouzivat open source drivere ale tie co si nainstaloval.
Zobraziť informácie o autoroviOdoslať súkromnú správu
raf
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 14.04.2008
Príspevky: 686
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut 14.10.08 17:16Odpovedať s citátomNávrat hore

Skusit sa to da, len teraz mam vela veci a nemam cas sa tomu velmi venovat. Preto som sa rozhodol ten pocitac vymenit a dat namiesto neho iny, novsi, na ktorom vsetko ide. Dakujem za rady. Skusim inokedy.

_________________
pc: MB: MSI K9N SLi (chipset nvidia nforce 570 SLi), CPU: amd athlon X2 5600+ 2.8 Ghz Windsor chladeny ac freezer 64 pro, ram:2 GB 800Mhz DDR2 A-DATA Vitesta Extreme Edition (2x1GB), grafika: Sapphire Radeon HD 3870 512MB, HDD:Hitachi deskstar SATA2 7200 rpm 500.1GB, PSU: 450W Eurocase
Zobraziť informácie o autoroviOdoslať súkromnú správuOdoslať e-mailICQZobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:    
Zaslať odpoveď
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.

Powered by phpBB 2.x.x © 2005 - 2012 PCforum, webhosting by WebSupport, edited by JanoF

SEO - optimalizácia pre vyhľadávače

Freebsd